** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

11

*

Заключний шостий розділ — це спогади, рефлексії та навіть окремі художні нариси наших гімназистів, чи інколи відсторонені розповіді про них. Цей розділ впроваджує читача в світ зацікавлень, переживань та безпосередніх спогадів наших колег різних генерацій.

Незважаючи на обмеженість зібраних коштів, ми старалися предста­вити на доступному для нас технічному рівні документальний ілюстра­тивний матеріал про нашу гімназію, про наших учнів, який поміщений пе­реважно в кінці книги.

До делікатних питань підготовки книги належить сьогодні питання правопису, вживаного у виданні. Так історично склалося, що за сьогочас­ним правописним узвичаєнням наші колишні гімназисти (а саме на них в першу чергу розрахована ця книга) розділяються на дві групи — крайовиків та діяспорників. Якщо останні, покинувши Україну, зберегли для себе в користуванні переважно довоєнний правопис української мови (за словником Г. Голоскевича), то ми „крайовики“ були „піддані мута­ціям“ відповідно до чинного сьогодні в Україні правопису, що створює, насамперед, для наших читачів в діяспорі, певний дискомфорт у вимові та написанні текстів, за що хотіли би попросити вибачення у наших колег за межами України. В книзі в основному збережено діючий сьогодні в Україні правопис, хоча би тому, що книга розрахована у дуже значній мірі на сучасну молоду генерацію учнів, насамперед гімназистів, право­писна узвичаєність яких, подібно навіть як і наша, незважаючи на певні, зрозуміло, колізії, відповідає чинному правописові.

Книга неодмінно викличе певне зацікавлення та інтерес, насамперед, у тих нечисленних вже „могікан“ Сокальської гімназії, що уціліли в цьому житті після навчання в 1941-1944 рр. Це тим більше стосується наших до­воєнних гімназистів. Будуть позитивні емоції, але можливо і певні незадо­волення, пов’язані з неточностями біографічних даних і помилками. На­певно дехто з колишніх гімназистів, в руки яких попаде ця книга, буде не- задоволений дуже скупим об’ємом інформації про себе. Це об’єктивні наслідки переважно усного збору інформації, тим більше за умов повної відсутности у нас архівних даних про останній період діяльности гімназії. Це стосується також світлин, які збиралися усіма можливими способами, в тому числі деякі індивідуальні світлини виокремлювалися навіть з доступ­них редакції групових. І тому такого роду наші огріхи це також вина тих, про кого недостатньо даних, бо й вони не спромоглися на дієвий зв’язок з редколегією. Особливо кривдними ми вважаємо скупі описи про наших колег, що віддали своє життя за національну ідею і загинули, часто при недостатньо з’ясованих обставинах.

Але незалежно від таких вад та недоліків зроблена важлива і суттєва справа — складено книгу про нашу гімназію та її людей: вчителів та учнів. Поставлено, таким чином, скромний пам’ятник цьому вогнищу нашої культури та берегині духу, якою була Сокальська гімназія. Таким чином зафіксовано навічно справу трьох минулих поколінь, відкрито дорогу для дальшого пошуку та досліджень. Вони, напевно, будуть, адже історія Со-

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:19, 28 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464