** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

62

*

не дуже відчутні тому, що в коридорчиках зроблено досить добру венти­ляцію. Другим недоліком, внаслідок розміщення триповерхового будинку серед низьких одноповерхових домиків, є прикрі перетяги і трудність на­гріти зали взимку, через те, що будівля є виставлена на сильні вихори над- бужанської долини. Також подвір’я досі не має жодної вартости, через те, що висипане грубим щебнем, спровадженим аж зі Сяну, по якому хіба за кару можна би учням наказати ходити. Отже, незважаючи на великі розміри, це подвір’я не надається покищо зовсім до організування забав та ігор у часі перерв чи в пополудневу пору.

Але попри ці негативні сторони, розміщення закладу можна вважати дуже добрим, а порівняно з тим, яке було в перших роках, надзвичайним.

В 1911/12 н. р. введено 45-хвилинні уроки, бо в деякі дні є по 6 годин навчання, із-за обов’язкового малювання у нижчих класах і обов’язкової української мови в цілому закладі. З хроніки цього ж року треба відзначи­ти: візитацію (перевірку) Й. Е. ксьондза, архієпископа Більчевського (21 травня), святкування сотої річниці від дня народження М. Шашкевича, вечоринки, присвячені А. Міцкевичу і Т. Шевченкові, виставу комедії Фред- ри „Дівочі шлюби“, нарешті, екскурсію оркестру до Рави-Руської на свят­кування Конституції 3 травня. До існуючих трьох літературних гуртків додалися філологічний та музичний. Створено також дві дружини скаутів.

У 1912/13 р. духовий і струнний оркестри дійшли до так великої май­стерносте і оволодіння технікою гри під керівництвом учня Е. Шперлінґа, що без їх участи не обходилися жоден загальношкільний вечір, свято чи аматорська вистава. Занадто інтенсивна робота в цьому напрямку зазнала з кінцем шкільного 1912/13 року обмеження ухвалою конференції (педра­ди), яка вирішила, що оркестр може виступати тільки на урочистостях і вечорах, організованих молоддю школи. Та сама ухвала, на підставі висновку, що в гуртках молодь витрачає забагато часу зі шкодою для шкільного навчання, закрила всі неофіційні гуртки, а постановила пряму­вати до заснування читальні, усередині якої мали б працювати, менш чис­ленні щодо кількосте учасників, гуртки. Крім давніх п’ята, створено ще в тому році один, природничий гурток.

Від року шкільного 1910/11 заклад мав госпітанток: першого року од­ну, другого (1911/12) — шість, останнього — 10.

З хроніки 1912/13 р. належить ще відзначити: вечори на честь 3. Красінського і Т. Шевченка, виставу „Шляхта ходачкора“ Цеглінського, екс­курсію 22 учнів на Промислову виставку в Коломиї. Врешті з жалем треба записати, що незважаючи на таке коротке існування закладу, вже трьом учням було віддано останню послугу, прощаючи згаслих у розквіті віку: с. п. Йосифа Венцковського з III класу (помер 18 лютого 1912), с. п. Домі­ніка Шафранка з кл. VI (29 квітня 1912 р.), с. п. Володимира Саламанчука

з  кл. V (7 вересня 1912). У попередніх роках були також випадки смерте учнів, які протягом деякого часу відвідували заклад, але згодом відійшли або перервали навчання.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:48, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464