** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

105

*

З початком 1942 р. ці курси стали насправді паралельними гімназійни­ми класами, набір на які не обмежувався так строго, як при вступі до гім­назії. В 1941/42 навч. р. в гімназії навчалися 622 учні.

В пошуках можливостей розширити доступ молоді до навчання при іс­нуючій забороні паралельних класів, стараннями керівництва українських гімназій виклопотано дозвіл на збільшення кількости учнів в одному класі з 50 до 70.

1942/43 навч. р. був одиноким повним шкільним роком (від вересня до червня) під час німецької окупації. Кількість учнів у класах Сокальської гімназії була такою: І — 50; II — 47; III— 53; IV — 59; V — 55; VI — 58; VII —51; VIII —68.

Письмовий іспит на атестат зрілости відбувся в другій декаді червня, усний — в липні, оскільки комісію з усних іспитів у всіх українських гім­назіях очолював заступник керівника відділу освіти дистрикту Галичина д-р Мак, що й лімітувало своєчасне їх проведення.

В таких складних умовах вчителі та учні Сокальської гімназії не зали­шили на узбіччі позакласну роботу в наукових гуртках та інших учнівсь­ких організаціях і заходах.

Копітку роботу з активації хору провів вчитель співу і музики Микола Ничай (диригент хору, його соліст, тенор).

В хорі брали участь переважно учні старших класів, хоча також були з II—IV кл., кількісний склад коливався від 15 до 32. Виступи хору були окрасою Шевченківських вечорів, різноманітних імпрез і свят (січень 1942, річниця бою під Крутами). Душею, організатором і автором деяких студентських вистав, різноманітних вечорниць був Роман-Богдан Кульчицький, на той час учень У-УІІ класів.

З участю хору було вшановано 128 роковини від дня народження Та­раса Шевченка. Учні виступали з рефератами і декламаціями („Кавказ“ — Надія Хмара, пролог до „Мойсея“ І. Франка — Тихон Лещук та ін.).

Досить чисельним і продуктивним був музично-драматичний гурток (Ада Войтюк, Ярослав Гура, Мирослав Дєдик, Василь Завадський, Йосип Канюк, Олекса Корецький, Леонід Сологуб, Ярослав Мацюра, Лідія Ме- телля, Марія Решетило, Люся Сенів, Василь Солтис, Роман Сосідко, Віра Скрипчук, Надія Хмара, Ярослав Штикало, Святослав Яцушко).

В 1943 р. гурток поставив „Лісову пісню“ Лесі Українки (до 40-х роко­вин від дня смерті поетеси), брав участь у вшануванні 129 роковин від дня народження Тараса Шевченка, а також у святковому вечорі на честь Івана Франка (докладніше у Т. Лещука „Світло великих надій“). Відзначалося день Першого листопада, роковини Базару, смерті С. Петлюри, Є. Коновальця.

Після дворічного атеїстичного „виховання“ відновлено передвоєнну традицію українських учнів Сокальської гімназії брати участь у недільних Богослужіннях. Кожної неділі гімназисти класами йшли на ранішню Служ­бу Божу з гімназії до церкви Св. ап. Петра і Павла. Поступово адаптову-

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
05:15, 10 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464