** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

65

*

Угорщині. У другому півріччі запроваджено факультативно уроки гімнас­тики, співу, рисунків. Навчання каліграфії з самого початку шкільного ро­ку було надобов’язкове.

На кінець 1906/07 навч. р. було 112 учнів, з яких греко-католицького віровизнання — 55 (49,1%), римо-католицького — 46 (41,1%), юдейського — 11 (9,8%). 6 липня 1907 року після урочистого Богослужіння вручено сві­доцтва за 2-ге півріччя і закінчено навчальний рік.

У наступному 1907/08 навч. р. умови функціонування гімназії залиши­лися без змін. Через обмежену кількість приміщень не виділено окремої кімнати для учителів, навчальне приладдя зберігалося у класних кімнатах. За кошти, виділені Міністерством віровизнань і освіти (6000 корон) при­дбано додаткове обладнання: географічні мапи, кольорові таблиці, опуда­ла, набір вимірювальних приладів, геометричних фіґур і таблиць, гармо­нію, 13 томів нот (партитури), духові інструменти (валторни, флейти, кларнет, бубон, контрабас, віолончель, альт, сурми та ін., 10 пюпітрів). Це сприяло створенню шкільного оркестру, позаяк серед учнів були пере­ростки: віком 14—15 років — 50 учнів, 16 років — 14, 17 років — 7, 18 ро­ків — 2 учні.

Укомплектовано бібліотеку для учнів, що налічувала 237 примірників, з них 74 українською мовою, а також бібліотеку для учителів — 239 оди­ниць, передплачено „Літературно-науковий вісник“.

Навчання у першому (1А і 1Б) і другому (2А, 2Б) класах пройшли 152 учні, з них греко-католицького віровизнання -— 67 (44%), римо-католиць­кого — 63(41,1%) і юдейського — 22(14,6%). 62(40,8%) учні визнавали ук­раїнську мову рідною.

Суттєвих змін у матеріально-технічному забезпеченні в 1908/09 навч. р. також не відбулося. Збільшилась кількість книжок. Учительська бібліоте­ка містила фахові книжки трьома мовами (українською, польською і ні­мецькою) та фахові журнали тими ж мовами. На кінець навчального року вона налічувала 371 том і 58 фахових журналів, учнівська бібліотека — 255 книг польською, 83 — українською і 27 — німецькою мовами.

Важливий слід у житті гімназійної молоді в тому шкільному році зали­шила зустріч із Перемиським єпископом о. Костянтином Чеховичем 29 трав­ня 1909 року. Саме тоді владика був на візитації Сокальського деканату. Сокальчани влаштували йому урочисту зустріч. На його честь спорудили тріумфальну браму. Зустріч з учнями відбулася 1 червня у гімназії. Шкіль­ний оркестр привітав владику і осіб, що його супроводили — о. В. Левицького, о. Зубрицького і капелана ксьондза Лакоту, папською канта­тою. Опісля директор провів гостей до заквітчаної зеленню і вистеленої килимами зали 3-го класу, де були увесь учительський колектив і учні гре­ко-католики. Учні римо-католики утворили почесний шпалер у передклассі, на сходах, коридорі й подвір’ї. До владики звернулися з промовою о. катехит І. Савицький і учень 3-го класу Михайло Дишкант, хор відспівав „Многая літа“. Після іспиту з релігії до молоді звернувся владика о. К. Чехович українською мовою з напутнім словом і уділив благословення вихо-

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:19, 6 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464