** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

9

*


нашій Aima mater. Йосип Канюк теж довершив велику технічну працю на кінцевих стадіях її підготовки, зокрема, з препарування ілюстративного матеріалу.

Вдумливо і скрупульозно підійшли до опрацювання матеріалів своїх класів також Марійка Ганіткевич, Богдан Білик, Володимир Сироїд, Ми­рослав і Ярослав Дєдики, Маркіян Кульчицький, Тихон Лещук. До речі, численні фрагменти з життя нашої гімназії розсіяні у двох книгах остан­нього — „Світло великих надій“ та „Белзькі дзвони“, що останніми рока­ми появилися у Львові[I].

Зрештою, наша книга — це збірна праця багатьох авторів, у тому числі й наших колег з діяспори, імена яких вказані у відповідних записах і зазначені у виданні. Згадуючи про наших „діяспорників“, хочу відзначи­ти, що добрим ангелом цієї нашої вистражданої часом книги є наша коле­га з воєнного часу п. Надія Хмара-Олійник з Монреалю. Вона підтриму­вала нас на дусі своїми листовними порадами досвідченого редактора. Адже про наш край за її участю випускалися безцінні регіональні збірники „Надбужанщина“. Ми дякуємо також діяспорному земляцтву надбу- жанців за матеріальне сприяння нашому виданню.

На слова подяки заслуговує теж наш колега з діяспори Михайло Цвях, що закінчив у 1944 р. шостий клас нашої гімназії. Відповідно до наших попередніх відомостей вважалося, що він пропав безвісти, загинувши в УПА. На щастя, він живий! Відбувши тривале польське ув`язнення за діяльність в ОУН-УПА, переїхав за океан, в Нью Йорк, де ми віднайшли його. Успішній координації збору коштів на книгу, точніше тієї їх части­ни, яку передали наші колеги гімназисти зі США і Канади, завдячуємо са­ме Михайлові Цвяхові. Як видно зі списку пожертв, поміщеного в кінці книги, зібраних індивідуальних внесків було явно недостатньо для видан­ня книги. Тут вирішальне слово було за нашими колегами — спонсорами з України. Наш колишній гімназист, на жаль, уже покійний, директор Науково-дослідного інституту „Термоприлад“ сл. п. доктор технічних наук Володимир Лах забезпечив оплату друкарського паперу, а другий наш колега, генеральний директор Львівської пивоварні Степан Гура здійснив теж значну частину оплати коштів друку книги. На завершальній фазі випуску книги нам також прийшла з фінансовою допомогою Сокаль­ська районна державна адміністрація і ми насамперед вдячні за прихиль­ність до нашої справи голові цієї адміністрації п. Миколі Пшевлоцькому. В межах НТШ у Львові особлива подяка п. Лілії Саламін, яка провела комп’ютерну підготовку та макетування книги.

За одностайно схваленим планом книга складається з шести розділів. Незважаючи на те, що в Сокальській гімназії навчалися дівчата та юнаки з різних кінців західноукраїнського краю, в їх уяві та пам’яті Сокаль і Со- кальщина залишаються благодатною та рідною землею їхньої юности.[I] Лещук Тихон. Світло великий надій. — Львів. 1996; його ж. Белзькі дзвони. — Львів, 1999.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:41, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464