** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

8

*

Зовсім природньо, що був потрібний значний інтервал часу для збору анкетних та інших матеріалів, й оскільки усі ми — люди зі своїми іншими основними обов`язками, то справи посувалися повільно, і щойно у 1999 р. були підібрані основні, хоча не зовсім повні масиви даних і матеріалів. І нарешті, після явного часового застою, щойно в кінці 1999 р. ми взялися за опрацьовування, передрук і комп’ютерну підготовку матеріалів книги. Однак, дуже обмежені кошти, що були в нашому розпорядженні, змушува­ли нас виконувати всю підготовчу працю безоплатно, самотужки, власни­ми силами, щоб передати в друкарню „camera ready“ оригінал-макет кни­ги. В цьому відношенні величезну допомогу надало нам Наукове товари­ство ім. Шевченка у Львові, де здійснювалася технічна підготовка ори- гінал-макету цього видання.

Незважаючи на в’ялість багатолітнього ритму і тільки епізодичні нерегулярні зустрічі підготовчої редакційної групи, проведена значна копітка праця, яка дозволила з окрушин розсіяної інформації підготовити і завершити цю книгу. Тут хочу назвати тих, хто відвідував наші зібрання, оп­рацьовував матеріали чи допомагав у їх зборі (список подаємо в алфавіт­ному порядку): Білик Богдан, Воробій Олександра, Ганіткевич Марія, Гор- бай Зенон, Гура Степан, Дсдик Мирослав, Дсдик Ярослав, Драґан Богдана, Закревський Андрій, Іванець Марія, Канюк Йосип, Кулинич Уляна,Куль- чицький Маркіян\Лах ВолодимирІ. Лещук Тихоні Лупій Григорій . Мазурок Анна, Медицька Віра, Романів Зиновія, Романів Олег,1 Сенів Ольга],Сироїд Володимир. В наведеному списку „курсивом“ виділені імена тих, хто брав участь в наших засіданнях не менше трьох разів. Наших збірних засідань, що відбувалися в домівці НТШ у Львові, як правило, у неділю в надве­чір’я, було дванадцять. Проте останнім часом, коли підготовка видання увійшла в завершальну фазу, на зміну зборам великим гуртом настав час камерних зустрічей „у двох-трьох“ (їх кількість важко перечислити). Тут треба виділити тих, хто помагав головному редакторові найбільше і зро­бив чи не особливий внесок у створення нашої праці.

В першу чергу хочу назвати нашу колишню гімназистку, лікаря Вір> Медицьку, яка була справжньою душею підготовчої групи. Саме вона підготувала основний масив списків класів гімназії німецького періоду, а також опрацювала переважну частину біографічних довідок, що надходи­ли поштою та іншими способами на її адресу, вона провадила також ос­новне листування з гімназистами в Україні та за її межами. Проте, як на мене, особливе значення має ця, по-справжньому „комп’ютерна пам`ять" п. Віри, яка причинилася для об’єктивної фіксації в книзі кадрового скла­ду учнів та відомостей про них.

Неоціненний творчий внесок в підготовку розділів, що стосуються до­воєнного періоду Сокальської гімназії зробив наш колега кандидат медич­них наук Йосип Канюк. Саме він на підставі, на щастя, збережених > бібліотеках друкованих щорічних звітів і обмежених архівних матеріал ; створив коплексний образ діяльности гімназії до війни, її людського потен­ціалу, з особливою увагою до учнів — українців, які вишколювалися в

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:45, 3 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464