Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: червень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до червневого номеру

Рубрика «святi липня»

 

2 ЛИПНЯ – СВЯТОГО ЮДИ ТАДЕЯ

Народився у родині Клеопи, брата св. Йосифа Обручника, і Марії, двоюрідної сестри Пресвятої Богородиці. Він був братом Господнім і одним із 12 Христових апостолів. Після зіслання Святого Духа апостол Юда Тадей проповідував Христову віру в Юдеї, Самарії, Ідумеї, Месопотамії, Лібії, Персії, де прославив Господа мученицькою смертю – розп’яттям на хресті.

Апостол Юда Тадей залишив нам одне послання, в якому застерігав вірних перед єретиками і фальшивими провідниками. Він прославився численними чудами і його дуже почитають у нашому народі.


12 липня – Святих Петра і Павла

Петро, який називався Симоном, був сином Йони і жив у Капернаумі. Він працював рибалкою, а коли Ісус покликав його, був уже вдівцем. Петро з-поміж усіх 12 апостолів перший визнав Ісуса Христа Сином Божим. Незважаючи на те, що він тричі відрікся Христа у скрутну хвилину Його страстей, Ісус назвав його Петром, тобто скелею, і додав: «Я на цій скелі збудую Мою Церкву й. пекельні ворота її не подолають». Ісус Христос дав Петрові ключі від Небесного Царства зі словами: «Що на землі зв’яжеш, буде зв’язане на небі; і що на землі розв’яжеш, буде розв’язане на небі». Ісус поставив Петра як видимого Главу Христової Церкви, сказавши йому: «Паси Мої вівці, паси Мої ягнята». Цю духовну владу від Петра перебрали його наступники – Папи Римські.

Павло, який називався Савлом, народився у містечку Тарс у Малій Азії і був римським громадянином, дуже вченим і належав до секти фарисеїв. Будучи ревним виконавцем юдейського закону, він переслідував християн аж до свого чудесного навернення у Дамаску. Називали його Апостолом народів, бо він перший з апостолів і учнів Христових відважився прийняти до Церкви навернених поган. Написав 14 послань до вірних.

Верховні апостоли Петро і Павло прославили Бога мученицькою смертю того самого дня у 67 році. Петра на Ватиканському пагорбі розп’яли на хресті (на його ж прохання – головою вниз), а Павлові відрубали голову в селищі Три Фонтани (нині південна частина Риму).


14 липня – Святих Косми і Дам’яна

Були рідними братами арабського походження і лікарями за професією. Свої послуги робили людям без жодної винагороди і за це їх назвали безсрібниками. Вони лікували людей часто одним тільки покладанням рук. Косма і Дам’ян водночас були християнськими апостолами, які ревно поширювали між поганами Христову віру. За це під час Діоклетіанового переслідування християн поганський намісник наказав їх замучити 303 року.


18 липня – Святого Атанасія Атонського

Народився 920 року в місті Трапезунті над Чорним морем у Малій Азії. Після закінчення навчання він став професором у Царгороді. Коли Атанасій познайомився зі св.Михаїлом Малеїном, то вступив до монастиря в Кимінас, що в Бітинії. Незабаром він потайки втік на гору Атон, де 961 року збудував перший монастир і став настоятелем над 58 спільнотами ченців. Він вів строге життя суворого відокремлення від світу. Атанасій Атонський, батько упорядкованого чернечого життя на Атоні, закінчив своє життя 1003 року.


23 липня – Святого Антонія Печерського

Народився 983 року у Любечі на Чернігівщині. Ще юнаком посвятився Господеві й жив у печері. Незабаром вирушив на грецьку гору Атон, щоб навчатися подвижницькому життю. У монастирі св.Атанасія постригся у ченці. 1051 року він повернувся додому і поселився у печері гори неподалік Києва. Там Антоній вів самотнє життя у молитві, чуванні й пості. Згодом до нього долучилися побожні юнаки, які бажали жити богоугодним життям. Антоній був основоположником чернецтва на Русі-Україні й засновником Києво-Печерської лаври. Останні роки свого чернечого подвигу прожив на самоті. Господь наділив його даром зцілення недужих. 1073 року Антоній помер і був похований у Києво-Печерській лаврі. На його гробі діялися численні чуда.


28 липня – Святого Володимира Великого

Народився 954 року в Києві. Був внуком св. княгині Ольги, яка була християнкою і мала на нього великий вплив. Князь Володимир не тільки сам навернувся з поганства до християнства, але й посприяв тому, щоб увесь український народ прийняв Христову віру. Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Найбільш правдоподібною є візантійська. Після свого хрещення у Києві Волдимир наказав нищити поганських ідолів, але робив це помірковано. Коли більшість людей ознайомилися з основними правдами християнської віри, тоді він звелів усім киянам зійтися 988 року на березі Дніпра, аби прийняти св. Хрещення, що ті радо й виконали. За наказом князя було збудовано чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві. Князь Володимир помер у 1015 році. Наша Церква називає його рівноапостольним і хрестителем України.

 


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:56, 10 квітня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464