Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
  
цiкавинки
 

Штучне дихання не врятує потерпілого

Японські медики заявили, що дихання рот у рот, яке ввійшло у підручники, приносить більше шкоди, ніж користі. За словами вчених, шанси на виживання потерпілого подвоюються, якщо потенційні рятувальники не роблять йому штучного дихання, а зосереджуються винятково на спробі відновити серцебиття ритмічними поштовхами в груди.

«Немає жодного свідчення про яку-небудь користь такого способу серцево-легеневої реанімації», – говорить про дихання рот у рот лікар Кен Нагао з університету Ніхона в Токіо, який проаналізував 4068 серцевих нападів з наданням першої допомоги незнайомцями.
За словами професора Гордона Юї з університету Арізони, коментуючи це відкриття, він говорить, що воно повинно призвести до швидкого перегляду головних принципів надання першої допомоги при зупинці серця.

Якщо результати японського дослідження дійсно стануть поштовхом до перегляду стандартних інструкцій, це може мати й інший позитивний ефект: як з’ясували медики, більшість людей не хоче робити дихання рот у рот незнайомцеві, частково через острах підхопити яку-небудь заразу, говорить Юї.

Група Нагао застерігає – мова йде саме про серцеві напади, а не про дихальну недостатність (при порятунку потопаючого, наприклад), передозування наркотиками або про задуху. У цих випадках, зазначають японці, чергування дихання рот у рот і масажу грудної клітки – все ще ефективний метод.

 
Membrana

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:15, 28 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464