Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

повернутися на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
У номері:
 
  
Інформаційний блок
 

Створюється Фонд підтримки підприємництва

світлина Уляни Гаврилко
світлина Уляни Гаврилко
15 березня 2007 в Сокальській Агенції відбулася зустріч підприємців Сокальського району для створення Фонду підтримки підприємництва.

Фонд підтримки підприємництва – це структурний підрозділ Агенції, який надаватиме поворотну фінансову безвітсоткову допомогу приватним підприємцям.

Під час зустрічі було обговорено наступні питання: структура фонду підтримки підприємництва (ФПП), формування інвестиційної ради Фонду підтримки підприємництва, порядок роботи інвестиційної ради, формування статутного Фонду в ФПП.

 
Ганна Костюк, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку

 
  
Інформаційний блок
 

«Таємничі та недоступні»

Фрагмент «Тайної вечері» (воскові фігури)
Фрагмент «Тайної вечері» (воскові фігури)
Виготовлення воскових фігур – це давній від мистецтва, коріння якого тягнеться з Стародавнього Єгипту... Там з`являлися і воскові фігури, і маски знатних вельмож. Пройшли століття, але мистецтво не втратило своєї привабливості ні для митця, ні для глядача. Навпаки, з того часу з‘явилось багато інших, сучасних технологій виготовлення воскових фігур.

З 6 лютого по 6 березня у Червоноградському музеї історії релігії (Палац Потоцьких) пройшла виставка під назвою «Таємничі та недоступні». На ній була представлена експозиція воскових фігур, яку привіз до нас Музей воскових фігур м.Санкт-Петербург. Колекція, яка була представлена відвідувачам налічувала близько 50 фігур: це були і політики (Петро I, В.Путін, Сталін, Гітлер та подружжя Кеннеді...), зірки кіно та естради (Чарлі Чаплін, Мерилін Монро, Луї де Фінес...), видатні спортсмени та інші знаменитості. Також на виставці була представлена унікальна експозиція на Біблійну тематику під назвою «Тайна вечеря» (12 апостолів та Ісус Христос за столом).

 
Уляна Гаврилко

 
  
Інформаційний блок
 

"Запусти" в територіальному центрі

У неділю, 18 лютого 2007 р. працівники територіального центру обслуговування малозабезпечених одиноких непрацездатних громадян в приміщенні Сокальської школи №4 вперше проводили для широкого загалу «Запусти». Їх відзначають в останні дні напередодні Великого Посту. Це своєрідні вечорниці зазвичай не обходяться без вареників та голубців. Про це радіо «Сокаль» повідомила  Любов Чепіль.

 
служба інформації ТРК «Сокаль»

 
  
Інформаційний блок
 

Мелодії душі

4 лютого 2007 р. в сокальському Народному домі «Просвіта» відбулося справжнє свято музики. Свій ювілейний концерт «Мелодії душі» підготував для шанувальників музики і всіх сокальчан викладач Сокальської дитячої школи мистецтв ім.В. Матюка Роман Козярський. Зал був переповнений, бо сокальчани таке бачили вперше. Кожний музичний номер супроводжувався шквалом оплесків і вигуками «Браво!»

 
Ольга Пенюк, викладач Сокальської дитячої школа мистецтв ім.В.Матюка

 
  
Інформаційний блок
 

Співець Сокальщини і Галичини

18 лютого 2007 р. в Народному домі «Просвіта» відбувся урочистий концерт, присвячений 155 річниці від дня народження нашого славетного земляка – отця і композитора Віктора Матюка. Концерт провели і підготували викладачі та учні Сокальської дитячої школи мистецтв імені В.Матюка.

 
Ольга Пенюк, викладач Сокальської дитячої школи мистецтв ім. В.Матюка

 
  
Сокаль - наше місто
 

«Все найкраще дітям»

(Аналіз бюджетних видатків на освіту по м.Сокаль за 2006 р.)

-
-
Для того, щоб визначити наскільки бюджет-2007 є достатнім чи не достатнім,
краще б було порівняти його з минулим 2006 р., адже, як відомо, «все пізнається в порівнянні». Саме це намагатимусь зробити, тільки почергово.

Сьогодні візьмемо таку статтю бюджету як «освіта».
Загальна сума видатків на освіту минулого 2006 р. становила 2.750.942 грн. Отже, що означає ця сума? Під статтею «освіта» розуміється ДДЗ – дитячі дошкільні заклади, а їх у нашому місті п’ять (№1 «Калинка», №5 – «Сонечко», №7 – «Школа-сад», №8 – «Журавлик» та №9 – «Вишиванка»). З цієї загальної суми заробітна плата п’яти дошкільних установ становить 1.902.451 грн. Оплата комунальних послуг (тепло, газ, світло, вода, профдезвідділ, вивіз сміття) – 374 650 грн. Відрядження – 10 389 грн. На придбання медикаментів затрачено 1500 грн. В тому ж 2006 році в садочки було придбано обладнання на суму 3940 грн., а саме: пральна машина (сад №9 – 1680 грн.), холодильник (сад №8 – 2260 грн.). Послуги зв’язку садочкам коштували 1742 грн., оплата інших послуг (банку та ін.) – 3982 грн.

 
Оленка Покотюк

 
  
Сокаль - наше місто
 

Одне розвиваємо, а інше занедбуємо

-
-
Прикро бачити, як наш Сокаль, а точніше центр міста, перетворюється на торговицю, мало залишається досягнути «торговим рядам» пам’ятника Т.Г.Шевченку і продавати на ньому молоко, сметану і т.д.

Можна зрозуміти тих людей, що продають свій товар чи продукт, і можна зрозуміти мешканців міста, яким зручним є ринок в центрі міста. Проте, згодіться, не на центральній вулиці. Все повинно мати своє місце, і торговиця теж.

 
Оленка Покотюк

 
  
слідами Христа
 

Слідами Христа

Авторські ікони А.Покотюка у Храмі Гробу Господнього (м.Єрусалим)
Авторські ікони А.Покотюка у Храмі Гробу Господнього (м.Єрусалим)
Авторські ікони А.Покотюка у Храмі Гробу Господнього (м.Єрусалим)
Авторські ікони А.Покотюка у Храмі Гробу Господнього (м.Єрусалим)
З багатомісячних паломницьких місій, які відбувалися у 2006 р., до Сокальського музею «Людина. Земля. Всесвіт» повернулися авторські ікони художника, директора музею Анатолія Покотюка «Найвеличніший» (Ісус Христос) та «Свята Богородиця Єрусалимська» Страждальна (інтарсія, різьба по дереву).

У свій час ікона «Найвеличніший» була освячена єпископами Українських церков (м.Рим, Собор Св.Софії) у Ватикані Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ, побувала у багатьох храмах Будапешта, Відня, Риму.

 
-

 
  
Мистецтво
 

Образ «Серце Христове» в українському живописі початку ХХ століття

-
-
Від монастиря в Добромилі, як один із перших кроків обнови чину, розійшлося почитання Пресвятого Ісусового Серця на всю Галичину. Осередком видавничої діяльності ордену стала Жовква. Від 1897 року за почином тодішнього львівського ігумена Андрея Шептицького вийшов перший номер «Місіонаря Пресвятого Христового Серця», який відразу зі своїм щорічним «Календарем» (від 1901 року) став найбільш популярним серед українських періодичних видань. 1907 року, за ініціювання та при підтримці василіан, у Жовкві було закладено підвалини величного храму Пресвятого Христового Серця.

Загалом іконографія «Серця Ісусового» в українській образотворчій традиції починає стрімко розвиватися на початку ХХ ст., особливо серед митців, що були тісно пов’язані з львівським мистецьким осередком.

 
Підготувала Уляна Гаврилко за матеріалами наукового збірника «УГКЦ і релігійне мистецтво»

 
  
Інформаційний блок
 

Білогорща. Останній бій

Хор «Повстанець» (м.Сокаль)
Хор «Повстанець» (м.Сокаль)
Той березень леготом теплим і ніжнім
Розвіював синій ранковий туман,
Коли в бій останній із ворогом грізним
Йшов генерал наш – Шухевич Роман.

Це рядки із пісні на вірші Дмитра Климчука (м. Белз) – музика моя. Хор «Повстанець» віз її у Білогорщу, як данину пам’яті командувачу Української Повстанської Армії. Білогорща – село, що майже на межі Західного Львова– у цей знаменний день вирувало маєвом знамен і хоругов.

 
Ярослав Кортко

 
  
Інформаційний блок
 

Свято героїнь

Світлина Уляни Гаврилко
Світлина Уляни Гаврилко
11 лютого 2007 р. в приміщенні Сокальського Народного Дому відбулося свято жінки-героїні. Цей захід проходить щороку. Готують його члени районної організації Союзу українок та працівники районного Народного дому.

На цьому прекрасному дійстві глядачі мали змогу почути про різні факти сторінок історії, які торкалися часів діяльності ОУН та УПА, а також історії з життя Сокальських жінок-героїнь, які брали участь у тогочасних подіях.

 
Уляна Гаврилко

 
  
нам пишуть
 

Іван Чабан (батько Стефанії Нагірної)

Нещодавно до редакції часопису надійшов лист з міста Fords (США) від п.Оксани Кузишин. В 2003 р. ми друкували статтю її родича п.Ростислава Бака, в якій згадувалось про музей в Сокалі, який заснував дід п.Оксани – Іван Чабан. Цього року 50 років від його смерті (1957 р.). Пані Оксана надіслала до редакції матеріали з книги «Adagio» (видана в пам’ять мами Стефанії Чабан-Нагірної), що знайомлять з постаттю п.Івана Чабана.

Отже, пропонуємо вашій увазі розділ з цієї книжки.

 
Оксана Кузишин, м.Фордс (США), з книги «Adagio»

 
  
Міжнародна співпраця
 

Ситуація громадського сектору у Польщі

(Продовження. Поч. в №1 (62))

В минулому номері ми вже розпочали ознайомлення зі законом «Про діяльність суспільної користі та волонтеріат».

Отже, які засади регулює цей закон: проведення діяльності суспільної користі органами самоврядування та використання цієї діяльності органами публічної адміністрації з метою виконання суспільних завдань, отримання НУО статусу організації суспільної користі та функціонування організації суспільної користі; здійснення нагляду над проведенням діяльності суспільної користі. Закон також регулює умови надання послуг волонтерами та користування цими послугами.

 
Оленка Покотюк

 
  
консультацiї
 

Як перейти на спрощену систему оподаткування?

ВІДПОВІДЬ: Стати єдинником можна з початку року або з початку будь-якого кварталу на вибір самого підприємця. Для цього не пізніше, ніж за 15 днів до початку обраного періоду, подають в ДПІ за місцем реєстрації заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (далі-заява), форма, яка спеціально розроблена та затверджена наказом № 599. До неї додають копію документа про сплату єдиного податку (авансом) хоча б за один місяць. На момент переходу слід принаймні визначитися з переліком видів діяльності, які здійснюватиме підприємець, адже податок ви сплачуватимете за найбільшою зі ставок, встановлених для них місцевою радою. До того ж доходи саме від цих видів діяльності оподатковуватимуть за правилами спрощеної системи, а всі інші-податком з доходів (пп.9.12.2 Закону про доходи).

 
Інформація надана Сокальською Агенцією регіонального розвитку

 
  
консультацiї
 

Управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА повідомляє

про зміни в призначенні соціальних допомог
з січня 2007 року:

1) допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років) і не отримують пенсію по втраті годувальника, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попердні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

 
-

 
  
Інформаційний блок
 

«1715» йде у відрив

-
-
Нещодавно відбувся III етап IV Дорослого чемпіонату Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?». Цей етап обіцяв бути дуже інтригуючим, бо напередодні гри лідер змагань команда – «1715» лише на 1 бал, випереджала команду «Чемпіони», яка йшла другою. До того ж третій етап є своєрідним екватором, який ділить учасників змагань на тих, які борються за призові місця і на усіх інших. Цікавою обіцяла бути боротьба між Жвиркою та Сокалем, а саме – з 13 етапів, які відбулися за всю історію Дорослого чемпіонату – 7 виграла жвирківська команда – «1715», а усі інші команди разом взяті-6, таким чином у Сокаля була нагода наздогнати Жвирку.
 
Володимир Войтюк, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості

 
  
Психологiчний аспект
 

Прощення – шлях до свободи

Якщо заглибитись в себе і запитати «Що вам дорожче: правда чи щастя?». Усі ми осуджуємо, хто правий, хто винен зі своєї «дзвіниці», і нам неважко виправдати свої почуття. Ми бажаємо покарати інших за заподіяне нам зло, але саме ми, а не вони, знову прокручуємо в голові спогад про це зло. Яка ж це дурниця карати себе в теперішньому із-за того, що в минулому хтось заподіяв нам біль!

Якщо бажаємо звільнитися від минулого, ми повинні наважитись вибачити, навіть якщо не уявляємо, як це зробити. Прощення – це відмова від болісних переживань, прощання з ними. Нездатність вибачити буквальним чином руйнує в нас будь-що.

 
За книгою Луїзи Хей «Зцілююча сила всередині нас»

 
  
Педагогіка
 

Великий учитель – природа

Пинка Н.М. із вихованцями
Пинка Н.М. із вихованцями
З навколишнім світом діти знайомляться в процесі повсякденного життя і шкільного навчання. Завданням же шкільного навчання є не просте розширення кола уявлень про предмети і явища, що оточують їх, а виховання в них наукового мислення. У процесі шкільного навчання діти засвоюють наукові поняття на основі конкретних образів, сприйнятих ними за допомогою різних органів чуття. Але утворюються ці поняття в свідомості дітей тільки в результаті складного процесу логічного мислення, яке абстрагується від конкретних образів, сприйнятих дитиною органами чуття.
 
Надія Пинка, вчитель-методист НВК «Школи-дитсадка» (м.Сокаль)

 
  
Педагогіка
 

Цикл навчальних проектів

Як зберегти в дитині те відчуття, що людина – часточка природи. Не перетворювач, не володар, а саме часточка. Лише згодом людина задумала приборкати природу, обрубати ті зв’язки, що єднають її з матір’ю-землею, не розуміючи, що в бажанні володарювати знекровлює сама себе і сьогодні, схаменувшись, з жахом говорить про кислотні дощі, пестициди, озонну дірку і т.д.

Я намагаюся, щоб учні серцем зрозуміли, що природа існує не для задоволення їхніх примх та смаків. Кожна травинка, кожне деревце цінні, мають право не менш, ніж ми (!) – на життя.

 
-

 
  
Здоров`я
 

Творімо добро!

Голова Сокальської РО Товариства Червоного Хреста п.Леся Поліха
Голова Сокальської РО Товариства Червоного Хреста п.Леся Поліха
«Спасибі за те, що Ви в нас є, і за те, що робите для нас!», або «Усміхнена, уважна, вона завжди вислухає, підтримає, поряд із нею так затишно й надійно».

Біля входу нас привітно зустріла жінка, яку доля залишила наодинці з хворобами, болем. Та, хто чекає щодня, на єдиний живий зв’язок зі світом, на неї – патронажну медичну сестру Сокальської районної організації Товариства Червоного Хреста, що на Львівщині.
Медичних сестер в нашій організації не так багато, всього чотири. На кожну припадає до 50 хворих. Важко! Часто нас впізнають на вулиці – і тоді звертаються за допомогою, адже потрібно бути корисним, робити добро не тільки рідним, близьким, але й чужим людям.

 
Юлія Ковч, патронажна медична сестра Сокальської РО Товариства Червоного Хреста

 
  
свiт таємниць
 

Історія виникнення годинника

Людина, яка надаремно витрачає свій час, сама не помічає, як старіє.
Е.Шварц

Кожного ранку ми прокидаємося під настирливі, дратівливі звуки будильника і розбігаємось, як мурашки, хто куди: хто на роботу, хто в інститут, хто в школу. Все своє життя людина звіряє за годинником, старається все робити точно і, найголовніше, вчасно.

Час – це невід’ємна частина нашого життя. Основним атрибутом часу є годинник. Годинник вдома на стіні, годинник на руці, годинник в мобільному телефоні... А чи знаєте ви, як виник годинник, і хто його створив?

 
-

 
  
свiт таємниць
 

Хто придумав та винайшов голку?

Історія шиття налічує вже понад 20 тисяч років. Наші пращури проколювали шкіри тварин шилом з шипів рослин або обтесаних каменів, через дірочку просиляли сухожилля тварин і таким чином зшивали собі вбрання.

Найперші голки з вушком виготовлені з каменю, кісток чи рогів тварин були знайдені на теренах сучасної Західної Європи та Середньої Азії близько 17 тисяч років тому. В Африці голки замінювалися грубими жилками пальмових листків, до яких прив’язували нитки, також виготовлені з рослин.

 
-

 
  
свiт таємниць
 

Як у світ прийшли ложка і виделка

Обід, вечеря та сніданок... Людина не може прожити без їжі та води. У різні часи людина по різному здобувала собі їжу, вчилася готувати і по різному її вживала. А чи задумувались ви, звідки до нас «приблукали» ложка, виделка або ж ніж? Адже, вони «прижилися» в нас до тієї степені, що сьогодні ми не уявляємо без них свого життя.

 
-

 
  
цiкавинки
 

Штучне дихання не врятує потерпілого

Японські медики заявили, що дихання рот у рот, яке ввійшло у підручники, приносить більше шкоди, ніж користі. За словами вчених, шанси на виживання потерпілого подвоюються, якщо потенційні рятувальники не роблять йому штучного дихання, а зосереджуються винятково на спробі відновити серцебиття ритмічними поштовхами в груди.

 
Membrana

 
  
цiкавинки
 

Соки рятують

Багатий соками раціон може врятувати від хвороби Альцгеймера і багатьох хронічних захворювань, стверджують дослідники університету Глазго, які вивчають корисні якості антиоксидантів.

Під час дослідження вони дійшли висновку, що найкорисніші соки – виноградний, яблучний та журавлиний. Вони містять найвищий рівень цих корисних речовин.

 
BBC

 
  
Інформаційний блок
 

Вшанували піснею і словом

За останні півроку хор «Повстанець» дав близько тридцяти концертів по селах і містах району, області, школах Сокаля, сільських навчальних закладах. Особливо приємно було виступати у нашому рідному уславленому музеї «Людина. Земля. Всесвіт» Анатолія Покотюка.

 
Ярослав Кортко, керівник хору «Повстанець»

 
  
вiзерунок у вашу колекцiю
 

Шарф «Ніжність»

Розшийте шарф з одного кінця бісером, стеклярусом. Малюнок на схемі № 1. Гілочки можна розмістити довільно.
Потім сплетіть, одночасно пришиваючи, бахрому по обох краях шарфа. Гілочки бахроми плетіть по схемі № 2.

 
-

 
  
Джерело мудрості
 

-

Пам‘ять – це скарбничка з якої ніщо не витрушуєть.

Людина ніколи не перестає вчитись бо життя- це велика наука яка потребує не тільки розуму, але й серця.

Дерево людства – це сукупність всіх людських «гілочок».

Життя – це суцільна боротьба! Та чи завжди потрібна перемога?

Народна мудрість

 
-

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:48, 20 жовтня 2021 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464