** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

46

*

спрямовані до однієї мети — успішного проведення всенародного рефе­рендуму і виборів першого президента незалежної України, які були приз­начені на 1 грудня 1991 року.

На Сокальщині 10 жовтня 1991 р. створюється блок „Демократична Україна“, завданням якого була координація дій усіх партій та організа­цій Сокальщини на проведення Всеукраїнського референдуму та виборів президента України. У середині листопада блоком було сформовано агіта­ційні групи і проведено запис добровольців для поїздки на Луганщину.

Відомо, що за підтвердження Акта проголошення незалежності Укра­їни висловилося понад 99 % громадян Сокаля і району. 8 грудня 1991 р. на площі Січових Стрільців у Сокалі відбулася величезна імпреза, присвяче­на переможним результатам референдуму, а в церквах — урочисті відпра­ви з подякою Всевишньому за Волю України.

10 років у незалежній українській державі

В усіх сферах господарського і суспільно-політичного життя Сокаль­щини загалом відбувалися такі самі зміни, як і по всій Україні з часу про­голошення незалежності. Передовсім приватизувалася колись державна або колективна власність, на базі нової власності утворювалися нові під­приємства, які починали свою роботу в умовах недосконалого і часто змі­нюваного законодавства. Сотні малих підприємств, зареєстрованих в ра­йоні, в умовах діючої тепер податкової системи воліють займатися не ви­робництвом товарів, а торгівлею й іншими бізнесовими справами. Появи­лися нові політичні партії і громадські організації, які все ж таки не від­значаються великою активністю чи широким колом прихильників.

В базовій для Сокальщини галузі промисловости — вугільній — про­ведено реорганізацію: комбінат „Укрзахідвугілля“ перетворено в Держав­ну холдингову компанію „Львіввугілля“, куди входить дев’ять шахт Львівського вугільного басейну, більшість з яких територіяльно підпоряд­кована Сокальській держадміністрації. Протягом декількох літ залишали­ся складними відносини галузі з основними споживачами твердого палива — енергетиками, несвоєчасно і не повністю поверталися борги, що призвело до зниження темпів видобутку і закриття неперспективних шахт, зокрема, 5-ї Великомостівської. Нове керівництво холдингу зуміло за стислий тер­мін опрацювати і здійснити програму стабілізації і поступового нарощу­вання вуглевидобутку. Завдяки концентрації виробництва і людських сил вдалося підвищити надійність лав, загальну кількість яких зменшено май­же вдвічі, і при цьому збільшити видобуток вугілля до такого рівня, що від його реалізації стало можливим вчасно виплачувати зарплату гірни­кам, податки державі і забезпечувати оновлення виробничого фонду[1].[1] Бродер Микола. Поле Ярослава Наливайка // Голос з-над Бугу. — 2001. — 13 лип. (№ 48).

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:33, 5 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464