** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

60

*

дою, який Міністерство освіти затвердило 12 липня, а відповідно Краєве відділення — 25 листопада 1910 року. Згідно з цією угодою, громада і по­віт мали право вимагати відкликання усіх своїх зобов’язань, якби коли-не- будь у головних або рівноправних класах польська мова перестала бути мовою викладання.

У внутрішньому розвитку закладу протягом цих трьох дальших років існування сталися такі важливі події: у 1907/08 році створено в гімназії духовий і струнний оркестри, введено навчання юдейської релігії, влашто­вано три аматорські вистави для дітей; у 1908/09 р. організовано шкільні торжества для відзначення 60-літнього ювілею урядування найяснішого пана Цісаря і ювілею святого отця (Папи Римського), а також зустрічали в закладі його еміненцію отця Костянтина Чеховича, Перемиського єпис­копа греко-католицького обряду; в цьому ж році проф. Гживяк зорганізу­вав навчання фехтування, введено надобов’язкове навчання гімнастики, відбулася екскурсія на виставку до Ярослава, створено міську гімназійну депутацію, яка, однак, незабаром перестала існувати. В 1909/10 р. учні створили мандоліновий оркестр, а коли вечоринка, влаштована на екскур­сійний фонд, принесла 156 корон доходу, в травні відбулася екскурсія до Кракова і Вєлічки; у царині фізвиховання новиною було придбання влас­ного човна. Проте оркестр майже не діяв через відсутність капельмейстра.

III. На комірному в Учительській семінарії 1910/11 навч. р.

Перебравшись у вересні 1910 р. до міста, заклад зайняв чотири зали в партері цього щойно збудованого для семінарії будинку, маючи тут 2 кла­си, конференцзалу й велику залу на навчальні посібники, в якій також був куток для директора з його канцелярією.

Інші 4 класи і зала греко-католицької релігії знаходилися у старому будинку семінарії, до якого йшлося через двір і город. Помимо прибуття 5 класу, кількість відділів зменшилася через брак зал, а IV клас нарахову­вав 58 учнів; педколектив також зазнавав скорочення. Унаслідок відсут­носте такого вигідного майданчика, який заклад мав на Забужжі, занепа­ли повністю ігри і шкільні забави, якими так наполегливо займалися до того часу. Натомість буйно розрослися літературно-наукові гуртки, яких постало відразу три. Виникли також церковний і костельний хори, які прикрашали шкільні богослужіння, що їх відправляли в цьому році вже власні шкільні священики; до того часу натомість учили катехити з інших шкіл як допоміжні працівники. Учні поставили також дві аматорські ви­стави, а оркестр знову почав проводити свої вправи і виступи.

Тимчасом швидко росли вгору стіни нового гімназійного будинку, на якому в сам переддень Різдва 1910 р. закінчили покривати дах. Навесні за­кипіла гарячкова робота численної армії робітників над викінченням бу­динку, у якому, нарешті, після п’ятилітнього бідування і скитання гімназія на довгі роки повинна була знайти відповідне приміщення.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:17, 3 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464