** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

79

*

гімназії з 13.10.1934 року і до закінчення 1938/39 навч. р. був Владислав Вітек, учитель біології і фізики.

У складі педагогічного колективу, переважною більшістю якого були вчителі польської національности, працювали теж вчителі-українці. Вони давали не тільки освіту, а й прищеплювали національну свідомість. Про національне усвідомлення дбали також наукові і популярно-освітні інсти­туції, політичний і духовний провід. О. Захарій Лехицький і його поперед­ники, які свого часу працювали катехитами в гімназії, присвячували бага­то уваги вихованню української молоді.

Релігійно-моральне виховання учні отримували на лекціях релігії, під­час богослужінь (щонеділі і у свята учні-українці ходили на богослужіння до церкви святих Петра і Павла), на екзортах, реколекціях, а також у гім­назійному об’єднанні Марійська дружина (модератор о. Теодор Вергун), що заснована була в 1929/30 навч. р. і охоплювала значну кількість учнів — греко-католиків. Збори членів дружини відбувалися раз на місяць у церкві з богослужінням і повчанням („наукою“) отця-модератора або у школі з заслуховуванням рефератів і дискусією над ними, що сприяло усвідомлен­ню потреби поглиблення внутрішнього самовдосконалення.

Деяке уявлення про характер цієї роботи, кількість членів і доповіда­чів в окремі роки навчання дають наведені далі теми рефератів.

1930/31 навч. рік. Членів було 32, переважно учні перших-третіх кла­сів. Голова товариства — І. Тетерка (6 кл.). Відбулося 19 зібрань. Виголо­шено такі реферати: Беатифікація і канонізація святого Йосафата (І. Те­терка); Святий Володимир (Леонід Мартинович, 5 кл.); Берестейська унія (Степан Михалюк, 6 кл.); Релігійні поеми Т. Шевченка (Юліан Драґан, 7 кл.); 20 червня 1931 року відбулася урочиста академія на відзначення ювілею Собору в Ефесі 431 року.

1931/32 навч. рік. Разом 30 членів,11 зібрань, з них 5 у церкві, 5 у шко­лі. Виголошено 5 рефератів: Католицька акція (Б. Стефанишин, 6 кл.); Християнство і його ворог комунізм (І. Тетерка, 7 кл.); Східні обряди (1. Жеребецький, 4 кл.); Релігійні мотиви в Т. Шевченка (Л. Мартинович, 6кл.); У невидимій сіті (І. Тетерка, 7 кл.).

1933/34 навч. рік. Загалом 70 членів, з них учнів — 55 (голова Євген Пизюр, 7 кл.), учениць — 15 (голова Марія Ничай, 6 кл.). Рефератів 6: По- чатки християнства; Молодь та ідеал; Завдання жінки; Лицарська поезія; Сповідь і св. Причастя — джерела обнови душі; Католицька акція.

1934/35 навч. рік. 60 членів, з них учнів — 40 (голова — Григорій За- луцький (7 кл.), учениць — 20 (голова Марія Ничай, 7 кл.). Реферати: Святий Йосафат (Г. Залуцький, 7 кл.); Церква в Совєтах (В. Тхір, 6 кл.); Світське апостолування (С. Гнатюк, 6 кл.); Християнство і комунізм (І. Байор, 5 кл.); Душевний покорм (С. Пашкевич, 5 кл.); Свята Ольга (М. Се­нів, 6 кл.); Від чого залежить моральна вартість діл (М. Ничай, 7 кл.) та ін.

1935/36 навч. рік. 30 членів, голова товариства Григорій Тхір (7 кл.). Реферати: Мета Марійської дружини. Суспільне питання (Гр. Тхір, 7 кл.); Приклад доброго священика (Роман Матрипула, 6 кл.).

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:14, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464