Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
У номері:
 
  
Інформаційний блок
 

Все ж таки, хто отримає пільгу?

З настанням новго бюджетного року відбулися деякі зміни, а саме відміна пільг на оплату житлово-комунальних послуг пільговим категоріям населення. З приводу цього велось дуже багато розмов з боку громади, яка виражала незадоволення. Щоб з’ясувати всю цю ситуацію і уникнути нагнітання з боку громадськості негативізму, ми запитали голову Сокальської районної ради Солодяка О.М.

Олег Солодяк, голова Сокальської районної ради
Олег Солодяк, голова Сокальської районної ради
– Олеже Мироновичу, прошу прокоментувати дії Сокальської районної ради, які викликали незадоволення пільговиків Сокальського району?

– Така ситуація виникла з однієї причини, коли ми провели аналіз закінчення бюджетного 2006 року, то побачили, що залишаються невикористаними у великих розмірах державні кошти з держбюджету, які передбачаються на державні субсидії для населення на житлово-комунальні послуги. А фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг йде з місцевого бюджету, хоча прийнято обласною радою.

 Минулого року це становило 505 тис.грн. Отже, всі ці кошти пішли на пільги, замість того, щоб їх використати на інші соціальні питання. Чому б не використати натомість кошти передбачені на субсидії?

 
Оленка Покотюк

 
  
Інформаційний блок
 

Сокальська районна рада VII сесія V скликання Рішення № 72 26 січня 2007 року м.Сокаль

Про надання пільг на оплату
житлово-комунальних послуг та розподіл вільних залишків коштів районного бюджету.

Беручи до уваги рішення сесії Львівської обласної ради від 29 грудня 2006 року «Про обласний бюджет Львівської області на 2007 рік», та керуючись п. 17 ст. 43 .Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши виступ голови постійної комісії районної ради з питань праці та соціального захисту населення та враховуючи висновки депутатських комісій, сесія Сокальської районної ради вирішила:

1. Встановити з 1 січня 2007 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг наступним категоріям громадян: ветеранам УПА – учасникам бойових дій УПА та інвалідам війни УПА, вдовам ветеранів УПА, малолітнім політичним в’язням, вдовам політв’язнів, інвалідам по зору І і II групи загального захворювання, одиноким інвалідам І і II групи, сім’ям, у яких проживає двоє і більше інвалідів (інвалідів І і II групи загального захворювання, інвалідів з дитинства до 18 років), на особу пільговика, виходячи з норм користування житлово-комунальними послугами, встановленими чинним законодавством для громадян, які мають пільги щодо їх оплати (без урахування додаткових 10,5 кв. м. на сім’ю).

 
Голова Сокальської районної ради Олег Солодяк

 
  
Інформаційний блок
 

Нарада комунальних служб, при міському голові, – багато що розповість

24 січня 2007 р. в приміщенні Сокальської міської ради відбулась щотижнева нарада комунальних структур міста, яку проводив міський голова Петро Савчук. На ній були присутні керівники комунальних служб та начальник відділу розвитку інфраструктури Сокальської РДА Олег Олійник. Розпочалась нарада обговоренням програми житлово-комунального господарства на 2007 рік, в якій передбачено виділення коштів на встановлення лічильників тепла в багатоповерхових будинках. Минулі роки їх ставили за рахунок мешканців. Загалом в Сокалі є 66 багатоповерхівок, з них 39 вже встановили прилади обліку тепла. А цього року в решта– 27 планується встановити лічильники за державні кошти. Щоб закупити і встановити один з таких приладів необхідно 10 тисяч гривень. Тому, як наголосив начальник «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень, ці прилади будуть знаходитьсь на балансі у його підприємстві, вони будуть закриті та опломбовані, і мешканці не матимуть право втручатись в роботу лічильника, зменшуючи чи збільшуючи подачу тепла, як це робиться в інших будинках.

Міський голова Петро Савчук та керівник «Сокальводоканал» Ада Жовнірович висловили своє незадоволення роботою організації ТзОВ «Сількомунгосп». Підприємство  займалось встановленям самоплинної каналізації по вулиці Львівська і згідно проекту проклали її лише з одного боку дороги, не передбачивши підключення мешканців до каналізації з протилежного. Як зазначив Петро Савчук, тепер під’єднатись людина може лише проривши дорогу, а на це дозволу ніхто не дасть, так як немає організації, яка може після перекопу відремонтувати цю дорогу. Ада Жовнірович доповіла, що їх підприємством зроблена повна заміна водогону по вулиці Героїв УПА. Окрім того, керівник «Сокальводоканалу» наголосила, що очисні канали, які проходять по місту, дуже засмічені і затоплюють будинки. Погодні умови поки що не дозволяють привести очисні канали до належного стану.

 
За інформацією ТРК "Сокаль"

 
  
Інформаційний блок
 

-

Прес-реліз
до постанови Кабінету Міністрів від 3 січня 2007 року № 3 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Мінітсрів України від 27 липня 1998 р. № 1156»

Урядом України 10 січня поточного року ухвалено рішення, що стало ще одним важливим кроком на шляху посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальн послуги. Це рішення стосується категорії сімей, які найбльше потребують соціальної підтримки держави, – сімей, які складаються лише з непрацездатних осіб.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 січня 2007 року № 3 визначено, що з 1 січня 2007 року за умови призначення житлової субсидії розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами становить 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 15 відсотків річного сукупного доходу, якщо у житловому приміщення (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни.

Непрацездатні громадяни –  це особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами (відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Непрацездатними також є діти до 18 років.

Відтепер сім’ї непрацездатних громадян, які звернуться за призначенням житлової субсидії, будуть сплачувати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання не більше 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу навіть у разі, коли деякі з них займаються трудовою діяльністю.

Слід зауважити, що як і раніше, розрахунок субсидій за новими відсотками сукупного доходу проводиться лише у разі звернення громадян за їх призначенням або у разі підтвердження громадянами права на отримання субсидій на новий термін.

 
-

 
  
Інформаційний блок
 

Управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА повідомляє:

особам, які відповідно до законів України отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, непрацюючих, працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючих працездатних осіб, що здійснюють догляд за інвалідом І групи або перестарілим, який згідно з висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, необхідно з’явитися в управління праці та соціального захисту населення (м.Сокаль, вул.Героїв УПА, 11) для отримання довідок про відомості, що накопичені в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Довідки видаються під розписку.

 
-

 
  
Інформаційний блок
 

Пільги за рахунок субвенції з державного бюджету

-

 
-

 
  
Мистецтво
 

Образ «Серце Христове» в українському живописі початку ХХ століття

-
-
За шануванням Серця Ісусового стоїть культ Христової Любові, витоки якого слід шукати ще в часи Середньовіччя у лоні Католицької Церкви і воно тісно поєднане з культом Божого Тіла. Упускаючи цитати з Євангелій, які акцентують увагу на Любові Христа до людей і ті, які згадують Його Серце і вважаються прямим порученням заохочення до почитання Серця Христового, як і вислови отців церкви від св.Іоана Златоустого (IV ст.), св.Амвросія, св.Августина (V ст.) зупинимось більш детально на ХІІ-ХІV століттях.

Промовистими є такі слвоа Ансельма Кантуарійського (ХІІ ст.) про Серце у відкритому боці Христа Спасителя: «Солодкий (Ісус) у відкриванні боку: бо це відкриття відкрило нам багатство Його доброти, а особливо Його Серця до нас». У цей же час життя у Серці Христа становило суть буття св.Бернарда. У ХІІІ ст. св.Бонавентура писав: «Не хочу більше бути відлученим від Нього (Ісуса, що розп’ятий на хресті). У Ньому хочу збудувати три намети: один [...], а третій сталий, у боці. Тут буду говорити до Його Серця [...]...» Особливу набожність почували до Серця Ісусового вчені, впливові і святі письменники й святі особи й у наступні століття, завдяки їм розвинулось ряд Набоженств до Гробу Господнього, до Крові Господньої тощо. А на загал особливе шанування Христових Ран та культ Христового Боку.

 
Підготувала Уляна Гаврилко, за матеріалами наукового збірника «УГКЦ і релігійне мистецтво»

 
  
традиції нашого краю
 

Звичаї та обряди свят-вечора нашого регіону

В умовах глобалізації суспільства важливим є збереження самоіндентифікації нації. А це, передусім, збереження та розвиток духовних надбань народу, їх популяризація серед інших націосистем. І в цьому, попри інтеграційні процеси, ми все більше і більше переконуємось.

Українська нація характеризується філософією добра, кордоцентризмом (а ці теорії належать Григорію Сковороді, Памфілу Юркевичу, Василю Каразіну): тобто вмінням сприймати світ не лише «холодним» розумом, а палким серцем. Українські звичаї, обряди, традиції – одна з візитних карток, яка відкриває світові Україну. Багато таких основ закладено в різдвяній святвечірній обрядовості. Саме на ній акцентуємо увагу.

Не є таємницею, що старі звичаї та обряди втрачаються. Люди похилого віку (носії цієї культури), йдуть у небуття і не завжди можуть передати духовний спадок молодшим. Натомість обрядовість набуває нових форм, відповідних до потреб сучасного суспільства, відбувається взаємозапозичення через міжетнорегіональні шлюби, родинні зв’язки.

 
Підготував Тарас Лехман, викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом

 
  
Міжнародна співпраця
 

Ситуація громадського сектору у Польщі

Учасники студійного візиту до Польщі (м.Вроцлав)
Учасники студійного візиту до Польщі (м.Вроцлав)
Восени минулого року відбувся студійний візит представників самоврядування зі Львова та області до Фундації Кшижова (для Європейського порозуміння) м.Вроцлав (Польща).

Метою поїздки було ознайомлення з діяльністю неурядових організацій та органів влади м.Вроцлава, з шляхом, який вони пройшли, налагоджуюючи моделі співробітництва, яке розпочалось в 1989 року і триває до сьогодні, та налагодити нові зв’язки для подальшої співпраці між Польщею й Україною. Саме прикладом такої співпраці й став цей візит в рамках програми «Вроцлав-Львів».

Велика кількість досліджень, проведених у країнах Західної Європи, свідчать про те, що багато громад характеризується низьким рівнем залучення до демократичних процесів.

Громади (села, міста, районів великих міст) чи певні категорії населення, інваліди, безробітні, люди похилого віку... живуть у певній реальності. Вони щодня відчувають реалії свого життя і мають ідеї щодо його покращення. Місцева влада має ресурси (часто обмежені) щодо розподілу яких необхідно приймати політичні рішення. Місцева влада розробляє стратегії та приймає підзаконні акти, що впливають на життя громад, окремих людей. Місцеві органи влади несуть відповідальність за добробут всіх членів громад, що мешкають на «їх» територіях. Ось тут і починається партнерство – активна взаємодія з громадами, готовність вислухати їх голос, їх ідеї.

 
Оленка Покотюк, головний редактор часопису«Храм Серця»

 
  
Молодіжний погляд
 

А хто-хто в цигарці в живе?

Куріння прийшло до нас з давніх-давен, і хоча змінилися за десятки років цигарки, та все ж як-то кажуть результат залишився той самий. Від того, що коробки цигарок стали яскравими, а сигарети виробляють на фабриці, користі від них більше не стало, а навіть навпаки – цигарки, набиті отруйним мотлохом, шкодять всьому організму людини: і легеням, і печінці, і шлунку... Список можна продовжити, мабуть, аж до нескінченності і закінчити тим, що дим йде у повітря, і вбиває навколишнє середовище. Погодьтесь, що здоров’я за три гривні не купиш, то чому ж ми його за ті ж гроші свідомо продаєм?

Правду кажуть у народі, якщо здоров’я є, то й жити хочеться, а якщо людина занедужає, то й світ вже не милий. От і «герої» з цигаркою свідомо вбивають своє, та й не тільки своє здоров’я, і навіть не задумуються над наслідками. Цікаво, чи ставить собі курець хоча б раз за «історію свого героїзму» питання: «А що, як ця сигарета може стати фатальною, що тоді?» Я думаю, що якщо такий був, то він уже давно не курить! Адже, якщо глибше копнути, то обов’язково знайдеться щось цікаве...

 
Уляна Гаврилко, (за книгою «Не кури», автори: Р.І.Вагнер та О.А.Валдіна)

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

У багатий світ слова

Якось прийшла до нас у гості поетеса Людмила Антонівна Ржегак і розпочала розмову з моїм тоді ще чотирьохлітнім сином Маркіянчиком.

– Що це за літера, як бублик? – запитує його.
– «О»! – впевнено відповідає Маркіянчик.
Він щойно почав вивчати абетку.
– А це що за літера?
– «П», тьотя Люда. – відповідає дитя.
– Що вона тобі нагадує?
– Футбольні ворота, але без сітки.
– Твій тато, мабуть, дуже любить футбол?
– Дуже любить, тому завжди ходить засмученим, коли наші програють...
– Маркіянчику, а це що за літера?
– «Ш». Вона мені нагадує вила, якими ми складали сіно у копочку, допомагаючи бабусі у селі...

Того вечора Людмила Ржегак ще довго розмовляла з Маркіянчиком про літери, про слова, з яких літер вони починаються. Підсумком багатьох таких розмов стала «Барвиста абетка». Вона відкриє нову збірочку віршів для дітей, яку поетеса готує до друку. (Пропонуємо читачам уривки з абетки)

Як довго виношувався її задум, як довго Людмила Ржегак працювала над нею? Без перебільшення, протягом усього свідомого життя. І тоді, коли ще школяркою вирішила стати вчителькою, і тоді, коли опановувала філологію у Львівському університеті ім.Івана Франка, і тоді, коли понад тридцять років працювала педагогом, навчала дітей мові і літературі, і коли почала писати вірші (а більшість з них для малеч). Тому не випадково з десятка виданих нею книг – левова частка дитячі.

Пропонована абетка допоможе батькам, вихователям дитячих садочків навчити малечу, бо тут кожна літера асоціюється з глибоким образом. А ще ці вірші вводять маленьких читачів у багатий світ рідного слова.

 
Тарас Лехман, викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

Барвиста абетка

Стали літери всі в ряд,
Наче військо на парад.
Хто у них за ватажка?
Ну, звичайно, буква “А”.

Літера "Я" – гордовита і гожа
Трішички на нашу Яриночку схожа:
Кругла голівка, маленькі дві ніжки,
Лиш не хватає людської усмішки.

Юний хлопець – це юнак.
Юнга – молодий моряк,
Юність – молоді літа,
Пора рання, золота.

 
Людмила Ржегак, м.Червоноград

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

Лічилка

Граючись, діти нерідко розв`язують проблеми, хто яку роль виконуватиме. Для цього існує кілька способів. Найпопулярніший – лічилочки. Хто з нас не скандував у дитинстві: «Котилася  торба з високого горба...» або «Ене, бене, раба...».

Як більшість явищ фольклору, лічилки сягають «корінням у глиб віків, коли уявлення і вірування людини спонукали її уникати прямої лічби, спотворювати числівники або вживати на їх означення слова-замінники, часто без змісту:

Одиян,   Ладан,
Другиян,  Струкман,
Тройцан,  Друкман,
Царицин,   Деревен
П`ядан,  Декус

З часом, уже як явище дитячих розваг, вони втратили зв`язок з вірою у числа, але привабливість цих співзвуч для дітей не зникла. Те, що діти люблять загадковість, не переймаються, незбагненним змістом, притягало в українські лічилки й іншомовні слова, які були незрозумілими виконавцям і часто викривлялися ними до невпізнанності. Цілі покоління поповнювали фонд лічилок новими творами до яких уже входили зрозумілі образи, зразками певним сюжетом.

Їхала карета  Лічить коні.
Дзвоном дзвонить, Раз, два, три,
Вийшла пані,  Вийди ти!

 
-

 
  
Педагогіка
 

Є і такі діти

Є серед на діти, які дещо відрізняються від свого оточення Вони можуть посеред вулиці підійти до незнайомого чоловіка і поцілувати або обняти його; можуть перед початком Святої Літургії вийти назустріч отцю-пароху і покласти йому до ніг букет квітів або як знак вдячності за отримане Святе Причастя подарувати священикові цукерку; чи під час молитви попросити у Бога про опіку в Раю їхнім покійним батьком – вони здатні на найрізноманітніші вчинки любові до всіх людей!

Цих осіб називають розумово неповносправними, хворими на синдром Дауна, такими, що відрізняються від інших своїми особливими потребами. Дійсно, своєю поведінкою вони дещо відрізняються від прагматичного та збайдужілого серцем людського загалу. Однак, дещо затримавшись у інтелектуальному розвитку розвитку, вони значно випередили нас у вмінні любити ближніх і прощати їм образи.
Дуже часто саме ми є особами неповносправними через невміння любити. Власне цей дар надзвичайно добре уміють зберігати особи з вадами інтелектуального розвитку.

Дуже часто у людей існує викревлене уявлення про таких осіб, породжене цілим рядом упереджень.

 
За матеріалами журналу «Пізнай правду»

 
  
Педагогіка
 

Основи гуманно-особистісного підходу до дітей в освітньому процесі Ш.О.Амонашвілі

Н.М.Пинка зі своїми вихованцями
Н.М.Пинка зі своїми вихованцями
Гуманна педагогіка – це велика мудрість, у якій стверджується педагогіка світла. Гуманна педагогіка – це та, яка може наблизити дитину до пізнання самих себе. Обов’язок вчителя– дати радість пізнання. Учитель – творець, який дозволяє дитині відкрити самого себе. Він віддається безкорисливо, щоб продовжити себе у своїх вихованцях, дати їм крила для польоту у життя.

Учитель – носій Світла. Народна мудрість говорить, що у справжнього вчителя уроки не для дітей, а з дітьми. Це вони, справжні вчителі, доторкаючись душі маленької людини, намагаються не поранити, не образити, обережно виростити, допомогти реалізувати себе у житті, ввійти у нього якомога чеснішими, добрішими, впевненішими.

Гуманна педагогіка визначає характер вчителя у трьох якостях: доброта, щирість, відданість.
У своїх працях з педагогіки, особливо в останніх «Без серця, що зрозумієм», «Посмішка моя, де ти?», «Чому не прожити нам життя героями духу», «Істина школи» Ш.О.Амонашвілі стверджує, що гуманно-особистісна педагогіка заснована на класичній формулі: дитина не тільки готується до життя, але вже живе...

 
Надія Пинка, вчитель-методист НВК «Школи-дитсадка» (м.Сокаль)

 
  
Психологiчний аспект
 

Високі технології освіти

«Комп’ютиризувати все» – саме таке завдання поставила перед собою Україна і тепер стрімко наближається до його виконання. Не виключено, що незабаром наші діти навчатимуться за найсучаснішими технологіями. Щоправда, дитину слід підготувати до цього заздалегіть.

Ось декілька порад, щодо «першого кроку» вашої дитини назустріч комп’ютеру.

 
За матеріалами журналу «Розквітай»

 
  
свiт таємниць
 

Вода і солі – ось таємниця Страдіварі

Секрет найспівучіших скрипок в світі полягає не в кліматі, в якому виростали ліси Кремони. Мова, скоріш за все, йде про хімічну обробку, якій піддавалось дерево лише в цій світовій столиці виготовлення струнних інструментів. Щоб вияснити це, біохімік з Університету Техасу Йозеф Нагіварі піддав випробуванню 5 смичкових інструментів, в тому числі два творіння Страдіварі і один Гварнері: вчений провів магнітно-резонансні дослідження і здійснив спектрографію в інфрачервоному випроміненні. Дякуючи цим дослідженням, можна розглянути склад мінералів майже на молекурярному рівні. Вивляється стан деревинного волокна: його структура, міцність, степінь збереження. І з допомогою новітніх технологій в скрипках із Кремони була виявлена дещо стороння речовина – хімічний елемент, з допомогою якої обробляли дерево перед тим, як перетворювали його в музичний інструмент.

 
-

 
  
свiт таємниць
 

10 найнезвичайніших заповітів

Найдовший заповіт склав один з батьків-засновників США Томас Джеферсон. Вказівки відносно майна перемежувались в документі з роздумами про історію Америки. З цього заповіту нащадки Джеферсона отримували свої частки тільки при умові, що вони відпустять на волю всіх своїх рабів.

Найприкріший. Один середньовічний фермер залишав 10 ліврів своїй дружині, але хотів, щоб вона вийшла заміж, тоді додасть ще 100 ліврів, мотивуючи, що бідаці, який стане її чоловіком, ці гроші знадобляться. Проте в ті часи були заборонені розлучення.

 
-

 
  
свiт таємниць
 

Як з’явилися новорічні листівки?

-
-
Виявляється, що вітальні новорічні листівки з’явилися не так і давно: звичай надсилати їх на Різдвяні та Новорічні свята прийшов в Англію в 40-ві роки ХІХ ст. До появи листівок існував звичай дарувати гравюри та літографії на різдвяні мотиви або писати надто довгі вітальні листи. Такий спосіб привітань був надзвичайно клопітким та забирав багато часу, що було надзвичайно проблематичним, особливо для міських чиновників.

Першим, хто оголосив «боротьбу» клопіткій праці, був англійський чиновник сер Генрі Коул. У нього було дуже багато друзів та велика родина, яких він дуже любив і старався усіх привітати із Різдвом та Новим роком. Одного разу у нього зародилася ідея, яка й дала початок створенню святкових листівок. За його проханням художник Джон Хорслі у 1840 році виготовив сорок однакових літографій. На них була зображена сім’я сера Генрі, яка сиділа за різдвяною вечерею, а по обидва боки були намальовані картинки на тему милосердя та співчуття. Знизу було написано: «Веселого Різдва та щасливого Нового року!» Близькі Генрі були приємно вражені і висловлювали свої думки з приводу такої геніальної ідеї.

 
-

 
  
Сокаль - наше місто
 

За яким бюджетом житиме Сокаль в 2007 р.?

Основними питаннями цієї сесії було прийняття бюджету та плану соціально-економічного розвитку міста Сокаль на 2007 рік. Отже до роботи депутати приступили з ентузіазмом в складі понад 30 осіб, прийнявши регламент з роботою до обідньої перерви в три години, а опісля до завершення розгляду сіх решту питань. До обіду міський голова Петро Савчук, котрий провадив сесію, розповів про напрацювання головного фінансового документа Сокаля. Після нетривалого обговорення бюджет, за яким місто житиме весь цей рік, одержав підтримку більшістю голосів. Загальний обсяг доходів місцевого бюджету на 2007 рік встановлений на рівні 6 млн. 115 тисяч 220 грн., такою ж сумою визначений і загальний обсяг видатків.

 
Оленка Покотюк

 
  
Сокаль - наше місто
 

Від чого залежить якість наших доріг?

Не хочеться говорити алегоріями, але так хочеться зробити порівняння: дорога до школи чи дитячого садочка, до магазину чи місця праці, та зрештою до храму чи людської душі повинна бути чистою та гладкою. Та, на превеликий жаль, так не є в нашому суспільстві. Чомусь довкола повно бруду і брехні, виритих ям, зроблених як-будь доріг або й не зроблених.
Ми добре розуміємо, що нам постійно твердять: немає грошей в державі, тобто у нас на місцях, та все ж потрібно знаходити шляхи вирішення тих чи інших проблем, питань. Адже нам і нашим дітям жити в своєму місті чи селі, ходити гарними, рівними чи «кучерявими» дорогами до наших помешкань.Однією з болючих тем в місті є дахи, та й тема доріг зовсім недалеко втекла. Безліч нарікань, закидів та звинувачень.
Дуже б хотілося, щоб бюджет міста, був настільки прозорим та відкритим для мешканців міста, щоб уникнути усіх непорозумінь та пустих, інколи безпідставних балачок.

 
Оленка Покотюк

 
  
Інформаційний блок
 

Закономірності та несподіванки дорослого чемпіонату гри «Що? Де? Коли?»

«Що? Де? Коли?»
«Що? Де? Коли?»
Нещодавно стартував IV Дорослий чемпіонат Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?». Цей чемпіонат мав бути дуже цікавим, бо повинен дати відповідь на чимало запитань, які хвилювали знавців. Було неважко припустити, що основна боротьба за чемпіонський титул розгорнеться між дворазовим переможцем командою зі Жвирки «1715» та командою «Чемпіони», яка перемогла у III-му чемпіонаті. Попередній чемпіонат нагадував український футбольний чемпіонат між «Динамо» та «Шахтарем», тут виступили дві вищеназвані команди, які на усіх етапах поділили між собою 1 та 2 місця. До участі у новому чемпіонаті зголосилися  аж 20 команд, з яких 8 – це команди педагогів.
 
Володимир Войтюк, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості

 
  
Мистецтво
 

«Кольоровий дощик» – нова пісенна збірка Ольги Пенюк

У львівському видавництві НВФ «Українські технології» вийшла з друку нова п’ята пісенна збірка «Кольоровий дощик» відомого сокальського композитора і поета Ольги Пенюк. Твори автора широко відомі як в Україні, так і за її межами, вони виконуються на багатьох музичних естрадних дитячих фестивалях. У збірці є різноманітні за тематикою пісні для дітей дошкільного та шкільного віку.

Кольоровий дощик» – це яскраве різнокольорове музичне намисто з 62 нових пісенних перлинок. А допомагали автору створити це пісенне диво його співавтори – поети з різних куточків України, художник Адріан Банах та дизайнер Ольга Борисенко. Ці пісні стануть у пригоді всім дітям і з радістю поповнять їх пісенний репертуар.

 
-

 
  
Література
 

Життя- буття

Всюди будинки,
Всюди сміття.
Рух і зупинки –
Наше буття.
Ті почуття:
Смуток і радість.
Власне життя –
Неміч і здатність.
Ми живемо,
Ми плачем, сміємось
І Богу своєму
Навік віддаємось.
Терпіння і мука,
Життя і надії,
Любов і розлука,
Збуваються мрії.
Деколи совість
На серце надавить.
Це почуття
Усі люди знають.
Бува ти щось знайдеш,
А часом і втратиш.
Це так, як гроші, –
Ти їх маєш і стратиш.
А дух наш по полю
Людському гуляє,
Спочатку на небі,
Прийде час і спадає.
Він тоді в тіло
Чиєсь потрапляє,
А потім назавжди
Його покидає.

2004 р.

 
Софія Ткачук, м.Сокаль

 
  
Джерело мудрості
 

-

Краще низьке становище, ніж фальшиве.

Створи спочатку себе, потім інших.

Дріб`язковість у словах, діях і бажаннях характеризує дрібну душу.

І. Федорович

 

 
-

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:31, 29 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464