** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура::ЛМО "Колос"

Літературно-мистецьке об'єднання "Колос"

 

Ми почали з III тисячоліття, повні наснаги, сподівань і тривог. У 2001 р. в Управлінні у справах преси та інформації літературно мистецьке об’єднання "Колос" одержало право на випуск періодичного україномовного щорічника-альманаху "Соколиний край". Того ж року і побачив світ наш збірник, яким ми започаткували нову сторінку в літературно-мистецькому житті рідного краю. Варто нагадати, що за весь період радянщини на Сокальщині не виходило жодного подібного видання. Воно й не дивно, адже тодішня влада боялася правдивого слова і вільнодумства. Лишень у час Незалежності членам "Колосу" вдалося упорядкувати колективний збірник творів "Сокальщина літературна" (1998 р.), який певною мірою став прообразом нинішнього альманаху.

Одне з найкращих на Львівщині і одне з небагатьох, яке має власний друкований орган, наше літературно-мистецьке об'єднання "Колос" згуртувало найкращі мистецькі сили, які прагнуть зреалізувати себе, вдосконалюючи і шліфуючи свій талант аби присвятити свої творчі здобутки рідному краєві. Тут і вчителі, і лікарі, інженери і культпрацівники, трудівники полів і виробничники, сивочолі і молодь.

Ядро "Колосу" становлять Володимир Полянчук, Любов Бенедишин, Володимир Сірко, Мирон Гавришкевич, Світлана Мельничук, Ігор Курач, Марія Чернявська, Ольга Семеняка, Василь Іваш, Галина Процюк, Ганна Кузьмак, Галина Хорташко, Марія Козакевич, Оксана Піка, Марія Макух, Зоряна Бедронь, Любов Рибак, Ольга Пенюк, Калина Барвінко. Дехто з них видав уже власні книжки, дехто вже їх має декілька. Серед них Володимир Полянчук, Любов Бенедишин, Володимир Сірко, Ольга Семеняка, Мирон Газришкевич, Ольга Пенюк, Ганна Кузьмак. Творчість для цих людей - це покликання серця, адже добре знаємо, що саме тут без серця не обійтись. Бо що таке, власне, творчість, як не безнастанний шлях до самовдосконалення, до волі, до прагнення жити. Звісно, "не хлібом єдиним живемо...

Плекаючи любов до ближнього, ми утверджуємо себе конкретними ділами, чіткою громадянською позицією, вирізняємось певним творчим почерком. Отаке наше кредо. І це дає нам можливість бачити у своїй творчості добру перспективу.

Тож наш "Колос" наливається добірним зерном, живиться тими багатющими талантами, що б'ють чистими джерелами на милій серцю Сокальщині, і не тільки. Хай наші поетичні потічки вливаються в могутню ріку українського Слова. Бо знаємо, що не буває ріки без потічка, так як не буває небес без поезії. І не мають рації ті колеги з літературних кіл, які б хотіли бачити нас на узбіччі у ролі периферійних співців. Бо не буває периферійних поетів. Таке наше слово. А Слово - саме по собі вже є Поезією.

Прагнучи розширити старі і відкрити нові рубрики, наповнюючи їх добірним змістом, аби альманах набирав ваги і значимості, став справді літературно-мистецьким явищем, ми запрошуємо до співпраці друзів-"колосят" і колишніх, і нових, і юнь талановиту, і всіх-всіх хто небайдужий серцем і душею до її Величності Музи.

 


В червні 2006р. радісна надійшла новина з столиці України м. Київа до сокальського літературно-мистецького об’єднання «Колос». Членом Національної Спілки письменників України стала відома сокальська поетеса, відповідальний секретар літературно-мистецького об’єднання «Колос» Любов Бенедишин. Її поезія відома не тільки в рідному місті, а і далеко за його межами далі >>>.


голова ЛМО "Колос" Володимир Полянчук

 

Члени ЛМО "Колос": М.Гавришкевич, О.Пенюк, В. Сірко, М. Чернявська, Л. Бенедишин, В. Полянчук

Ювілей 40-річчя І. Курача

Ювілей 50-річчя О.Пенюк

Члени ЛМО Колос :: серпень 2005р

Члени ЛМО "Колос"

М.Козакевич, О.Кульбачний, Г.Кузьмак, Л.Бенедишин, О.Пенюк, М.Чернявська, М.Вігор-Шурко, В.Іваш

 

Члени ЛМО Колос :: серпень 2005р

Творча зустріч в районній бібліотеці ім.В.Бобинського

Г.Процюк, І.Курач, О.Пенюк, В.Полянчук, О.Васьків, В.Сірко, Г.Хорташко

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:01, 22 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567