** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

67

*

Починаючи з 1911/12 навч. р., обов’язковими предметами стали укра­їнська мова у всіх класах (2 години тижнево) і навчання рисунків у 1-2 класах. З 14 вересня 1911 року гімназія перейшла до власного будинку при вул. Львівській, перед будинком був гарно впорядкований город з кущами і квітами. За будинком — велике подвір’я, де в теплі, погідні дні відбува­лась гімнастика і різні спортивні ігри. Сюди збігалась молодь під час пе­рерви. В південно-західному розі подвір’я був окремий будинок з великим гімназійним залом. Там відбувалися заняття з руханки в дощові дні та зи­мові місяці. В цьому ж залі влаштовувалися також усі шкільні імпрези, свята й забави. Практично всі роботи з внутрішнього викінчення завершені були у грудні, а стадюи відданий до вжитку тільки на початку травня

1912 р. В цьому навчальному році дирекція отримала дозвіл на скорочен­ня шкільної години з 50 хв. до 45 хв., що сприяло скороченню навчально­го дня і вивільненню часу для учнівського дозвілля. З червня заняття по­чиналися о 7 год. ранку. Навчання закінчувалося об 11.30 або 12.30 год.

Поповнились новими надходженнями бібліотека вчителів — загалом 488 книжок і учнів — 891, з них українською мовою — 416, німецькою — 89. Додатково передплачено часописи „Наша Школа“ і „Світло“.

6 листопада гімназія святкувала 100-ті роковини народження М. Шашкевича. Після богослужіння відбувся ранок у залі „Сокола“. Учень 6-го класу Іван Малюца виступив із рефератом, хор виконав низку пісень, були також солоспіви, виступ гуртка мандоліністів і декламації творів поета. 1 січня 1912 р. учні брали участь у публічному святкуванні цих роковин громадськими організаціями м. Сокаля. 23 березня 1912 р. відбувся гімназіяльний вечір, присвячений пам’яті Т. Шевченка. Реферат про життя і творчість геніального поета виголосив учень 6-го класу Ми­хайло Метрипула. У концерті взяли участь і виступили учнівський хор, смичковий квартет, оркестр мандоліністів, читці віршів „Сон“ і „Перебендя“.

Гуртковою роботою було охоплено значну кількість учнів. До існую­чих на той час літературно-наукових гуртків приєдналися новоутворені філологічний і музичний.

З приходом до Сокальської гімназії викладача української мови проф. Ярослава Біленького вагомо зросла активність українського літературно- наукового гуртка. Очолив його учень 6-го класу Іван Лисецький. Членів гуртка було 56, проведено 31 засідання.

Ось тематика деяких рефератів: Українське будівництво в порівнянні з будівництвом інших народів; Галичина в 2-ій половині XVIII ст.; Історіо­графія України XI ст.; Козацькі часи в народній пісні; Галицька Україна до виступу М. Шашкевича; Знесення панщини; Початки козаччини; Укра­їна, Біла Русь і Москва; Угорська Україна і її доба; Часи галицького коро­ля Данила; Ярослав Мудрий; Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний; Огляд Українського письменства XIX ст. (80-ті роки); В. Пачовський — „Сонце руїни“; І. Франко — „Зів’яле листя“; Т. Шевченко як батько націо­нального відродження; Григорій Савич Сковорода; Євген Гребінка та ін. Гур­ток організував свою бібліотеку — 78 книг і передплатив часопис „Життя“.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:39, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464