** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

82

*

1923/24 навч. рік. Голова — М. Думка (8 кл.). Гетьман Дорошенко; Дух нашої літератури в стародавній і середній добі; Ясні дні в житті Т. Шевченка; Байрон і його творчість; Ґете і його „Фауст“; Розвиток люд­ської душі від колись до нині; На спомин Тарасові (всі М. Думка, 8 кл.); Хмельниччина (В. Максимець, 7 кл.); Почуття обов’язку; Діяльність „Просвіти“ (Степан Климів, 8 кл.); Змагання Пилипа Орлика (Теодор Ло- тоцький, 8 кл.); Артист-графік Г. І. Нарбут (Мирослав Винників, 5 кл.); Любов до краю у нашій новій літературі (Яків Дзядик, 7 кл.).

Гурток виступав із виставою комедії Лопатинського „Конкурс на му­жа“ (23.12.1923 і 20.01.1924 р.). Отримані кошти виділено для пластунів, на купівлю книг для гурткової бібліотеки і взуття для учня 1-го класу.

1924/25 навч. рік. Голова — Софрон Коліда, членів було 68. Суспільне життя нашого народу (Степан Варшава, 7 кл.); З історії Гуцульщини (Іван Костюк, 6 кл.); Володимир Самійленко; Богдан Лепкий (Теодор Комар- чевський, 6 кл.); Олександр Олесь (Мирослав Винників, 6 кл.); Будова ма­терії (Теодор Прокопчук, 7 кл.); Маркіян Шашкевич (Євген Гриньків, 6 кл.).

5 квітня 1924 р. відбулося засідання для вшанування 63-ої річниці смерти Т. Шевченка. На засіданні виступили Д. Штикало (4 кл.), Михайло Мойсак (6 кл.). Вступне слово як головуючий і доповідь „Народний еле­мент у творчості Т. Шевченка“ зробив Т. Комарчевський (6 кл.). Гурткова бібліотека нараховувала 107 томів, з них закуплено в поточному році 34 книжки.

1925/26 навч. рік. Голова — Теодор Комарчевський (7 кл.). На вступі нової доби нашої літератури (Т. Комарчевський, 7 кл.); Початки слов’ян і їх культура (Є. Віюра, 5 кл.); Шевченкова поема „Катерина“ (Д. Штикало, 5 кл.); Громадсько-суспільне життя Карпатської Руси в давнину (Павло Приступа, 7 кл.); Галицьке відродження (Володимир Небожук, 6 кл.); Кня­жий город Галич (Ілля Гнатюк, 4 кл.); Церковні братства в Україні в XVI—XVIII ст. (Степан Вербівський, 6 кл.); Перепони і залізна воля у житті людини (Д. Штикало, 5 кл.); Борис Грінченко; Початки Козаччини та її боротьба з Татарвою; Рилєєв і його поема „Войнаровський“ (усі 3 ре­ферати — Івана Климова, 5 кл.).

Гурток має власну бібліотеку і передплатив „Літературно-науковий вісник“, „Світ“, „Світ дитини“. 11 квітня 1926 р. силами гуртківців прове­дено концерт на честь 112-х роковин від дня народження Т. Шевченка, в якому взяла участь молодь усієї гімназії з педагогічним колективом, 30 трав­ня 1926 року гурток влаштував декламаторський ранок до 10-річчя від дня смерти І. Франка.

1926/27 навч. рік. Голова — Т. Комарчевський, членів — 120. „Іржа- вець“ — поема Т. Шевченка (С. Вербівський, 7кл.); Кобза і кобзарі на Ук­раїні (Л. Дорожинський, 7 кл.); Найновіші здобутки на „полі техніки“ (І. Климів, 6 кл.); Амврозій Метлинський — предтеча Т. Шевченка (С. Вербівський, 7 кл.); Наслідки татарських нападів на Україну (Іван Климів, 6 кл.); М. Ю. Лєрмонтов (Д. Штикало, 6 кл.); Іван Федоров і його друкарні; „Passionspiele“ — пасхальні драми (І. Климів, 6 кл.); П. О. Куліш

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:35, 28 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464