Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
  
цiкавинки
 

Причину появи Австралії знайшли в Антарктиці

Американські вчені вважають, що знайшли в Антарктиці місце падіння гігантського метеорита, що викликав поділ древнього материка Гондвана й утворення Австралії.
Про це заявила група вчених під керівництвом професора геологічних наук Університету штату Огайо Ральфа фон Фрезі.
До таких висновків учені прийшли після вивчення супутникових фотознімків, що показали наявність гігантського кратера діаметром у 500 кілометрів під кілометровою товщею льоду на території Землі Уілкеса в Східній Антарктиці на південь від Австралії.
«Наслідки від падіння метеорита на Землю Уілкеса були набагато сильнішими, ніж катаклізм, що призвів до загибелі динозаврів. Можливо, у той час падіння метеориту таких розмірів призвело до катастрофічних наслідків», – повідомив Фрезі.
Як припускають дослідники, в результаті падіння гігантського метеорита на Антарктику була знищена велика частина життя як на суші, так і в океані, а австралійський материк відколовся і відсунувся до півночі. Вчені довго вважали, що катаклізм міг бути викликаний не тільки падінням метеорита, але і могутньою вулканічною активністю або іншими стихійними лихами.
Виявлений кратер більш ніж у два рази перевищує за розмірами кратер на півострові Юкатан у Мексиці, що, як думають учені, утворився в результаті падіння іншого метеорита 65 мільйонів років тому. Саме падіння цього метеорита на територію сучасної Мексики пов’язують з вимиранням динозаврів.
Вчені вважають, що діаметр метеорита, що «вбив» динозаврів, був близько 10 кілометрів, тоді як за зробленими розрахунками, діаметр метеорита, що впав на Антарктику, складає 50 кілометрів, а його вік – 250 мільйонів років.
Як стверджують автори дослідження, для підтвердження їхньої теорії необхідно провести подальші роботи, в тому числі і проби ґрунту з кратера в Антарктиці.

 
Кореспондент.net

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:50, 28 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464