** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура::ЛМО "Колос"

Мирон Гавришкевич

Літературно-мистецьке об'єднання "Колос"
Сокаль і Сокальщина :: Культура::ЛМО "Колос"::Мирон Гавришкевич

ДОПИТ

Уривок з книги "Криваві роки"

- Так. Мовчиш. Мовчиш, незважаючи ні на що? - запитав слідчий Андрія, який стояв навпроти.

Побитий до невпізнання, Андрій повільно підвів голову і раптом, на здивування кегебіста, заговорив: "Мовчу і буду мовчати. Вбийте, але від мене ви нічого не витягнете".

- От дурень, - повільно промовив кат. - Невже ти не розумієш, що твій героїзм нікому не потрібний. Ніхто цього не бачить, і ніхто цього не оцінить. Але найбільше дивує те, що ти і тобі подібні, не розумієте, Що ви даремно воюєте проти Радянського Союзу. Вам не подолати таку могутню державу.

-Чому ж така могутня держава, - заперечив в'язень, - на початку війни отримувала безліч поразок, і так ганебно тікала перед німецькими військами, що за короткий час добігла аж до Сталінграда? Слідчий нахмурився.

- Тому, що напад німців на СРСР був несподіваним, - роздратовано промовив він. - Тому, що в цей час проводилася перебудова військ, військах не вистачало техніки, і вона була застарілою.

- Ви, хоч енкаведист, - посміхнувся хлопець, - і добре підкуті радянською ідеологією, але говорите те, в чому помиляєтеся або чого не знаєте. Пояснюю, фашисти напередодні нападу на СРСР мали до 4300 танків і майже 5000 бойових літаків. СРСР мав 23 тисячі літаків і близько 6500 танків, з них 4 тисячі плаваючих танки. На той час, жодна інша країна світу не мала хоча б одного плаваючого танка. Цифри говорять самі за себе. Більшість техніки була нового зразка, і те, що Гітлер готує напад на СРСР, Сталін добре знав. Його не раз попереджали про це. Отже це не був несподіваний напад, - полонений замовк.

Декілька хвилин в кімнаті було тихо.

- З тобою неможливо говорити, - нарешті промовив капітан. - Ти просяк буржуазною ідеологією. Замість бути вдячними, що ми звільнили вас від фашистського ярма, ви винищуєте радянських солдат, стріляєте їм в спину.

- Неправда!- вигукнув Андрій. - Замість одного загарбника прийшли ви - другі загарбники, а ми боремося за вільну від завойовників Україну. Ми не винищуємо радянських солдат, і навіть не воюємо з ними. Ми воюємо і ведемо відкриті битви з арміями енкаведистів, і винищувальними загонами. Ми не стріляємо в спину своїм, так як це роблять ваші загороджувальні загони, коли солдати відступають перед ворогом. Ми не винищуємо мирне населення, так як це робили радянські партизани-мартизани Ковпака, які, для прикладу спалили 60 хат і вирізали 40 родин невинних людей в селі Серники Волинської області. А такі випадки не поодинокі.

А що виробляють ваші псевдо-бандерівці, тобто переодягнені в бандерівців енкаведисти? Просто жах!

Енкаведисти у формі УПА вішали, ґвалтували, виколювали очі відрізали вуха, намагаючись викликати ненависть місцевих мешканців до націоналістів. І тих садистів нагнали безліч на Західну Україну.

А скільки ви вивезли на Сибір?

Скількох невинних людей згноїли в тюрмах?

Скільки було мобілізовано на фронт польовими військоматами людей, яких гнали не підготовленими в атаку, на вірну смерть?

І ви хочете, щоб ми ще дякували вам за всі ці злочини?

- Мовчати! - закричав слідчий, в якого від люті аж перекривило обличчя. - Я тобі покажу, бандерівська наволоч. На стіл його! На стіл Його! - кричав він, вимахуючи руками.

Конвоїри схопили в'язня за руки і витягай його за двері.

Через декілька хвилин його завели до великої зали.

Перше, що він побачив, був великий стіл, вмонтований в якусь дуже широку суцільну підставку, виготовлену, мабуть, з бетону.

Зверху стіл був покритий якимсь дивним прозорим ковпаком.

Зала вражала своїми великими розмірами. Світло, що падало через заґратовані вікна, освітлювало всі кутки цього приміщення, яке було порожнє.

"Нащо мене сюди притягли?" - подумав Андрій.

Ніби розуміючи, що хвилює їхню жертву, кати потягли його далі, вигукуючи: - Зараз ти заговориш! Як миленький! Все розкажеш!

Вони підтягай його ближче до столу і хлопець побачив, що в столі, виготовленому з мармуру, є декілька дір, величиною з чоловічий кулак.

Один з мучителів відкрив прозоре покриття.

- Вилазь і лягай! - наказав він.

За допомогою ланцюгів, що були вмонтовані в стіл, прив'язали руки і ноги в'язня і накрили свою жертву покриттям так, щоб шия і голова були відкриті.

Присівши навколішки біля столу, мучителі почали стукати по підставці, до якої був прикріплений стіл.

Дії ворогів викликали у Андрія занепокоєння і здивування. Він нервово шарпнувся і переконався, що міцно прикутий до стола і майже не може рухатися. Злегка підвівши голову, дивився на стіл і раптом... побачив, як з отвору виліз великий щур, за ним другий, третій. Вони повільно побігли вздовж тіла, а з дір вилазили нові і нові гризуни.

Ще повністю не усвідомлюючи, що сталося, мученик відчув страшний біль від укусу в живіт. Він заплющив очі і застогнав, а щурі вгризалися в його тіло один за другим.

Неймовірний біль пронизував його тіло, а жах сковував його кінцівки.

- Говори! - кричали мучителі. - Іінакше щурі з'їдять тебе живцем, і ніхто не дізнається про твої останні хвилини! Де штаб?! Де криївки?! Де члени банди?!

Але мученик мовчав.

Ще мить, і він втратив свідомість. Назавжди.

 

Мирон Гавришкевич

 

 

 

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА


поезія:

Січові стрільці

Дике поле

Захисники Вітчизни

Сини України

Жадана

Святе ім'я

Белз

Кобзар

До бою

Туга

Любов

Українське Слово


проза:

Останній бій

Плата за зраду

Козацькому роду нема переводу. Уривок з повісті "Чорна долина"

ДОПИТ. Уривок з книги "Криваві роки"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:41, 27 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464