** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

50

*

лення переміщено у західні області України або розсіяно в Західній Польщі за сценарієм акції „Вісла“.

Після пересунення кордону в 1951 році Белз увійшов як районний центр до складу Забузького району Львівської области. Зруйнований Белз передавався без мешканців: усі поляки переселилися на територію Польщі.

Першими совєтськими громадянами, які почали заселяти Белз, були працівники новостворених районних, міських партійних організацій та ус­танов. Сюди прибували все нові й нові поселенці — вихідці із сусідніх сіл, а також колишні переселенці з інших західних областей України.

Поступово життя міста налагоджувалося. Із промислових підприємств почав діяти маслозавод, була організована Белзька МТС, а відтак район­не об’єднання „Сільгосптехніка“, почали працювати дві цегольні, пилора­ма, кілька виробничих цехів будматеріалів, а також кілька підприємств кам’яновугільної промисловости. На підприємства пішла працювати знач­на частина белзької молоді.

Проведена капітальна реконструкція міста — новобудови змінили йо­го зовнішній вигляд. У місті є аптека, поліклініка, лікарня. Побудовано нову середню школу, міське професійно-технічне училище, яке готує кад­ри для будівельної індустрії. На околицях міста виконано великі меліора­тивні роботи, тим самим осушено заболочені місця.

СОСНІВКА — місто, підпорядковане Червоноградській міській раді. Лежить на лівому березі Західного Бугу, за 12 км від Червонограда і 65 км від Львова. З Червоноградом і Львовом з’єднане автодорогами, а також залізничною колією Львів-Ковель. Місто засноване недалеко від колиш­ньої залізничної станції „Сілець-Завонє“, поблизу невеличкого села Заво- нє, яке в 1944 р. було дощенту спалене німцями. Його мешканців розстрі­ляли або кинули в концтабори.

Заснування і розвиток Соснівки тісно пов’язані з промисловим освоєн­ням Львівсько-Волинського вугільного басейну. У 1947-1950 рр. тут про­водилися геологічні дослідження, унаслідок яких виявлені значні поклади кам’яного вугілля. У 1954-1955 рр. почалося будівництво шахт №№ 5, 8 і 9 Великомостівських, а навесні 1955 р. у сосновому лісі розпочато будівниц­тво молодого шахтарського міста, яке пізніше назвали Соснівкою.

Соснівка — сучасне місто з багатоповерховими будинками, простори­ми площами, широкими вулицями, садами і парками. Тут є лікарня, полі­клініка, середні школи, Будинок культури. Виділяються новозбудовані не­щодавно дві церкви на околицях міста. В 2000-му році реконструйовано залізничний вокзал.

Поруч із шахтарями в Соснівці працюють будівельники. Недалеко від Соснівки збудовано найбільшу в Європі вуглезбагачувальну фабрику. Споживачами збагаченого енергетичного вугілля стали Бурштинська, Добротвірська, Калуська та інші електростанції.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:04, 22 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464