Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: червень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до черневого номеру
НОВИНИ з унiверситету «ЛЬВIВСЬКИЙ СТАВРОПIГIОН»
Автор: Ярослав КМІТ,
проректор університету «Львівський Ставропігіон»

Відбулась XIV міжнародна конференція «МОВА І КУЛЬТУРА»

 

Кожного року в місті Києві відбувається Міжнародна конференція «Мова і культура». Її щорічно організовують Київський національний університет імені Т.Шевченка, Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, Інститут вищої освіти АПН України, видавничий Дім Дмитра Бураго. ХІV Міжнародна конференція, котра проходила з 20 по 24 червня 2005 р., була присвячена 60-річчю від Дня народження видатного літературознавця, філософа, мовознавця, професора Дмитра Бураго, його світлій пам’яті. Цей видатний вчений в 1991 р. започаткував конференцію «Мова і культура».

В організаційний комітет конференції ввійшли видатні українські вчені-мовознавці: академіки М.А.Карпенко, Ю.Л.Булаховська, Д.В.Затонський, В.Г.Скляренко та ін. Відкриття конференції відбулося 21 червня. На пленарному засіданні піднімалися досить важливі питання: українське мовознавство на сучасному етапі; природа як співтворець етики людства; семіотика Києва та ін. Секційні засідання відбувалися за такою тематикою: філософія мови і культури; психологія мови і культури; мова сучасного мистецтва; лінгвокультурологічна інтерпретація тексту; міжкультурна комунікація; національні мови і культури в їхній специфіці та взаємодії; мова і засоби масової комунікації; художня література в контексті культури; теорія і практика перекладу; культурологічний підхід до викладання мови і літератури

У конференції взяли участь вчені з багатьох країн світу: України, Росії, Польщі, Угорщини, Німеччини, Білорусії, Болгарії, Китаю, Казахстану та ін.

Університет «Львівський Ставропігіон» на конференції представляли професор Борзенко Світлана Григорівна, доценти Бабаєва Луїза Василівна та Сваричевська Лідія Юріївна.

* * *

24 червня 2005 р. в приміщенні палацу учнівської молоді м.Львова відбулась Духовно-мистецька академія «А плід правди сіється творцями миру», присвячена пам’яті Олександра Барвінського (1847-1926), співавтора українсько-польського порозуміння 1890 року, одного з діячів Львівського Ставропігійського Інституту. Перед учасниками урочистої академії, у роботі якої взяли участь викладачі, співробітники та студенти університету «Львівський Ставропігіон», зі змістовними доповідями виступили Преосвященний Софрон Мудрий, єпископ Івано-Франківський (УГКЦ); Олег Романів, президент університету «Львівський Ставропігіон», доктор технічних наук, професор, член-кореспондент національної академії наук України; Тарас Батенко, віце-губернатор Львівської обласної державної адміністрації та інші.

* * *

В університеті «Львівський Ставропігіон» на факультеті економіки, менеджменту і права та психолого-педагогічному факультеті відбулась важлива подія: перший випуск бакалаврів з фінансів й практичної психології, а на факультеті прикладної лінгвістики – другий випуск фахівців з присвоєнням кваліфікації спеціаліста, лінгвіста–інформатика, перекладача й викладача англійської мови та третій випуск бакалаврів зі здобуттям кваліфікації бакалавра з перекладу, лінгвістики та інформатики. Всі випускники отримали роботу за спеціальністю. Більшість бакалаврів будуть продовжувати освіту в університеті «Львівський Ставропігіон».

* * *

Студенти третього курсу університету «Львівський Ставропігіон» факультету економіки, менеджменту і права пройшли практику в провідних установах, страхових, лізонгових компаніях та банках Львова. Студенти четвертого курсу психолого-педагогічного факультету практикувались у медико-психологічних та соціально-педагогічних закладах і службах м. Львова.

* * *

В університеті проведено семінар з проблематики Болонського процесу. На семінарі були проаналізовані важливі питання інтеграції української вищої освіти в європейський простір через використання кредитно-модульної системи навчання, реалізацію системи навчання протягом усього життя, мотивоване залучення студентів до навчально-виховного процесу.

* * *

Відомий американський прихильник університету «Львівський Ставропігіон» п.Петро Буняк та представники Фундації Лозинських в США Богдан і Марія Чабани відвідали наш університет і надали стипендії для соціально незахищених студентів.


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:13, 5 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464