Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до травневого номеру
У номері:
 
  
Інформаційний блок
 

Виставка до Дня Незалежності

Анатолій Матвійчук Та Анатолій Покотюк
Анатолій Матвійчук Та Анатолій Покотюк
У День Незалежності Сокальський музей «Людина. Земля. Всесвіт» вже вкотре запросив сокальчан та гостей міста на виставку робіт народних умільців. Неповторні твори мистецтва: вишиті та мальовані картини, скульптури з гіпсу та дерева, писанки ручної роботи. Це те, чим не можуть намилуватися очі і те, що твориться серцем і душою. Дивлячись на цю неземну красу, важко повірити в те, що це роблять людські руки. Можна собі лише уявити, яка це клопітка праця. У кожній роботі бачиш оригінальний погляд автора, майстра, який вкладає у свою роботу всі почуття, всю свою душу. Такими народними творцями прекрасного є: Володимир Заремба (різьба по дереву), Любомира Петрусь (вишиті ікони), Микола Король (скульптури), Богдан Ямовий та Ярослав Футиш (картини), Марія Горбунова (писанки), Ольга Мулинська (акварелі) та Анатолій Покотюк (нові авторські ікони).
 
Уляна Гаврилко, журналіст часопису "Храм Серця"

 
  
Інформаційний блок
 

КРАСА ДУШІ ВРЯТУЄ СВІТ

10 вересня цього року в Соснівці з самого ранку було гамірно. На майдан біля Народного дому «Просвіта» збирався народ. Організатори вивісили великий плакат, який привернув загальну увагу: на фоні великого серця зображені діти навколішки зі свічечками в руках перед хрестом. Напис навколо серця повідомляв: Фестиваль української духовної творчості «Краса Душі».

 
Іванка Весна, студентка ЛДУ ім. І.Франка

 
  
Інформаційний блок
 

Круглий стіл на тему «Попередження негативних явищ серед молоді»

18 вересня 2006 р. відбувся круглий стіл, тема якого була для сокальчан зовсім не новою – «Попередження негативних явищ серед молоді». З цього приводу вже проводились громадські слухання, проте уникнути цих негативних явищ дуже важко. Скажімо тому, що є багато факторів у суспільстві, які на це впливають і, як кажуть в народі, «немає на то ради».

 
Уляна Гаврилко

 
  
Інформаційний блок
 

Наші вчителі не тільки працьовиті, але й талановиті

день вчителя
день вчителя
29 вересня 2006 р. в приміщенні Сокальського Народного дому відбулися урочистості присвячені професійному святу Дню вчителя, яке традиційно, щороку відзначають у першу неділю жовтня. Привітати вчителів з професійним святом прийшли представники влади та духовенства.

Розпочалась урочистість з благословення отця Ярослава Кащука, який побажав вчителям сили і наснаги у їх нелегкій праці. Начальник Сокальського районного відділу освіти теж привітав колег і вручив відзнаки, грамоти та грошові премії освітянам Сокальщини за різні досягнення та особливі успіхи у роботі.

 
Уляна Гаврилко

 
  
Інформаційний блок
 

Ув`язненні, переважно молоді люди, засудженні довічно

-
-
19 вересня 2006 р. в Сокальській колонії № 47 відбувся «круглий стіл» із відповідальними працівниками управлінь держдепартаменту покарань у Львівській області, членами опікунських рад установ та спостережної комісії, яка створена при Сокальській РДА, в складі комісії управління та підрозділи Сокальської РДА й  громадські організації. Під час круглого столу обговорювалися проблеми колоній, ув’язнених та перспективи щодо вирішення цих проблем.
Після круглого столу учасники мали можливість побачити, в яких умовах проживають засуджені, як харчуються, як працюють на власному виробництві, як проводять дозвілля. Учасники також мали можливість поспілкуватися із ув’язненими. Для нас виправна колонія завжди була закритою зоною. Але те, що учасники побачили на власні очі, вразило тому, що ув`язнені, переважно молоді люди, засуджені довічно.

 
Ганна Костюк, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку

 
  
Інформаційний блок
 

Нарада голів сільських рад

31 серпня 2006 р. в Сокальській райдержадміністрації відбулася нарада голів та секретарів сільських рад. На нараді розглядалися наступні питання:

– трудова міграція населення;
– кадрова робота в органах місцевого самоврядування та дотримання вимог чинного законодавства про державну службу та про боротьбу з корупцією;
– про співпрацю відділу культури з органами місцевого самоврядування;
– забаргованість оплати за землю.

 
Уляна Гаврилко

 
  
Інформаційний блок
 

Навчання для бажаючих отримати роботу

-
-
Сокальська Агенція спільно із Сокальським районним Центром зайнятості провели тренінг – навчання для безробітних «Сучасні технології пошуку роботи, співбесіда із роботодавцем, написання резюме». Учасниками навчань були переважно молоді особи з різних сіл Сокальського району.
 
Ганна Костюк, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку

 
  
Інформаційний блок
 

Кубок Незалежності їде у Дубно

Переможці Кубку Незалежності – команда «Регіон-18» (Рівненщина)
Переможці Кубку Незалежності – команда «Регіон-18» (Рівненщина)
26 cерпня у приміщенні диско-клубу «Вікторія», відбувся IV-й Кубок Незалежності з гри «Що? Де? Коли?». У змаганнях взяли участь 19 команд, які представляли міста – Сокаль, Львів, Рівне, Радехів, Пустомити, Дубно, Ходорів, Жовкву, смт.Жвирка та села Поториця і Забужжя. Команди були сформовані з школярів, студентів, адептів інтелектуальних ігор, педагогів, представників ЗМІ та інші.
Впевнену перемогу у змаганнях здобула потужна збірна команда «Регіон-18» (капітан – Дмитро Стрільчук, м.Дубно), яка була представлена лише трьома, проте дуже потужними гравцями (у команді можуть брати участь до 6 гравців), що представляла Рівне, Ходорів, Дубно.
 
Володимир Войтюк, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості

 
  
Інформаційний блок
 

«ЕРУДИТИ» РОЗПОЧИНАЮТЬ ТА ВИГРАЮТЬ!!!

21 вересня, стартував VI-й юнацький  чемпіонат Сокальського району з гри «Що? Де? Коли?». У I-му етапі взяли участь 25 команд (команда, складається з 6 гравців), які представляли Сокальську гімназію, Сокальські СШ №2, №3, №4, №5, а також з міст Червоноград та Соснівка, смт.Жвирка і села Забужжя, Поториця, Волиця.

 
Володимир Войтюк, президент Сокальської ліги інтелектуальної творчості

 
  
Інформаційний блок
 

Велич людського духу

Напевно, небагатьом читачам часопису «Храм Серця» відомо, що ось уже дев’ятнадцять років поспіль на теренах Львівщини проходять обласні спартакіади для інвалідів. На цих щорічних святах спорту люди з фізичними вадами мають змогу продемонструвати всі свої спортивні здібності, вміння й майстерність. Уже втретє місцем проведення різноманітних змагань неповносправних є спортивно-оздоровча база «Ровесник», яка розташована поблизу Червонограда. Цього року мені пощастило вперше взяти участь в цьому захоплюючому дійстві, тож свої враження та емоції про пережите маю змогу повідати від першої особи.

 
Роман Олійник, с.Савчин, Сокальський р-н, Львівська обл.

 
  
Інформаційний блок
 

День відкритих сердець

10 вересня 2006 року жителям нашого міста подарували свято вихованці Центру творчості та дозвілля. За традицією день відкритих дверей – це немов перший дзвоник, що кличе дітей на заняття у гуртки.

Розпочався цей особливий день зі знайомства з малечею, що відвідуватиме студію «Дивосвіт», та гостями нашого Центру. Бажаючих подивитися на юних талановитих вихованців прийшло чимало.

 
Оля Ілечко, гурток «Юний журналіст» Великомостівського Центру творчості та дозвілля

 
  
наші святині
 

Хрестопроісхожденський монастир студійського уставу в Підкамені

-
-
Місцевість, де знаходиться монастир Походження Дерева Хреста Господнього у Підкамені, має прадавню передісторію, що своїм корінням сягає до княжих часів. Стародавні згадки про неї овіяні багатьма легендами, які надають їй таємничості. Перекази розповідають про праслав’янські культи поган, про велетнів, що жили тут у прадавні часи.
«Якими б сумнівними не були ці легенди, проте ця мальовнича місцевість, яку прикрашали стрункі клени, буки, граби, дуби, плакучі верби, не могла бути житлом лише для диких звірів»,– стверджує О.Баронч (1814-1892рр.), спираючись на археологічні дослідження.
 
Підготувала Юлія Борис

 
  
слідами Христа
 

Перше чудо Христа

-
-
Чи пам’ятаєте ви, яке перше чудо створив Ісус? Це сталося багато-багато років тому у місті Кані в Ізраїлі. Ісус, Діва Марія та учні були запрошені на весілля. Здавалося б, все чудово, але під кінець весілля господарям не вистачило вина. Вони засмутилися: як бути далі…? Тоді Ісус попросив принести глечики з водою. Господарі були здивовані, але ще більше їх охопило здивування, коли у глечиках замість води вони побачили вино.
 
-

 
  
консультацiї
 

Як уникнути перевірки пожежників?

Чи існує спосіб уникнути перевірки пожежної безпеки відповідними органами?

Планових перевірок органом Держпожнагляду підприємцю не уникнути. Але існує досить простий і законний спосіб уникнути позапланових перевірок. Згідно з п.9 Указу Президента України «Про деякі зміни щодо врегулювання підприємницької діяльності» від 23.07.98 №817\98 позапланові перевірки дотримання суб’єктами підприємницької діяльності пожежної безпеки не ведуться, якщо він уклав договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами з відшкодуванням можливої шкоди. У такому випадку шкода, заподіяна третім особам у зв’язку з порушенням суб’єктом підприємницької діяльності вимог пожежної безпеки, компенсується страховою компанією у повному обсязі.

 
Інформація надана Сокальською Агенцією регіонального розвитку

 
  
консультацiї
 

Які головні права споживача?

Фундаментальні права споживачів, що їх декларовано CI (Всесвітня організація споживачів):

• Право на задоволення основних потреб - мати доступ до головних, необхідних для життя товарів та послуг: достатніх їстівних продуктів, одягу, притулку, захисту здоров’я, освіти та поліпшення санітарних умов;
• Право на здорове довкілля – жити й працювати в навколишньому середовищі, яке не загрожує здоров’ю нинішнього та майбутніх поколінь;

 
-

 
  
консультацiї
 

Про заробітну платню

Що таке заробітна плата?

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
За своєю структурою заробітна плата поділяється на основну та додаткову.
Основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки).

 
-

 
  
консультацiї
 

Допомога людям з особливими потребами

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

Ця допомога призначається відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».
Державна соціальна допомога призначається інвалідам з дитинства І та ІІ групи, непрацюючим інвалідам ІІІ групи, а також дітям-інвалідам віком до 18 років.
Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років призначається державна соціальна допомога.
Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу і пенсію, призначається державна соціальна допомога в пенсійному фонд.

Розміри державної соціальної допомоги:

 
-

 
  
Література
 

До 150-річчя від дня народження Івана Франка

-
-
Вже стало доброю традицією для українців усього світу та світових культурних кіл вшановувати багатогранний талант Івана Франка. Ми знаємо його як великого українського письменника, загальний внесок якого у літературну скарбницю України сягає 50 томів, що, безперечно, свідчить про непересічну працьовитість, ширину зацікавлень і обсяг знань цього велетня духу. Однак гігантська і розмаїта спадщина Івана Франка не обмежується лише літературним надбанням. Його праці як ученого-літературознавця, філософа, перекладача, громадського діяча, залишили свій незнищенний слід в історії українського народу. Творчий здобуток Великого Каменяра є унікальним явищем, що й визначило його місце у світовій культурі.
 
*

 
  
Історія
 

Відроджена гімназія

Бджоли в темності будують соти,
А яка в них велич чистоти!
То і нам в глибини йти, в висоти,
Щоб вершин науки досягти...

Промовисто і незабутньо звучать ці рядки із гімну учнів Сокальської гімназії. Адже гімназія – це престиж, це гордість північного краю Галичини. Нелегкий шлях вона пройшла. За століття пережила чимало: Першу світову війну, Австро-Угорську монархію, переформування в середню школу №1.

 
*

 
  
Мистецтво
 

В Сокальській дитячій школі мистецтв відкрито кімнату-музей ім.Віктора Матюка

24 серпня 2006 р. в приміщенні Сокальської дитячої школи мистецтв ім.В.Матюка (18.ІІ.1852 р.-8.IV.1912 р.) відкрито кімнату-музей, присвячену композитору, священику, ім’я, якого носить школа.

-
-
Творча спадщина композитора становить вагомий внесок у розвиток української народної музики: кантата «Гамалія», музика до мелодрам, хорові збірники «Боян», «Руський співаник для шкіл народних», солоспіви («Веснівка», «Із сльозою в оці відійду», «Родимий краю»).

Відкриття музею-кімнати співпало з 15-річницею Незалежності України, і, мабуть, не випадково, адже В.Матюк був великим патріотом, композитором-громадянином, добрим парохом, і відкриття саме в цей день було символічним.

 
Оленка Покотюк

 
  
Молодіжний погляд
 

Я–майбутня лідерка!

Я – майбутня лідерка!
Україна гідна того, щоб у вінку її слави були імена жінок-лідерів, якими так багата історія моєї землі. Щоб досягти успіху – треба вірити у своє покликання. І сьогодні, у ХХІ столітті, лице України жіноче. Сотні яскравих постатей жінок-лідерок оновлюють обличчя нашої країни. Їх роль у житті української нації та творенні держави переоцінити важко. Україна знає багато славетних жінок-лідерок, які докладають воістину титанічних зусиль, щоб утвердилася наша нація на своїй землі.

Жінкам-лідеркам властиві певні, на мою думку, спільні особисті якості: енергійність та наполегливість, вміння вирішувати проблеми, впевненість у собі, вміння встановлювати цілі та потреба в досягненні поставленої мети.

Ідеї справжнього дійового патріотизму, демократизму, гуманізму, національної гідності повинні бути притаманними нашими жінкам-лідерам. Жінка-лідер – це сучасна жінка, яка має сили поєднати роботу, професійний ріст, громадські обов‘язки, материнство, при цьому бути дружиною, мамою, господинею в домі і все у неї має виходити.

Необов‘язково, щоб жінку-лідерку знали у світі, адже не всі лідери є славнозвісними. Я вважаю, що робити корисні справи потрібно не для того, щоб про тебе усі знали, а для того, щоб покращити життя суспільства. Жінка-лідер має усвідомлювати, що головне не влада над оточуючими, а їхня повага до тебе. Вона зобов‘язана завжди залишатися собою й завжди бути зацікавленою у безкорисній допомозі іншим.

Жіноче лідерство дуже важливе для України. Тільки жінка, усвідомлюючи свою відповідальність перед суспільством, може закласти у підростаюче покоління ті перші основи добропорядності, які згодом стануть життєвою позицією. Тільки їй притаманні щирість серця, краса душі, високі почуття відповідальності. Тільки жінки завжди оберігатимуть свій рід український, братимуть на себе відповідальність за кожну українську дитину, всіляко сприятимуть зміцненню сім’ї.

Жінка-лідер – це бажання та вміння поділитися з іншими тим, чого у багатьох немає, але тим, що може прикрасити і покращити буття. Вона може бути обачним політиком, не прагнути цілковитої одноманітності, віддавати перевагу компромісному рішенню, не вимагаючи безумовної покірності своїй волі.

Я вважаю, якщо жінці дати можливість правити, тоді на землі людям стане набагато легше жити, бо для народу найголовніше – мир та спокій.

Жінки-лідерки повинні підтримати всі хороші ініціативи у різних сферах діяльності, щоб обдаровані мали можливість розвиватися, щоб люди з дитинства до старості жили повноцінно. Жінка-лідер – це перш за все мати, а руки матері – перша підтримка й опора кожного з нас.

Жінка завжди прагнула стабільності й у родині, й у державі й цілому світі. Але для справжньої стабільності у нашій країні, насамперед, треба покращити соціальне становище людей. Тобто, наш народ повинен мати матеріальний та духовний достаток. Люди мають знати, що вони є захищеними й повсякчас це відчувати. Жінки-лідери зобов‘язані все робити для того, щоб покращити статус держави, щоб підняти її на вищий рівень та продемонструвати, що Україна – це серце Європи.

Сьогодні ми переживаємо новий виток жіночого руху і вибуху жіночої «енергетики» в усіх сферах людської діяльності. Тепер своїм розумом, щирістю, любов‘ю та натхненням жінка-лідер зможе виправити помилки, які тисячоліттями робили чоловіки.

В Україні багато молодих та ініціативних дівчат, які насамперед виділяються активною життєвою позицією, прагненням прогресивних змін, відчувають силу і мають нестримне бажання проявити себе в громадській роботі. Я вважаю, що такі дівчата – майбутні лідерки нашої держави.

Але без належних умов дівчата не зможуть повністю розкрити свої таланти, різнобічно розвиватися та віднайти своє покликання у житті. Якщо молода людина не буде відчувати відповідної підтримки у своїх починаннях, то це може нашкодити їй у майбутній діяльності, адже з самого дитинстваа треба усвідомити для себе, що на життя можна заробити лише власним інтелектом, постійно вдосконалюючись та соціально адаптуючись у суспільстві. Майбутня лідерка має обов’язково спробувати себе у тому, що їй найбільше імпонує. Якщо в неї є хист до писання чи малювання, то треба працювати в молодіжній газеті, а якщо дівчина має ораторські здібності – то дорога у шкільний чи міський учнівський парламент для неї відкрита. Також для свого удосконалення обов‘язково потрібно брати участь у різноманітних конкурсах, виставках, вечорах відпочинку, адже такий досвід допомагає перебороти хвилювання у спілкуванні з людьми.

Я вважаю, що для обдарованих дітей має працювати більше гуртків та спортивних секцій, вони мають бути безкоштовними, бо через матеріальний стан дитина не повинна себе обмежувати у здобутті корисної інформації, і держава має бути зацікавлена у тому, аби усі мали рівні можливості. Також наш уряд зобов‘язаний зробити безкоштовну освіту, щоб у вищих навчальних закладах вчилися найрозумніші, які у майбутньому стануть кваліфікованими спеціалістами своєї справи. А життєвий рівень має бути такий, щоб люди були зацікавлені працювати на рідній землі.

 
Наталя Алексєєнко, випускниця Пілотних класів з основ журналістської майстерності проекту «НУО + влада – крок для громади» в рамках програми «Демократизація України: програма малих проектів» за фінанс

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

Баррі

Чи задумувались ви коли-небудь, дітки, що таке героїзм? Це добре чи погано? Ця історія про одного розумного собаку на ім’я Баррі.
Є багато гір на землі. Одні з них — дикі, неприступні. На них ще жодного разу не ступала людська нога. А є гори, куди щодня вирушають сотні й тисячі туристів, скелелазів і просто охочих поспускатися на санях та лижах.

Альпи порівняно невисокі, та сніг на їхніх схилах не тане і в літню спеку. Отож зимовими видами спорту тут можна займатися цілісінький рік. Тим часом Альпи — не тільки приємне місце для відпочинку. В Альпах легко вскочити і в серйозну халепу. То ненароком хтось зверне з траси й опиниться у глибокій розщелині. То альпіністів, які долають вершину, захопить заметіль. На допомогу тим, хто попав у скруту, поспішають загони рятівників. А підсобляють їм у цій нелегкій небезпечній роботі спеціально навчені собаки. Вони швидше за людей знаходять потерпілих. Допомагають їм вивільнитись із снігового полону.

Саме про одного із таких чотириногих рятувальників, сенбернара Баррі, й хочу вам розповісти. За час своєї багатолітньої служби він одшукав у снігових заметах аж сорок одного потерпілого. Жодному з них не дав загинути. Та на сорок першому самого Баррі спіткало нещастя. Пес відрив у сніговому заметі напівживого, майже непритомного альпініста. Щоб відігріти бідолаху, він став лизати йому руки й обличчя. А той, ще не отямившись і не усвідомивши, що з ним відбувається, вихопив з кишені пістолета й вистрелив. Він подумав, що на нього напав альпійський вовк. Звістка про трагічний випадок з Баррі облетіла широкий світ. По всій Франції, в горах якої сталося ця сумна подія, збирали кошти, щоб поставити Баррі пам’ятник. Від дорослих не відставали діти. Вони без найменшого жалю спустошували свої скарбнички. І тепер у французькій столиці Парижі вічно стоятиме на постаменті бронзовий Баррі, якого люди ніколи не забудуть.

 
-

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

Городня нарада

На город причапав кріт –
Рив петрушку, рив окріп,
Вже й картоплю підривав.
Бідний город, аж стогнав.

Скільки ж можна це терпіти!
Треба з кротом щось робити.
Гарбуз зібрав на нараду
Всю городнюю громаду.

Довго думали, та враз
Віддає гарбуз наказ:
– Хрін хай ніс кроту впече
Вмить тоді він утече! –

Кріт сліпий й не бачив він,
Як пробравсь до нього хрін
І вхопив за гострий ніс...
Кріт далеко в землю вліз.

Відійшла біда надійно,
На городі все спокійно.
Городина дозріває
Їй ніхто не заважає.

 
Надія Матвіїв-таранова, м.Сокаль

 
  
Дитяча рубрика "Золоте серце"
 

Пригода

Положила їжачиха
Їжачатка спати,
А сама пішла в лісочок
Грибів назбирати.

Повертається додому,
Їжачка питає:
– Чом не спиш, моє маленьке?
Він відповідає:

– Наш дідуньо-їжачок
Сильно так хропів,
Що сон дуже налякався –
І від мене полетів.

 
Ольга Пенюк, м.Сокаль

 
  
Психологiчний аспект
 

Психологія виховання неординарної особистості

5. Сила мети

Мета надає нашому життю зміст. Зрозуміло, можна існувати і без нього, але для справжнього щасливого життя нам необхідно, щоб у ньому був зміст. У багатьох людей зовсім неправильне уявлення про щастя. Його неможливо досягнути шляхом задоволення своїх бажань, необхідна відданість поставленій меті. Найголовнішою потребою людської душі є необхідність в усвідомленні життя, і саме цим нас наділяють цілі. Маючи мету, ми знаємо, до чого рухаємося. При відсутності мети життя майже не має змісту і ми просто пливемо течією. Все через те, що в людей є тільки два спонукання – страждання і задоволення. Мета спрямовує розум до задоволення, а її відсутність дозволяє йому зосередитись на тому, щоб уникати страждань. Однак, мета здатна навіть полегшувати страждання. Нам набагато простіше пережити важкі часи, коли є щось, чого ми досягнемо, коли цей складний період закінчиться. Одна з серйозних причин того, чому так багато людей відчувають себе нещасливими, полягає в тому, що вони не відчувають в своєму житті ні змісту, ні мети. В них немає нічого такого, заради чого варто було б підніматись зранку з ліжка, в них немає ні мети, ні надихаючих мрій.

Коли у нас є до чого прагнути, то здається, що стрес і напруга життя зовсім зникають. Вони перетворюються лише в перешкоди, які необхідно долати заради своєї мети. Потрібно визначити свої короткотривалі та довготривалі цілі. Варто записати всі цілі та перечитувати їх кожен ранок. Наші життєві пріоритети та цінності змінюються з роками, так що нам достатньо лише відповідним чином змінювати свої цілі. А вони закладають фундамент нашого щастя. Люди часто вважають, що основними умовами щастя є комфорт і розкіш, однак насправді для щастя нам потрібно мати те, що викликало б у нас ентузіазм. В житті не може бути довготривалого щастя, якщо життя позбавлене змісту і мети.

6. Сила гумору

Багато людей інстинктивно використовують силу сміху і гумору, яка допомагає їм подолати смуток. Доведено також, що сміх підсилює здатність до зосередження і підвищує вміння розв’язувати розумові завдання. Сміятись можна не над усіма обставинами, але в більшості випадків це можливо. Варто запитати себе: «Що смішного в цій ситуації?» або «Що в ній могло би бути смішним?» замість «Що поганого в цій ситуації?» Проблема в тому, що ви можете побачити смішне у будь-якій ситуації тоді, коли шукаєте його. Більшість людей ставляться до життя занадто серйозно. Досить зупинитись і запитати себе: «Чи буде це мати хоч якесь значення для кого-небудь через 10 років?» Коли відповідь негативна, то немає жодних підстав ставитись до цього дуже серйозно. Все це трохи нагадує «двокрокову формулу антистресу». Перший крок – не хвилюйся через дрібниці. Другий крок– більша частина життя складається з дрібниць.

 
-

 
  
Психологiчний аспект
 

Вальдорфська педагогіка: гуманізм і свобода

Приймай дитину з благословенням,
виховуй її з любов`ю,
відпускай вільною.
Рудольф Штейнер

Криза, яку переживає наша шкільна освіта,– турбота не тільки самої школи, це турбота суспільства. І питання: яким шляхом йти, як реформувати освіту, школу, які є зразки, щоб вчити та вчитися, – важливе абсолютно для всіх.
Вальдорфська педагогіка – це міжнародний культурно-освітній рух.

Історія виникнення. Рудольф Штейнер

Перша вальдорфська школа заснована відомим мислителем, філософом, літературознавцем, глибоким дослідником творчості Гете, творцем філософського вчення – антропософії Рудольфом Штейгером у 1919 році для дітей працівників тютюнової фабрики в Штутгарті.

З семирічного віку у Штейнера починає складатися особливий внутрішній досвід, який пізніше змінить його життя. Він переживає сферу надчутливого як абсолютну реальність, старанно приховуючи від дорослих, які сприймають світ, як матеріальне явище. Після закінчення реального училища, Штейнер вступив до Віденської вищої технічної школи, де вивчав математику та природничі дисципліни. В цей же час він відвідує в університеті лекції з філософії, літератури, психології та медицини, захоплюється екперементальним природознавством, знайомиться з методами, розробленими Гете.

Чим би не займався Штейнер, навчаючись, займаючись дослідницькою роботою, він завжди звертався до педагогічної діяльності. З чотирнадцяти років сам платив за навчання в реальному училищі, а пізніше і за навчання у Вищому навчальному закладі, заробляючи кошти приватними уроками з найрізноманітніших предметів. Після закінчення навчання став домашнім вчителем хлопчика, хворого гідроцефалією. Лікарі сказали, що хлопчик не може навчатися, але інакше вважав вчитель Рудольф Штейнер. Використовуючи спеціальні педагогічні методики, особливий розпорядок дня, посилені заняття, Штейнер зумів домогтися такого покращення стану, що через два роки хлопчик зміг навчатися в звичайній школі разом із своїми однолітками. Пізніше він закінчив університет і став лікарем.
У 1919 році Р.Штейнер втілив у цій школі розроблене ним філософське вчення– антропософію, відповідно до якого розвиток здібності пізнання приводить людину до досконалості. Антропософія поєднує в собі елементи суб’єктивного ідеалізму Гете та християнства.
Мета вальдорфської педагогіки: привести дитину до сприйняття та пізнання світу, розвинути приховані здібності й можливості. Завдання  нової педагогіки полягало в тому, щоб розвинути цей новий спосіб пізнання. Людина, як істота духовна, має, крім фізичного тіла, ще й душу. Розвитку «духу» і «душі» дитини Штейнер надавав особливого значення. Дитина приходить на Землю з певною місією. Дати здійснитися цій місії – основне завдання школи.

Вальдорфська педагогіка є однією з різновидів втілення ідей «вільного виховання» і «гуманістичної педагогіки». Це система самопізнання та саморозвитку індивідуальності за умови партнерства з учителем, у єдності чуттєвого та надчуттєвого досвіду духу, душі і тіла.

Основні положення концепції

Розвиток людини здійснюється стрибкоподібно, декількома щаблями. Перший з них – народження фізичного тіла. У віці семи років народжується перше духовне тіло, завдяки чому починається самостійне внутрішнє емоційно-образне життя. У віці чотирнадцяти років народжується друге духовне тіло, що створює умови для самостійного емоційного життя і мислення, а у 21 рік  відбувається народження людського «Я». Ми говоримо, що людина стала дорослою. Кожен з цих циклів чи відрізків життя ставить перед процесом виховання і навчання свої завдання, цілком специфічні вимоги.

Розвиток дитини відбувається за заздалегідь  заданою, генетично детермінованою програмою, передує навчанню і визначає його.
Свобода – це засіб виховання. Свобода не в розумінні асоціальності. Людина живе в соціумі, у світі, і школа готує дитину до контакту зі світом. Навчання і виховання повинне бути вільним від примусу, без насильства духовного і тілесного.

Дитина в процесі навчання сама проходить, осягає всі етапи розвитку людства, тому не треба «забирати дитинство», інтелектуалізовувати розвиток завчасно.

Процес навчання та виховання повинен пристосовуватись до дитини, а не вона до них. Школа існує для дітей, заради дітей, а не діти– матеріал для школи. Навчання не може бути відокремленим від виховання: будь-яке навчання є одночасно і вихованням певних якостей особистості.

Діти навчаються в процесі діалогу, але наслідують, імітують того, хто завоює їх довіру. Принцип авторитету– один з ключових принципів вальдорфської школи. Серед вчителів школи не може бути таких, які не завоювали авторитет учнів. Адже основне призначення школи – не сума знань, не оволодіння предметами і навичками, а вільне самовизначення учня, людини.

Ще раз про мету і завдання...

Рудольф Штейнер, описуючи антропософське вчення про індивідуальність людини, писав про чотири могутні галузі цивілізації: пізнання, мистецтво, релігію та моральність, які можуть гармонійно поєднуватися в одному корені – людському «Я». «Я» виступає у трьох функціях людської душі: волі, почуттях, мисленні, які перебувають у стані безперервного руху та безперервного розвитку.
Тому завдання вальдорфської школи – розвивати здібності, а не збирати та накопичувати знання; її кредо – відмова від влади над дітьми. Вальдорфські вчителі говорять, що головне в навчанні – не завантаження пам`яті учнів, але розвиток здібностей відчувати, вміння творчо конструювати, знання природи і художній смак. Ця педагогіка спрямована проти духовного занепаду сучасного суспільства.

Дитина – громадянин трьох світів: матеріального, душевного і духовного. Її «Я»– це мікрокосмос, який усією своєю істотою пов’язаний з макрокосмом.

У центрі всієї вальдорфської педагогічної системи – дитина, її внутрішній світ – динамічний, різноколірний.  Коли говорять про вальдорфську педагогіку як мистецтво виховання, основи якого заклав Рудольф Штейнер, то мова йде не про суму педагогічних методів, а про спосіб життя.

«Питання не в тому: що потрібно знати та вміти людині для існуючого соціального порядку, а в тому, що закладено в людині і що можна розвивати. Лише в цьому випадку суспільство буде отримувати нові сили від підростаючого покоління. І лише в такому випадку в суспільстві буде жити те, що вносять нові його члени.» (Рудольф Штейнер).

 
Наталка Дячук, психолог Червоноградської загальноосвітньої школи № 1

 
  
Здоров`я
 

Народна медицина – перший лікар

Багряне листя зривається з гілок дерев, не витримавши нового пориву всесильного вітру... Закінчилось літо, і ми зустрічаємо осінь – осінь-господиню, осінь-царицю, золоту осінь. Падають каштани, горять яскравим цвітом осінні квіти: чорнобривці, айстри, хризантеми. У ці теплі осінні дні ще не пізно піти на луг, у ліс, у поле, щоб назбирати цілющих рослин: суцвіть конюшини рожевої, пижми, полину, материнки, дивини, які знадобляться для лікування різних захворювань.

Атеросклероз судин головного мозку, шум у вухах, підвищення внутрічерепного тиску, погіршення пам’яті
Зібрати квіти конюшини лугової (рожевої), висушити в тіні. Наполовину заповнити квітами літрову банку, залити 0,5 л горілки і поставити на 2 тижні у темне місце.
Приймати по 1 стл.ложці перед обідом або на ніч. Курс лікування 3 місяці, 2 місяці перерва і знову 3 місяці лікування. Потім повторити лікування через 3 роки.
Однак слід зауважити, що лікування спиртовими настойками протипоказане вагітним і жінкам, які годують грудьми, дітям до 14 років та людям, робота яких вимагає посиленої концентрації уваги.

При гіпотонії (пониження артиріального тиску), для тонізації судин головного мозку:
1) з’їдати суміш із 1 ч.л. меду, 1 жовтка і соку лимона;
2) або інша суміш: 150 г тертих яблук, сік 1/2 апельсина і 10 шт. подріблених ядер грецьких горіхів;
3) можна зробити ще таку суміш, якщо немає проблем із підшлунковою залозою: по 100 г соку хрону, моркви і буряка, і до суміші соків додати 0,5 стакана меду та сік з 1 лимону. Вживати по 1 стол.л. 3 рази в день за 1 год. до їжі.

Часто буває, що діти, які почали видужувати після лікування інфекційних захворювань, відчувають слабкість, в’ялість. Тоді на допомогу прийде рецепт, який я записала від своєї пацієнтки (для дітей від 2-ох років).
О 4.00 год. зранку – дати дитині 50 г соку моркви (обов’язково свіжовитисненого);
о 6.00 год ранку – дати з’їсти зварену на воді рідку вівсяну кашу;
о 8.00 год. – солодкий чай і хліб з маслом.
Пізніше – протягом дня – звичне харчування. Так робити протягом 1 місяця.

При аденоїдах (розростання лімфотканини у носоглотці), тонзилітах, частих простудних захворюванях дітям дуже добре допомагає гомеопатичне лікування, зокрема гранули «іов-малиш». Однак успіху у боротьбі з такими захворюваннями можна досягти лише вживаючи цей препарат на протязі 6-8 місяців.

Досліджуючи навколишній світ, спілкуючись із тваринами, діти через недотримання правил гігієни заражаються різними видами паразитів. Для профілактики і лікування гельмінтів у цю осінню пору природа дарує нам гарбузи, зокрема їх насіння, яке треба їсти не підсмаженим, разом із зеленою шкірочкою, яка знаходиться під твердою оболонкою насіння. Гарбузова каша добре впливає на діяльність жовчного міхура, печінки, сечовидільної системи, корисна при набряках. Також корисно у цю осінню пору назбирати суцвіття пижма. Ці красиві жовтогарячі кошички є добрим засобом від лямбіозу, проти круглих глистів (гострики, аскариди), при холециститах, гепатитах. Для профілактики паразитарних інвазій достатньо приймати одне маленьке суцвіття із цілого «кошика» 2 рази на день, запиваючи водою. Однак слід пам’ятати, що пижма – отруйна рослина, тому слід дотримуватися рекомендованого дозування. Протипоказана пижма вагітним і дітям до 12 років.

Як ароматично-пряну рослину, для покращення апетиту і полегшення перетравлення м’яса, наші бабусі часто застосовували як приправу полин звичайний (чорнобильник), особливо при запіканні в печі фаршированої гуски або качки. Полин звичайний «важку» їжу перетворює у «легку», завдяки наявності ароматичної горечі, яка покращує апетит, активує утворення та виділення шлункового соку і нормалізує роботу кишківника, сприяє кращому віддтоку жовчі та покращує роботу печінки.

«Родич» полину звичайного (чорнобильника) – полин гіркий. Ця трава нижча, має листя з сіруватим відтінком та круглі жовті суцвіття. За типом дії та показниками до застосування ці два види подібні, полин гіркий теж можна застосувати як приправу, використовувати чай із нього при відсутності апетиту, порушенні травлення, а також від глистів. З профілактичною метою особливо зайнятим людям, які не мають часу заварювати чай, суцвіття полину звичайного можна просто з’їдати (по 3-4 квіточки), запиваючи водою. Це є доброю профілактикою гельмінтозів.

 
Оксана Мазурик, спеціаліст з фізичної реабілітації та гірудотерапії, член Міжнародної асоціації Су-Джок акупунктури

 
  
свiт таємниць
 

Археологічне потвердження автентичності Біблії

Місце поховання мало для євреїв особливе значення. Плодом віри у воскресіння тіла стало виникнення звичаїв, пов’язаних із похованням померлих. Для нас, сучасних людей, археологічні дослідження стародавніх єврейських кладовищ є важливим доповненням до інформації, що міститься в Біблії.

Єврейські поховання в долині Кедрону
Єврейські поховання в долині Кедрону
Надгробні написи, наприклад, є одним з небіблійних свідоцтв існування Осії, царя Юдеї, родича пророка Ісаї. Дедалі більше зацікавлення  викликають поховання першого  століття християнства, оскільки в них знаходяться тіла тих людей, які могли особисто знати Господа Ісуса.

Надзвичайно цікавим є факт, який підсилює нашу віру, повідомлення про відкриття могильників у Витанії– місцевості, недалеко від Єрусалиму, згадку про яку неодноразово зустрічаємо на сторінках Євангелія. Тут Ісус зупинявся під час свого паломництва до Єрусалиму, тут ночував в період Страсного тижня (Мт. 21,17). У цій місцевості у Нього були друзі, які приклалися до більшого поширення Його вчення. Смерть Лазаря і його воскресіння, свідками яких була безліч євреїв, викликали, з одного боку, хвилю зацікавленості, з іншого – хвилю ненависті. Саме тоді Синедріон ухвалив рішення убити Ісуса, а разом з Ним і Лазаря. Як склалися у подальшому долі жителів Витанії? Яким був їхній символ віри? Біблійне оповідання нічого не говорить про це, тоді як археологія доповнює його і показує нам завершення історії життя сім’ї, що подружилася з Господом під час Його перебування на землі.

У похованнях поблизу Витанії французький учений Шарль Кларемон-Гано знайшов імена Лазаря, Марти і Марії, а також символи хреста. У тих самих катакомбах знайдено саркофаг із написом «Симон, священик», поряд з яким зроблений із слонячої кістки плід граната з написом: «Святе [для] священика, [належить] храму Ягве». Можна припустити, що це була священнича прикраса, саме цього Симона. Символ хреста на надгробній плиті, безперечно, свідчить про те, що євангелист Лука не перебільшував, кажучи про значну кількість священиків, які прийняли віру в Ісуса (Діяння 6,7).

Вхід в ossarium – місце поховання перших християн в Єрусалимі
Вхід в ossarium – місце поховання перших християн в Єрусалимі
Цікаве відкриття зробив італійський археолог П.Б.Багатті, який досліджував поховання середини І ст. після народження Христа у Назареті. «Чи може бути що-небудь добре із Назарету?»– запитував фарисей Натанаїл (Ів. 1,46). «Піди і подивися», – одержав він відповідь, після чого фарисей особисто переконався, що Ісус є очікуваним Месією. Згідно з деяким фактами, у рідному містечку Христа проживало лише 25 родів, які, як оповідають євангелисти, не могли визнати Ісуса за пророка, оскільки знали Його з дитинства. Проте, після подій Пасхальної Ночі в переконаннях родичів і знайомих Господа повинні були відбутися зміни. Могильники, які дослідив Багатті, знаходяться недалеко від сучасної церкви Благовіщення Господнього, містять надгробні написи староєврейською мовою, що відображають віру в Ісуса Месію. На стінах печери зображені різні символи, між ними – символи хреста. «Символи ці аналогічні з тими, які ми знаходимо у катакомбах Єрусалиму і які, як відомо, належали християнській общині», – стверджує археолог. Це означає, що незабаром після смерті і воскресіння Господа Ісуса, в Його рідному містечку існувала і розвивалася християнська спільнота. Святе Письмо нічого не говорить про Церкву в цій місцевості. При цьому складається враження, що недовір’я місцевих жителів продовжувало існувати.

Археологія у свій спосіб доводить, що благодать віри одержали не тільки близькі Ісуса, але і сусіди, а також далекі родичі.
Єрусалимська Церква складалася із християн єврейського походження. Немає нічого дивовижного у тому, що найбільше християнське кладовище І ст. розміщене на Елеонській Горі, де, відповідно до загального переконання, повинен з’явитися Месія Останнього дня. Віра серед християн у значущість цього місця посилювалася тим, що того дня, як Христос вознісся на небо, ангел повідомив апостолів, що вдивлялися в небо: «Цей Ісус, що піднісся від вас на небо, прийде таким же чином, як ви бачили Його» (Діяння1,10-12). Надія на воскресіння – основа християнської віри – була причиною того, що на одному камені, біля входу у катакомби, накреслений хрест, як символ пристрастей Господніх.

На самих саркофагах є написи, що містять ім’я Ісуса (часто Ісуса, сина Йосифа), а також Симона, сина Йони (їв. 21,15). Археологи, здивовані великою кількістю подібних написів, які нерідко поєднувалися із символом хреста. Професор ЕЛ.Сукеник вважає, що частина надгробних написів, в яких Ісус названий Відкупителем і Господом, виникла раніше, ніж були складені Євангелія. Тому ці написи презентують найраніше письмове ісповідання християнської віри.

Особливої уваги заслуговують гробниці, що належали сім’ї Варсави, про якого читаємо на сторінках Діянь Апостолів, – вона належала до числа послідовників Христа. Святий Лука називає «Йосифа, що зветься Варшавою, на прізвище Юст» (Діяння 1,21-23). На частині надмогильних плит членів цієї сім’ї можна знайти символи хреста. Наприклад, саркофаг якогось Симона Варсави має символи хреста, вибиті із чотирьох сторін. Учені припускають, що символи хреста відсутні на гробницях тих осіб, які не приєдналися до виниклої Церкви.

Яке значення для сучасних послідовників Ісуса можуть мати ці відкриття? По-перше, вони підтверджують вірогідність євангельських описів, що стосуються окремих осіб і подій. По-друге, написи і символи хреста на надгробках є найранішим задокументованим сповіданням віри. По-третє, вони доводять існування в Ізраїлі у першій половині І ст. великої за кількістю вірних Церкви, яка існувала разом з іншими формами релігійності євреїв. По-четверте, вони підтверджують спадкоємність віри у воскресіння та його значення для перших християн.

Після придушення римлянами повстання Бар Когби і введення для євреїв заборони на вхід до Єрусалиму, християни єврейського походження вже не могли проживати в Святому Місті, і кладовище на Елеонській Горі стало недоступне для них. Можна припустити, що саме в цей період багато хто з них став прагнути того, щоб бути похованими в Римі, поряд з Симоном-Петром і Савлом, званим Павлом. Це було прикладом незгасної віри євреїв у те, що мужі Божі стануть проводирями народу у день воскресіння і поведуть своїх вірних на зустріч із Господом...

 
-

 
  
свiт таємниць
 

Загадка Бермудського трикутника

У ахідній частині Атлантичного океану, поблизу південного-східних берегів Сполученних Штатів Америки, є район, який нагадує трикутник. Це одне з найзагадковіших місць на Землі, частина океану, де після 1945 року зникло понад 100 літаків і суден (у тому числі й підводних човнів) й більше тисячі людей. «Бермудський трикутник» – саме так називають це «чудо» природи. Літаки, судна, люди безслідно щезають. Вони наче «розчиняються» у повітрі та воді. Серед науковців існує чимало версій цього феномену – «аномалії повітряного середовища», «отвір у просторі», «яма тяжіння» і навіть є версія про захоплення суден і літаків НЛО. На сьогоднішній день найпопулярнішими є три версії, вони видаються найімовірнішими, бо мають більш-менш логічне пояснення. Перша з них – це історія про так звані «блакитні» печери, розкидані по всьому мілководдю Багамських островів. Ці бездонні пропасті у вапнякових обривах колись являли собою сталактитові гроти на суші, але чергового льодовикового періоду близько 12-15-ти тисяч років тому рівень моря піднявся, і «блакитні» печери опинилися під водою. Деякі з них сягають глибини 450 метрів, деякі тягнуться до підземних печер на Багамських островах і з’єднані з озерами та болотами. Вони розташовані на різних відстанях до поверхні моря і простягаються до краю континентального шельфу. Річ у тім, що в печерах дуже сильні течії. Велика маса води, що рухається (припливи і відпливи), створює на поверхні води вири, які й «засмоктують» судна. Те саме відбувається й у повітрі. Маси повітря коливаються, утворюючи вири. Деякі науковці вважають, що це – «просторовий коридор», якими літак може переміститися  з одного простору в інший. Хоча швидше за все, така «рухлива» повітряна маса просто «розчалює» літак, і він падає в океан. Існує й інша версія, згідно з якою, причиною зникнення літаків і суден є великі поклади кристалізованого метану на дні океану. Під час землетрусу або ж руху пластів ґрунту метан переходить у газоподібний стан і у вигляді бульбашок піднімається на поверхню води. «Саме ці бульбашки і є причиною катастроф (зникнення суден і літаків), – вважають науковці. – Метан розріджує повітря, і рухомий об’єкт засмоктує у воду. У повітрі «метанова хмара» діє так само. Від браку кисню у літаків відмовляють двигуни.»

Ця теорія поширена серед вчених, хоча наявність покладів метану в самому-таки Бермудському трикутнику поки що не доказана.
Загалом, найглибшим вивченням Бермудського трикутника займався Айвен Сандерсон. Він висунув гіпотезу про дванадцять «диявольських могил у світі» – це третя версія. Позначивши на карті місця найчастіших зникнень літаків і суден, він звернув увагу на те, що значна їх частина сконцентрована в шести регіонах світу. Всі вони мали ромбоподібну форму і були розташовані між 30 і 40 паралелями на північ і на південь від екватора. Їх розташування – 66 градусів один від одного. Вони утворюють мережу по всій Землі. Сандерсон висуває теорію про «магнітні лійки», які є в просторі, і так звану «небесну діру», яка все поглинає. Ця теорія не є підтвердженою, як і всі інші. Це лише здогадки. Бермудський трикутник – що це? – «Витвір» природи чи щось надприродне? Хто ж від кого захищається: людина від природи, чи природа від людини? Можливо, явище Бермудського трикутника – це та «границя», те «табу», за межі якого людина не повинна переходити, це те, що може бути навіть «вищим» за людину.

Ми не знаємо напевне, скільки століть існує «безодня», лише припускаємо, що вона собою являє. Хто-зна, чи людство коли-небудь розкриє цю таємницю…

 
-

 
  
свiт таємниць
 

«Ваша величність – Шоколад»

За багато тисяч років людство зробило чимало відкриттів у різних галузях науки. Техніка, культура, різноманітне виробництво, як то кажуть – від цукерки до машини. А чи знаєте ви, яке найсмачніше відкриття зробила людина? Напевно, здогадуєтесь – це шоколад. Так, так – це справжня спокуса для ласунчиків, яка прийшла до нас з Ацтекської імперії. За свідченням істориків, правитель Монтесула випивав щодня понад 50 горняток шоколаду. Аутекський народ називали цей напій «чоколать». Ботаніки припускають, що дикі какавові дерева вже тисячі років ростуть у річкових долинах Амазонки та Оріоно (Південна Америка). Какавові дерева квітнуть та плодоносять цілий рік, а сам плід має форму видовженої дині й виростає безпосередньо на стовбурі або на нижніх гілках. У XVIII ст. «магнатом» у торгівлі какао була Іспанія. Це був «центр» торгівлі цим «коричневим золотом». У Іспанії, при дворі, панянки пили шоколад з прянощами та перцем. Європейці полюбили цей «напій» за його особливий смак і, як вважалося, за цілющі властивості. Відомий нам твердий шоколад вперше виготовили в Швейцарії наприкінці XIX ст. Ця складна технологія тривала багато годин.

Загалом, сьогодні науковці довели, що шоколад «живить» мозок та «підіймає» людині настрій.

Шоколад – це не тільки дуже смачно, але й корисно. Тому, коли ласуватимете солодощами, не забувайте, який довгий шлях у цієї «спокуси» і скільки корисного у ній – це корисне і приємне в одному.

 
-

 
  
Сокаль - наше місто
 

Громадські слухання з питання підняття тарифів на комунальні платежі у нашому місті

1 вересня 2006 р. в приміщенні сокальського Народного дому відбувся громадські слухання на тему «Тарифи на комунальні платежі у нашому місті».

Виступ директора КП «Водоканал» Ади Жовнірович
Виступ директора КП «Водоканал» Ади Жовнірович
Під час слухань доповідали керівники підприємств: «Водоканал», «Житлокомунсервіс» та «Теплокомуненерго». Вони зазначили, що основними причинами підняття тарифів є збитковість цих підприємств, зростання цін на електроенергію, газ, паливо та різні матеріали, підвищення зарплати працівникам. Зокрема директор КП «Водоканал» Ада Жовнірович зауважила, що система водопостачання та водовідведення експлуатується понад 50 років. Вона потребує повної заміни, а коштів для цього немає. Щороку зростає збитковість підприємства, що не дає можливості вкладати гроші в ремонт та заміну обладнання, закупляти нові матеріали.

Подібна ситуація і в організації «Сокальжитлокомунсервіс». Тут основна проблема – ремонт покрівель багатоповерхових будинків. Мешканці міста просто-таки «засипали» пана Леськіва наболілими питаннями про старі дахи, які протікають, незамкнені підвали і горища, зайві антени на дахах і таке інше. Пан Богдан пообіцяв розглянути і вирішити всі питання в робочому порядку.

Міське комунальне підприємство «Сокальтеплокомуненерго» щороку поновляє обладнання котелень, освоює нові прилади, які дозволяють економити енергоресурси, але це також потребує значних капіталовкладень. Щоб підготувати теплові мережі для надання якісних послуг у новому опалювальному сезоні  необхідно підняти тарифи.

Розглядалося питання обслуговування лічильників, на що пан Кіпень відповів, що «Теплокомуненерго» немає коштів на демонтаж, перевірку та ремонт лічильників і цих робіт не проводить. Тож ми так і не зрозуміли, на чиєму балансі знаходяться лічильники: «Житлокомунсервісу» чи «Теплокомуненерго»?!

На завершення громадських слухань голова Сокальської РДА Кінах О.О закликав керівників всіх служб бути більш терпеливішими до людей, допомагати їм і ніколи не бути байдужими до їхніх проблем.

Організатором слухань виступили проект коаліції громадських організацій «Добробут кожної – людини запорука демократії». Хочеться зазначити, що на слухання прийшло дуже мало людей, близько 50 громадян. Невже сокальчан не цікавить питання, скільки вони будуть платити за комунальні послуги? Присутні ж на засіданні внесли декілька пропозицій.

Узагальнені пропозиції
громадських слухань на тему «Тарифи на
комунальні платежі у нашому місті»
З метою вдосконалення роботи житлово-комунальних служб міста територіальна громада  пропонує:

1. При формуванні тарифів на комунальні платежі враховувати мінімальну рентабельність підприємств, рекомендовану секретаріатом Президента та Кабінетом Міністрів України.
2. Комунальним службам мінімізувати  власні видаткові частини  підприємств.
3. Віднайти у міському бюджеті (бюджеті комунальних підприємств) кошти на закупівлю замків для комунікаційних  люків, щоб унеможливити їх крадіжки.
4. Звернутися у відповідні органи з проханням про здійснення контролю за пунктами прийому  металобрухту з метою  запобігання крадіжок комунального майна.
5. Продовжити  роботу створення  при КП «Сокальжитлокомунсервіс» служби з надання ритуальних послуг.

На цьому питання підняття тарифів на комунальні послуги не вирішено. Воно буде розглядатись в обласному антимонопольному комітеті, управлінні по контролю за цінами.

 
Оленка Покотюк

 
  
Сокаль - наше місто
 

Екологічна проблема вулиці Шевченка

До редакції часопису надійшов лист від мешканців будинків вул.Шевченка зі зверненням та проханням вияснити ситуацію – тобто екологічну проблему – наведення належного порядку на їхній вулиці, а саме: ремонту проїжджої частини вулиці та каналізаційних стоків.

Чи подобається Вам проїжджа частина вул.Шевченка? Бо мешканцям цієї вулиці – ні
Чи подобається Вам проїжджа частина вул.Шевченка? Бо мешканцям цієї вулиці – ні
Ще в квітні 2006 р. мешканці будинків вулиці Шевченка надіслали колективну скаргу в різні владні інстанції. Отримана відповідь від завідувача сектору екологічного контролю в Сокальському районі Б.Дідика частково прояснила ситуацію. А саме: «Ще в 2002 р. вищевказані будинки були передані в комунальну власність міста та рішенням сесії Сокальської міської ради поставлені на баланс КП «Житлокомунсервіс», яке обслуговує лише внутрішню систему трубопроводів водопостачання і водовідведення та надає послуги з утримання житла. Зовнішня каналізаційна мережа, до якої підключені ці житлові будинки, знаходяться на балансі ВАТ «Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів», яке на даний час не працює, що і призвело до витікання стічних вод на прилеглу територію.»

Давши лист-звернення на ім’я міського голови м.Сокаль щодо негайного вирішення даної пролеми, отримали відповідь: «Сокальською міською радою прийнято рішення про те, що на даний час стоки від житлових будинків №118, 118а,б,в будуть відкачуватись з оглядових каналізаційних колодязів асенаційними машинами КП «Сокальжитлокомунсервіс» згідно графіку «затвердженого» міським головою та керівником підприємства.
На даний час КП «Сокаль житлокомунсервіс» укладено угоду з фірмою «Теплоелектропроект» на виготовлення робочого проекту будівництва каналізаційного колектора від даних будинків до напірного каналізаційного колектора КП «Сокаль водоканал»».
Відповідь звичайно гарна, але за словами мешканців цієї вулиці – «віз і нині там», вони не відчувають ніяких змін, і складається враження, що «забута» їхня вулиця всіма. Раді б люди посадити вздовж вулиці гарні квіти, прибирати до них прилеглу територію вулиці, та кому приємно це робити, коли вулиця в такому жахливому стані, так-звані каналізаційні «відходи» «пропахують» всю вулицю своїми потічками. Як падає дощ, то вимітає вздовж вулиці пагорби та ями з щебеню, в яких плодиться жива інфекція на зразок туберкульозу.

З цієї вулички почались усі проблеми вул.Шевченка
З цієї вулички почались усі проблеми вул.Шевченка
А як гарно називається вулиця – Шевченка. Цією вулицею йдуть діти до школи навчатись слова «Кобзаря». І чи можуть вони гордитись, що живуть на вулиці такого великого чоловіка. Звичайно, не винні вони, та й зрештою Тарас Григорович, що його іменем назвали вулицю, сама по собі вона гарна, та тільки варто прикласти всіх зусиль і зробити лад, щоб вона стала кращою.
Питання доріг є дуже болючим, особливо на Львівщині. Про це кажуть не тільки водії, а й звичайні пересічні громадяни України, які випадково проїжджають дорогами Львівщини. І, як розуміємо, сокальські дороги не виключення.
На видатки фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом та реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м.Сокаль, було запроектовано 210 800 грн.
До відома мешканців:  вулиця Шевченка закладена в План соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2006 рік. Термін виконання робіт– протягом року, з надходженням коштів.
Для того, щоб з’ясувати, як на сьогоднішній день «рухається» вирішення цього питання, ми звернулись до начальника КП «Сокаль житлокомінсервіс» Б.В. Леськіва.
– Ситуація з вулицею Шевченка така: коли будинки здавалися, там була каналізація і працювала каналізаційна насосна станція. Все було добре до 2004р. Після того, як збанкротувало заводоуправління цегельних заводів «хтось» дозволив собі зупинити роботу насосної станції і розкомплектувати насосний парк.
У свій час все це потрібно було віддати на баланс водоканалу. Чому тоді цього не було зроблено, не знаю, отже, тепер ніхто не несе за це відповідальність.
Так возиться сміття на сміттєзвалище через вулицю Шевченка
Так возиться сміття на сміттєзвалище через вулицю Шевченка
Минулої зими ту каналізацію, що текла просто на вулицю, викачували поперемінно КП «Сокаль житлокомунсервіс» та КП «Сокаль водоканал» безоплатно. Врешті, цей безлад надоїв, і я звернувся в прокуратуру (двічі) з проханням зобов`язати власника заводоуправління цегельних заводів відновити каналізаційну систему.
Для цього потрібно всього лише 2-3 тисячі гривень, щоб знову укомплектувати каналізаційну систему і передати її водоканалу для обслуговування. Таким чином, знялися б усі проблеми. Але ніхто цим не цікавиться. Прокуратура – мовчить, санепідемстанція – мовчить, охорона природи – мовчить.
Після цьогорічних проблем в зимовий період на вулиці Шевченка в березні 2006 року було прийнято рішення про виготовлення проекту самостічної каналізації від будинку 118 вулиці Шевченка до колишнього маслозаводу.
Отже, Сокальська міська рада виділила кошти для виготовлення такого проекту. Проект має бути готовий в середині жовтня 2006 р. Тепер потрібно буде тільки знайти кошти для всіх необхідних матеріалів (1100 м труби та ін.). Тоді КП «Сокальжитлокомунсервіс» та КП «Сокаль водоканал» власними силами, не залучаючи нікого стороннього, щоб було дешевше, прокопає згідно проекту яму, поставить колодці, кине труби і проведе каналізацію.
З цим питанням обізнаний голова Сокальської районної ради О.М.Солодяк, який пообіцяв посприяти у пошуку коштів на матеріали та, звичайно, міський голова м.Сокаль П.М.Савчук.
Я вважаю, що зі сторони КП «Сокальжитлокомунсервіс», організації, скажімо, збиткової та слабенької, проведена нормальна робота, погоджена з міським головою та РДА, для того, щоб зробити самоплинну постійну каналізацію.»
Вислухавши п.Леськіва і почувши від нього такі слова, як легковажність з боку прокуратури, санепідемстанції та охорони природи, ми хотіли поцікавитись наступним: що про це все думає екологічна служба та, на превеликий жаль, до сьогодні відповіді не отримали.
Проаналізувавши ситуацію, можна сказати наступне: кому вигідно те, щоб затрачати такі великі кошти для будівництва нової каналізації? (при чому зайвих коштів ніде немає, ні в бюджеті, ні в бюджеті розвитку), коли можна, – за словами п.Леськіва, «затративши лише 2-3 тис.грн. проблему вирішити. І людям добре буде, і владі проблема знята».
На даний час це питання ще опрацьовується і в найближчий час відбудеться круглий стіл з представниками владних структур, керівниками дотичних до цього питання інстанцій, КП «Сокальжитлокомунсервіс», депутатами міських та районних рад, для обговорення та остаточного вирішення екологічної ситуації на вулиці Шевченка в м.Сокаль.

 
Оленка Покотюк

 
  
Сокаль - наше місто
 

Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків...

Учасники круглого столу
Учасники круглого столу
27 вересня в приміщенні Сокальської районної державної адміністрації Благодійною організацією «Твоє право» був організований круглий стіл «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків як механізм захисту прав жильців». До участі у круглому столі були запрошені представники Сокальської міської ради, Сокальської райдержадміністрації, депутатський корпус, представники засобів масової інформації та громадяни міста.

Юрист громадської приймальні «Твоє право» у м.Сокалі Ольга Приступа презентувала результати соціологічного дослідження, яке проводилось у липні-серпні серед громадян міста Сокаля. Загалом було опитано 100 осіб. Тільки 3% респондентів ствердили, що отримують житлово-комунальні послуги повністю, 63% вважають, що отримують не всі належні їм послуги, 28% ствердили, що взагалі не отримують ніяких послуг. Крім того, 65% респондентів висловили своє незадоволення якістю житлово-комунальних послуг, які вони отримують. Задоволені якістю отримуваних послуг всього 10% респондентів. Дані результати підтверджують катастрофічний стан із якістю житлово-комунальних послуг, які отримують громадяни міста.

Заступник голови правління Львівської БО «Твоє право» Андрій Гнида
Заступник голови правління Львівської БО «Твоє право» Андрій Гнида
Зрозуміло, що житлово-комунальний сектор потребує докорінної реформи. Про можливі шляхи виходу із теперішньої ситуації і йшлося в обговоренні. Заступник голови Правління БО «Твоє право» Андрій Гнида повідомив, що «ще 29 листопада 2001 року було прийнято Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», який при належній його імплементації міг стати наріжним каменем у реформуванні житлово-комунальної сфери у країні. Але на сьогоднішній день процес утворення таких об’єднань та інших форм самоорганізації власників житла не набув відповідного масштабу.» Зумовлено це декількома причинами: недосконалістю законодавства, протидією з боку монополістів – надавачів послуг, невисокою поінформованістю та й пасив самих громадян. Для зрушення ситуації з мертвої точки потрібно піднімати ініціативу самих громадян. Адже влада сама не в стані зробити «диво за один день», тобто повністю змінити попередню централізовану систему житлово-комунального господарства. Хоч це і обіцяли чи не всі суб’єкти виборчого процесу під час виборчих перегонів. Фахівці Благодійної організації «Твоє право» мають можливість надати методичну допомогу у створенні та веденні діяльності об’єднань співвласників житла.

Круглий стіл відбувся в рамках виконання проекту «Правозахисна мережа «Захисти своє право», що є підтриманий Американською асоціацією юристів/Правова ініціатива у Центральній Європі та Євразії (АВА/СЕЕІЛ).

 
Прес-служба Благодійної організації «Твоє право»

 
  
Сокаль - наше місто
 

Перелік вакансій, які пропонуються Сокальським Районним центром зайнятості населення

Станом на 01.09.2006 Сокальським Районним центром зайнятості населення надано статус безробітного 313 особам, які проживають у м. Сокаль, з них 131 особа віком до 35 років, що становить 41% від загальної кількості безробітних – мешканців м.Сокаля

(в т.ч. вакансії, які користуються найбільшим попитом,
в матеріалі підкреслено)

«ДАТСЬКИЙ ТЕКСТИЛЬ» КОМПАНІЇ
«ПВН ХОЛДІНГ А/С»(ДАНІЯ) (м.Сокаль, вул.Чайковського, 1)
- оператор формувальної машини
- закрійник
- оператор в’язально-прошивного устаткування
- швачка
- комплектувальник виробів
- слюсар-ремонтник
- фарбувальник (виробництво текстилю)
- оператор стригального устаткування
- прибиральник територій

ВАТ «СОКАЛЬСЬКЕ ШСМНП» (м.Сокаль, Січових Стрільців, 8)
- електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування
- слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)
- електрослюсар підземний

ВАТ «СОКАЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ХІМІЧНОГО ВОЛОКНА» (м.Сокаль, Яворницького, 105)
- стрілець

ВАТ «ТОРГСЕРВІС» (м.Сокаль, Героїв УПА, 14)
- бухгалтер

ВАТ «ВІРНІСТЬ» (м.Сокаль, вул.Українська 66)
- швачка
- інженер-технолог

ВОЙТЮК ВОЛОДИМИР СТЕПАНОВИЧ (м.Сокаль, Петрушевича, 39)
- підсобний робітник

ГУК КАТЕРИНА МАР’ЯНІВНА (м.Сокаль, С.Шелеста, 48/60)
- продавець непродовольчих товарів

Державний ПТНЗ «Сокальський професійний ліцей» (м.Сокаль, Підкови, 1)
- майстер виробничого навчання
- головний електрик

ДП «АВТОБУС» ВАТ «Червоноградське АТП 14628» (м.Сокаль, Шашкевича, 24)
- слюсар з ремонту автомобілів
- диспетчер
- водій автомобіля 3, 2, 1 класу (автомобілі(крім вантажних), таксі та автофургони)
- механік
- водій автомобіля 3, 2, 1 класу (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні

ДП «АЯКС» ВАТ Сок.ЗХВ (м.Сокаль, Яворницького, 105)
- слюсар-ремонтник

ДП «ВАНГАРД УКРАЇНА»
ЗАТ «ВАНГАРД СПОРТСУЕР» (м.Сокаль, Чайковського, 1)
- швачка

ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ» (м.Сокаль, Б.Хмельницького, 26)
- контролер на контрольно-пропускному пункті

ДП «ПИРІЖКОВА» Сокальської РСС (м.Сокаль, Шептицького, 67)
- кухар
- бармен

КП «СОКАЛЬЖИТЛОКОМУНСЕРВІС» (м.Сокаль, Героїв УПА 11)
- сторож
- двірник
- чистильник
- оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
- водій автомобіля 3, 2, 1 класу (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйомністю та вантажні
- прибиральник територій
- слюсар-сантехнік
- водій автомобіля 2, 1 класу (автобуси)

ЛД ВАТ «УКРТЕЛЕКОМ» ЦЕЗ 6 м.Сокаль (м.Сокаль, Шептицького, 105)
- електромонтер лінійних споруд телефонного зв’язку та радіофікації

МКП «СОКАЛЬТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (м.Сокаль, Героїв УПА, 21)
- водій автотранспортних засобів

МТВПП «НІКА» (м.Сокаль, вул.Шептицького, 153)
- сортувальник у виробництві харчової продукції (хлібобулочні та кондитерські вироби)

ОЩАДНИЙ БАНК N6333 (м.Сокаль, Шептицького, 29)
- архіваріус
- контролер ощадного банку

П.Замрій Н.О. (м.Сокаль, Героїв УПА, 25/16)
- водій автотранспортних засобів

П.КАВУЗА Андрій Ярославович (м.Сокаль, Героїв УПА, 27/120)
- водій автомобіля 3, 2, 1 класу (автомобілі(крім вантажних), таксі та автофургони)

П.КІТ Олександр Ярославович (м.Сокаль)
- водій автомобіля 2, 1 класу (автобуси)

П.ЛЕВЧУК Зоряна Святославівна (м. Сокаль, вул. Мулявки, 5)
- продавець продовольчих товарів

П.ОХРИМ Оксана Миколаївна (м.Сокаль, Святого Володимира, 16/2)
- продавець продовольчих товарів

П.ПІДКІПНЯК Василь Ярославович (м.Сокаль, Кармелюка, 40)
- столяр

П.РОМАНЯК Олег Іванович (м.Сокаль, Шашкевича, 6/2)
- продавець продовольчих товарів

П.ФІГУРКО Л.І. (м.Сокаль, вул.Героїв УПА, 4/79)
- кухар

ПП «СУДІБРОВА» (Сокальський район, с.Завишень)
- робітник на лісогосподарських роботах
- підсобний робітник

ПП «ТВЕРДА ОСНОВА» (м.Сокаль, Миколайчука, 3а)
- бухгалтер
- підсобний робітник

Приватне Виробничо-комерційне Підприємство «ДЕЛЬТА» (м.Сокаль, Шептицького, 75)
- продавець продовольчих товарів

ПСК «ПІРАМІДА» Сокальського ОГХ (м.Сокаль, пл.Січових Стрільців, 7)
- головний бухгалтер

РАЙВУЗОЛ ЗВ’ЯЗКУ (м.Сокаль, Шептицького, 105)
- листоноша

СОКАЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ (м.Сокаль, Я.Мудрого, 26)
- сестра-господиня

Сокальська школа-інтернат (м.Сокаль, Тартаківська, 10)
- прибиральник службових приміщень

СОКАЛЬСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА (м.Сокаль, Шевченка, 131)
- ремонтувальник русловий
- тракторист
- інженер-гідротехнік

Сокальське ДЛГП”Галсільліс” (м.Сокаль, Горького, 8а)
- робітник на лісогосподарських роботах
- робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

СОКАЛЬСЬКЕ МКП ВКГ (м.Сокаль, Героїв УПА, 23)
- слюсар аварійно-відбудовних робіт
- слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка)
- слюсар аварійно-відбудовних робіт
- електрозварник ручного зварювання

Сокальський районний територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних (м.Сокаль, вул.Героїв УПА 11)
- фахівець із соціальної роботи

СОПОТУХ Мирослава Михайлівна
- перукар (перукар-модельєр)

ТЗОВ «АВТО-ЛАЙН» (м.Сокаль, Чайковського, 3)
- водій автомобіля 2, 1 класу (автобуси)
- механік
- слюсар з ремонту автомобілів

ТЗОВ «ЕКО СЕРВІС СОКАЛЬ» (м.Сокаль, вул.Яворницького)
- експедитор

ТЗОВ «ЕКСПРЕС» (м.Сокаль, Шептицького, 105)
- продавець продовольчих товарів

ТЗОВ «Л.Т.БУД» (м.Сокаль, Львівська, 76)
- експедитор
- підсобний робітник
- електромонтер з обслуговування електроустновок
- лицювальник-плиточник
- муляр

ТЗОВ «СКОРПІОН» (м.Сокаль, Шептицького, 93)
- водій автомобіля 3, 2, 1 класу (автомобілі(крім вантажних), таксі та автофургони)

ТзОВ «ЗАХІДРЕМБУДСЕРВІС» (м.Сокаль, Л.Українки, 22)
- майстер
- підсобний робітник
- майстер

УПФУ у Сокальському районі (м.Сокаль, Шептицького, 105)
- спеціаліст державної служби

ФЕДЕЦЬ Микола Михайлович (м.Сокаль)
- продавець непродовольчих товарів

філія «СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙАВТОДОР» (м.Сокаль, Яворницького, 80)
- водій автотранспортних засобів
- машиніст автогрейдера
- економіст

 
*

 
  
Сокаль - наше місто
 

Проект «Правозахисна мережа «Захисти своє право»»

Досвід Львівської Благодійної організації «Твоє право» доводить, що близько 10% проблем, із якими звертаються громадяни по допомогу до юристів громадських приймалень даного проекту (одна з яких є в м.Сокаль), стосуються незадовільного рівня надання житлово-комунальних послуг. Причому, кожний власник житла зобов’язаний платити за житлово-комунальні послуги в обов’язковому порядку. Надавачами таких послуг є ЖЕКИ (житлово-експлуатаційні контори), які мусять допомагати жильцям в утриманні будинку. Але проблема поглиблюється тим, що майже неможливо відмовитись від сплати ЖЕКу, навіть якщо послуги не були надані, або ж домогтися в ЖЕКу звіт про витрату тих коштів, які ви ж сплатили. І це знайома ситуація для майже всіх жителів Львівської області.

Ще 29 лиспопада 2001 року було прийнято Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (ОСББ), який при належній його імплементації міг стати наріжним каменем у реформуванні житлово-комунальної сфери у країні. Але на сьогоднішній день процес утворення таких об’єднань та інших форм самоорганізації власників житла не набув відповідного масштабу.
Досвід створення ОСББ на Україні вже існує з 1996р., а саме у Львові, Одесі, Херсоні, якщо взяти ще ближче до нашого регіону – м.Соснівці.

Створення ОСББ свого роду є альтернативою ЖЕКу, оскільки воно саме забезпечує належний санітарний, протипожежний і технічний стан неподільного та загального майна (будинку). Визначає частку обов`язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартирному будинку, а саме пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у користуванні фізичних або юридичних осіб.

Усі зібрані кошти зберігаються на рахунку в банківських установах і використовуються виключнео за їх призначенням.

Отже, метою даного проекту є:
– активізація процесу створення органів самоорганізації власників житла, а саме об`єднань співвласників багатоквартирних будинків;
– проведення просвітницько-мобілізаційної й навчальної кампанії серед власників житла;
– налагодження мережі Консультаційних центрів для об’єднання власників житла.

Якщо Вас зацікавила інформація щодо створення «Об’єднання співласників багатоквартирного будинку» (ОСББ), звертайтесь в громадську приймальню Благодійної організації «Твоє право» за адресою:
м.Сокаль, вул.І.Франка, 11.

 
*

 
  
Інформаційний блок
 

Підприємці навчалися за кордоном

26 вересня розпочалася реалізація проекту «Розточчя – транскордонна територія розвитку».

Розпочався проект із практичних навчань які проходили на базі  Вищої школи менеджменту та управління в Замості (Польща), яка є бенефіціантом даного проекту. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Польщі.

підприємці в Польщі
підприємці в Польщі
Учасниками навчань була групи підприємців із Сокальського та Жовківського районів. Серії лекцій проходили чотири дні, на протязі яких учасники отримали знання щодо втілення в життя «Методів оцінки діяльності підприємства», «Основних засад і функціонування в умовах ЄС», «Митного законодавства ЄС», «Спільної аграрної політики ЄС» та ін. Проектом передбачено чотири навчальних сесії (три в Польщі і одна в Україні).

Під час першої сесії, окрім лекцій, слухачі побували в Білгорайській агенції регіонального розвитку, та в осередку Аграрного дорадництва в с.Сітно. У м.Білгорай та Замості відбулися зустрічі з елітою місцевого бізнесу, де учасники намагалися знайти спільні бізнесові інтереси, отримали практичний досвід, на прикладах побачили, що Польща має багато позитивного від співпраці із Євросоюзом.

За допомогою Сокальської Агенції регіонального розвитку та Жовківської Агенції «Транс-тракт» українським бізнесменам буде надана допомога в пошуку партнерів та контрагентів за кордоном для розробки спільних проектів, створення спільних підприємств та розвитку бізнесу.

Бізнес тісно пов’язаний із розвитком територій, тому така програма дуже важлива для Агенцій представників влади та підприємців.
Це новий етап транскордонних стосунків, які серйозно підтримують підприємців на Україні, бо триває важливий процес обміну знаннями та досвідом.

 
Ганна Костюк, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку

 
  
Література
 

Безмежність почуттів Юрія Хоми

Поет, учасник літературного об’єднання ім.Василя Бобинського Юрій Хома народився у Червонограді 1965 р. Закінчив школу, живе і працює у рідному місті. Перші вірші написав у шкільному віці, але довго не наважувався їх друкувати. Навіть не пропонував у шкільні стінгазети, не показував учителям, друзям. Лише недавно прийшов до читача: друкувався у газетах «Новини Прибужжя», «Гірник», альманасі «Провесінь», а 2003 року видав першу збірку «В саду моїх думок». І ось недавно вийшла друком друга книжка поета «На обріях сподівань», яка засвідчила про стрімке творче зростання Юрія Хоми.

Читати його вірші – це естетична і духовна насолода. Думка у Юрія Хоми розкута, вільна, окрилена. Кожний текст наче політ птаха. Але нерви поета оголені: він переймається всіма людськими турботами і проблемами, що говорить про його високу мораль і совість, Свята і будні переплітаються:

Дні минають у святах і буднях,
Залишається море проблем.
і накульгує совість у студнях,
В гріхах людських палає Едем.

Однак в кожному дні він шукає свято, миті радості. Тема України, її долі, долі нації не залишає поета байдужим:

Мов у кам’яному віці
Опинилась наша нація...
/Це ще з попередніх президентських виборів/.

Як жити народу, як відстоювати себе, боронити?.. Відповіді на ці болючі питання шукає Юрій Хома і йде з ними до читача. Червоноградський літератор – оптиміст. Він під крилом Віри, Надії, Любові, а ще прагне збагнути Божу Мудрість, жити совісно, по-християнськи, про що свідчать його релігійні мотиви.

Ну і що таке поет без любові, закоханості?.. У Юрія Хоми оригінальна інтимна лірика, сповнена романтики.

А що таке поезія? Ось як відповідає Юрій Хома:

Поезія – це не професія,
Поезія – це стан душі.

Тому він світ сприймає кордоцентрично, своїм палким серцем, усім своїм єством, і навіть не згадує про прагматизм та утилітаризм. Є тут щось Сковородинське:

Я спокій віднайду у променях краси.

Шанувальники гумору знайдуть у збірці кілька сатирико-гумористичних творів. Не оминув автор увагою і дітей. Розділ «Сонце в сніжинках» адресовано саме їм.

Ілюстрував книжку місцевий художник Микола Клебан.

 
Тарас Лехман, викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського Інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом

 
  
урок бісероплетіння
 

Прикраса з циклу «Пори року». Комплект «Весна»

Зміна пір року – одна з вічних таємниць, що тривожить уяву людини. Кожни пора року має свою неповторну красу, свої фарти і форми. Не дивлячись на осінню пору року, пропонуємо вам весняний та романтичний настрій.
Центральну частину кольє сплетіть за схемою №1. Застібки до нього можна зробити, довільно чергуючи різні за формою та величиною бісерини.
Підвіски до кольє зробіть за схемою №2. Сережки – схема №3. Успіху!

-
-
-
-

-
-
-
-

 
-

 
  
Джерело мудрості
 

-

Думки – також вчинки, але їх помічати людям не дано.

Життя - як дім: у ньому має бути завжди лад.

Дайте повну свободу—одразу зрозумієте, хто є хто.

Думки—фундамент, на якому зводиться будівля наших дій.

 
-

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:26, 29 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464