** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

56

*

справи вислали 15 листопада 1902 року телеграми до князя Сапєги і до президії Кола, 2 жовтня 1903 р. знову — третю вже поспіль — петицію до сойму з проханням про гімназію або реальну школу. Здається, що пропо­зиція загалом була прийнята, але йшлося тепер про прискорення дій. То­му 1 грудня 1904 р. Міська рада ухвалює віддати безплатно на тимчасове приміщення гімназії народну школу на передмісті Забужжя, будинок той відновити і в разі потреби переробити, врешті виплачувати директору квартирні в сумі 850 корон річно, якщо не буде проживати у шкільному будинку. У петиції до Шкільної краєвої ради від 13 грудня 1904 р. вста­новлено, що громада і повіт складуть по 35 000 корон, і подано дальші свідчення громади згідно з поданою вище ухвалою. Водночас старалися у Шкільній окружній раді, щоби народна школа на Забужжі могла бути не­чинною наразі, а діти з цього передмістя відвідували інші школи в місті. Коли, однак, Шкільна окружна рада не погодилася на це, то ґміна, щоб і цю трудність обминути, ухвалює 22 лютого 1905 р. помістити цю школу тимчасово в іншому домі на Забужжі. 1 березня 1905 р. староство отрима­ло наказ подати докази, що ґміна зможе вив’язатися зі своїх фінансових зобов’язань. Тимчасом Шкільна краєва рада починає уже наполягати на прискоренні вирішення справи (25 березня 1905 р.)

У вересні 1905 р. д-р Країнський особисто інтервеніює до президії Шкільної краєвої ради, від якої знову ж отримує запевнення, що для пов­ного вирішення справи уряду не вистачає уже тільки того, щоб громада дала площу під будівництво корпусу гімназії (лист від 1 жовтня 1905 р.) Розпорядженням від 31 жовтня подовжує Міністерство освіти термін здачі декларації до кінця грудня 1905 р. І ось 14 грудня того самого року Місь­ка рада ухвалює віддати урядові площу, а в березні 1906 р. бурмістр їде знову до Відня для особистого підпертя справи. 7 квітня Рада постановила взяти спільно з Повітовим виділом у міській Ощадкасі позику 70 000 корон на 35 років зі сплатою по 2000 корон річно і опроцентуванням на 40,75 %, а бурмістру висловила „повне визнання і подяку“. 16 травня 1906 р. ухвалили закупити ґрунт від пана Зиґмунта Дрогойовського, який мав до­купити парцелі (земельні ділянки) від Ґендля Глейхера і Задаткового това­риства. Врешті на засіданні 13 червня 1906 р. визначили остаточно участь громади і повіту в матеріальній підтримці справи заснування гімназії. Обидві репрезентації ухвалили до кінця 1907 р. віддати урядові ґрунт об­сягом 2 547 сажнів квадратних, тобто близько 10 000 кв. м, куплений за 35 000 корон, а після початку будови корпусу до 2-х місяців виплатити 70 000 корон готівкою. На додаток громада зобов’язалася протягом 4 ро­ків від відкриття гімназії забезпечувати безоплатно приміщення для шко­ли і квартири для директора і швейцара, або виплачувати їм додаток у су­мі, визначеній шкільними властями.

Так, нарешті, після 9 років запобігань і старань, після багатьох пере­говорів, конференцій і аудієнцій, заяв і петицій надійшла важлива для міс­та і повіту хвилина: 21 серпня 1906 р. цісар підписав розпорядження про створення у Сокалі гімназії з польською мовою викладання.

Про цю постанову цісаря сповістило Міністерство освіти Шкільну краєву раду телеграмою 23 серпня, а вже 24 серпня громада отримала зі

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:10, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464