** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

42

*

По війні почалася відбудова знищених об’єктів, розбудова промислу, індустріалізація та розвиток міських центрів на совєтських засадах. Люди з сіл, втікаючи від нестерпних умов сільського совєтського життя, перехо­дять у великій кількості до міст, де знаходять більше можливостей праці і кращі життєві умови.

З перших днів після встановлення миру почалася відбудова зруйнова­ного війною народного господарства: налагодили виробництво цегли, задіяно два цехи суконної фабрики. Почав працювати державний млин. Восени 1947 р. селяни сокальських околиць примусово вступили до кол­госпів, яких тут утворено два.

Після передання Совєтському Союзу частини лівобережної території Бугу в грудні 1951 р. Сокаль з’єднався залізничними лініями зі Львовом і Ковелем. З розбудовою Львівсько-Волинського вугільного басейну Со­каль стає центром будівництва шахт на Львівщині й Волині. Почалося прокладання шосейних доріг, ліній електропередач і т. ін. З 1961 р. почав працювати комбінат „Укрзахідвугілля“ —- замість попереднього комбіна­ту „Укрзахідшахтобуд“.

У 1961 р. на північній околиці Сокаля почалося будівництво хімічного заводу штучного волокна, а в 1970 р. він дав першу продукцію. На заводі надано робочі місця 3,5 тис. осіб.

В 50-х роках, після проведення реконструкції, Сокальська суконна фабрика була реорганізована у прядильно-ткацьку. Повним ходом йшло житлове будівництво, проведено капітальні роботи з благоустрою міста. Побудована нова районна лікарня, поліклініка, школи, широкоекранний кінотеатр „Мир“. Улітку 1965 р. почалася газифікація Сокаля, і вже до 1972 р. місто було повністю газифіковане.

У північній частині району найбільше поширені родючі землі, значно більше лісів і підзолистих земель у південній частині (місцевості поблизу м. Великі Мости). На основі врахування природних та економічних умов, крім хліборобства, на Сокальщині розвинулося тваринництво, льонар­ство, а також молочарське виробництво і овочівництво.

На території Сокальського району діяло одинадцять промислових під­приємств. Найбільше розвивалася кам’яновугільна промисловість: 12 чин­них шахт. У 1961 р. став до ладу великий деревообробний комбінат у с. Острів під Червоноградом. Цегельні заводи працювали не тільки в Со­калі, а й у Великих Мостах, Белзі, Тартакові та Княжому. Розвинулася харчова промисловість: консервна (Сокаль), мукомельна (Лучиці, Белз). Створена нова галузь виробництва — хімічна промисловість.

У довоєнний період основною ланкою діяльности більшости населен­ня Сокальського повіту були рільництво і дрібна промисловість, а також кооперація. Тепер же розпочалося будівництво шахт, промислове і цивіль­не будівництво, а також розвиток легкої промисловости. Появився вели­кий загін робітничого населення, яке проживає у розбудованих містах: Червонограді, Соснівці, смт. Гірнику.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:49, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464