Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: травень 2005р.

   
  повернутися
 
У номері:
 
 
Автор: Оленка ПОКОТЮК, редактор часопису «Храм Серця»,
учасниця навчальної поїздки

НАВЧАЛЬНА ПОЇЗДКА до ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ

 

 

З 18 по 30 червня 2005 р. тривала навчальна поїздка до Північної Ірландії в рамках програми «Демократизація України: програма малих проектів». Метою поїздки було запозичення британського та ірландського досвіду роботи в громадах.

 


 
 
служба інформації ТРК «Сокаль»

На засіданні політради розглядались питання екологічного проекту та роботи ЗМІ району

 

Засідання політичної ради при голові РДА відбулось 15 червня 2005 р. в Сокалі. До участі були запрошені керівники мас-медіа Сокальщини, представники політичних партій та громадських організацій району.


 

 
 
служба інформації ТРК «Сокаль»

ЗВІТНО-ВИБОРЧА КОНФЕРЕНЦІЯ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

 

ХХІ звітно-виборча конференція Сокальського районного товариства Червоного Хреста відбулась у вівторок 14 червня 2005 р. в приміщенні Сокальської РДА. На засіданні голова районного товариства Червоного Хреста Наталія Семочко доповіла про досягнення та результати організації за останні 5 років, наголосила на проблемах, усунення яких дало б можливість краще виконувати їхні функції.


 
 
 
Члени гуртка «Журналістика» та керівник Богдана ПЛЮТА

Святкування ДНЯ МІСТА в ВЕЛИКИХ МОСТАХ

Великі Мости – місто, яке розташоване на прекрасних берегах мальовничої річки Рата, що протікає серед лісів. Перша історична згадка про Великі Мости відноситься до 1472 року, і на початку червня кожного року великомостівчани святкують ДЕНЬ МІСТА.

Цьогорічний день міста був цікавий, різноманітний та видовищний, незважаючи на колізії погоди: то сонце, то дощ, дощу, правда, було більше.


 
 
Рубрика «Інформаційний блок»
Богдана ПЛЮТА, керівник гуртка журналістики
Центру творчості та дозвілля

ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ

 

1 червня особливе для усіх – День захисту дітей. Цього дня для гуртківців Центру творчості та дозвілля та усіх дітей, що завітали до Центру, проходило багато цікавих та різноманітних акцій.

 


 
 
Автор: Оленка ПОКОТЮК

Подвійний успіх юного сокальчанина
на міжнародному конкурсі

З 1 липня в Криму, в м.Ялта, розпочався ІІІ Міжнародний дитячий фестиваль «Ялтинське літо-2005». Діти з багатьох країн виборювали перемогу в чотирьох номінаціях: словесний жанр, вокал, хореографія та циркове мистецтво.


 
 
Автор: Марія МОХНАЛЬ,
член Національної Спілки письменників України

ЛІРИЧНИЙ ДЕНЬ

 

Відкриваючи рукопис першої поетичної збірки сокальського поета Ігоря Курача, бачу, що його вірші не можна проаналізувати однозначно, бо він різножанровий автор.

 

Збірка з назвою «Шхуна «Менестрель» має три розділи: «Казковий острів», «Христос родився» і «Пісні». Перший розділ несе найбільше тематичне навантаження, охоплюючи сьогодення.


 
 
НОВИНИ з унiверситету «ЛЬВIВСЬКИЙ СТАВРОПIГIОН»
Автор: Ярослав КМІТ,
проректор університету «Львівський Ставропігіон»

Відбулась XIV міжнародна конференція «Мова і культура»

Кожного року в місті Києві відбувається Міжнародна конференція «Мова і культура». Її щорічно організовують Київський національний університет імені Т.Шевченка, Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, Інститут вищої освіти АПН України, видавничий Дім Дмитра Бураго. ХІV Міжнародна конференція, котра проходила з 20 по 24 червня 2005 р., була присвячена 60-річчю від Дня народження видатного літературознавця, філософа, мовознавця, професора Дмитра Бураго, його світлій пам’яті.


 
 
Рубрика «Діалоги з владою»
Розмовляв Олександр НОВАЦЬКИЙ, ТРК «Сокаль»

... з міським головою Сокаля
ПЕТРОМ САВЧУКОМ

 16 червня 2005 р. на радіо «Сокаль» 101 FM в програмі «Діалоги з владою» відбулась розмова з міським головою Сокаля Петром Савчуком. Вона була досить конструктивною, охопила фактично усі галузі життя нашого міста. Петро Миколайович значну кількість часу відповідав на питання слухачів. Вони, зокрема, стосувались стану доріг, прибирання вулиць, утримання парку, пляжу та цвинтарів. Окреслив міський голова і коло проблемних питань розвитку комунального господарства.


 
 

 

 
 
Проект «Добробут кожної людини – запорука демократії»
Сторінку підготувала Оленка ПОКОТЮК,
головний редактор часопису «Храм Серця»

 

ДЕНЬ МОЛОДІ під гаслом «СПОРТ – ЄДНАЄ!»

 Вже вдруге проект громади м.Сокаля «Добробут кожної людини – запорука демократії» сприяє проведенню свята Дня молоді. Минулого року програмою проекту був масовий захід «Козацькі забави», цього року змагання «СПОРТ – ЄДНАЄ!», що згуртувало різні як вікові категорії людей, так і жителів м. Сокаля з різними фізичними можливостями. Саме в цьому і полягала особливість змагань, адже кожен міг себе спробувати в тому чи іншому виді спорту.

Проведення проміжної оцінки сокальського проекту

28-29 червня 2005 р. Айдером Халіловим (м.Сімферополь), представником Київської Програми, було проведено проміжну оцінку, яка включала в себе обговорення та аналіз результатів персоналу проекту, членів коаліції. Найважливішим моментом було визначення впливу проекту «Добробут кожної людини – запорука демократії» на жителів м.Сокаля та цільові групи. Проводилося інтерв’ювання представників влади, а також обговорювалось проведення змагань для інвалідів.

«Ми збагатилися колоссальною енергією та добрими знаннями»

З 9 квітня по 19 червня проходило навчання у Школі громадського лідера-ІІІ. Ми відвідали безкоштовні курси та тренінги.
Насамперед хочемо подякувати Міністерству з міжнародного розвитку Великої Британії, яке фінансувало наше навчання.


 
 
Рубрика «Духовне виховання»

Спілкування в сім'ї

 Спілкування життєво важливе для продовження відносин між двома людьми. А ще більш важливе для благополуччя сім’ї, яку Папа Іван Павло ІІ назвав «общиною людей».

Декілька порад для поглиблення та зміцнення спілкування в сім’ї, щоб сім’я стала школою любові.


 
 
Рубрика «Мистецька галерея»
Автор: Петро МАВКО, історик, м.Белз

Релігійна тематика у творчості
європейських художників

 

Образотворче мистецтво було і залишається невід’ємним супутником людини на всіх етапах історичного розвитку. Від наскальних і печерних рисунків первісної людини в епоху пізнього палеоліту і до гігантських живописних панорамних полотен сучасної доби – такий еволюційний поступ художнього малярства. Аналогічний розвиток відбувся також і в мистецтві скульптури, архітектури.


 
 

Рубрика «святi липня»

2 липня – Святого Юди Тадея

12 липня – Святих Петра і Павла

14 липня – Святих Косми і Дам’яна

18 липня – Святого Атанасія Атонського

23 липня – Святого Антонія Печерського

28 липня – Святого Володимира Великого


 
 
Рубрика «Мовознавство»
Автор: Зиновій БИЧКО,
член Національної спілки журналістів України, м.Тернопіль

Наша мова – ДАР ГОСПОДНІЙ!

 

«Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку» (Ів. І: 1-3). Хіба ж це не знаково, що Вічна Книга світу – Євангелія – насамперед згадує феномен людської мови – Слово! До того ж, не тільки в одній парадигмі.

Такі сучасні науки, як психолінгвістика, езотерична психологія, взагалі культурологія, сьогодні по-різному розглядають феномен людської мови, людського мислення.

 

 
конкурс «Моя сiм'я»

Насилля в сім'ї очима дітей

Твір «Насилля в сім'ї очима дітей» Івана ГАЛУЩАКА, учня 8 кл. СЗШ І-ІІ ст., с.Тудорковичі, учасника гуртка «Юний журналіст» (керівник вчитель української мови Марущка В.Є.), переміг в конкурсі творів в квітні-травні 2005 р. в номінації «Найоригінальніший твір».


 
 
Рубрика "серед книг"
Підготувала Валентина Скибінська

«Осяяна Світлом»

В попередніх номерах нашого часопису ми друкували розповідь про велику Божу таїну: що нас чекає після земної смерті. Пропонуємо Вашій увазі продовження уривків з книги Бетті Джин Еді «Осяяна Світлом».

(Продовження. Поч. в № 36-43, 46-47, 49-51)


 
 
Рубрика «Світ таємниць»

Гібсон знайшов ПЕЧЕРУ ІОАННА ХРЕСТИТЕЛЯ

 - Сенсаційну знахідку, яка підтверджує історичну реальність Іоанна Хрестителя, зробив 45-літній британський археолог Шімон Гібон. Від Єрусалиму до заходу в містечку Ейн Керем він знайшов печеру з дуже незвичайною хрестильницею. Згідно з ранньою християнською хронікою, саме в Ейн Керем народився і з самого початку проповідував Іоанн Хреститель. Знахідка була зроблена випадково під час археологічного дослідження в Ізраїлі. Зараз печера закрита для відвідувачів з метою, щоб дати можливість вченим і представникам Церкви докладніше її дослідити, – повідомляє CNN.


 
 
Рубрика «З історії»

Історія походження кави

Батьківщиною кави є місцевість Каффа в південно-західній частині Ефіопії. В XI столітті пастухи помітили, що кози, які їли листя з кавового дерева, ставали бадьорими та грайливими. Від пастухів про це дізнались монахи – місіонери і стали заварювати листя кавового дерева і пити настій, який діяв збуджуючим образом, знімаючи втому, збільшуючи працездатність. Про те, що цими властивостями ще в більшій мірі володіють кавові зерна – боби (насіння плодів кавового дерева), люди дізнались трохи пізніше.


 
 
Рубрика «Цікавинки»

Комп’ютери і телевізори по-різному впливають на успішність дітей

Чим більше часу діти проводять біля телеві¬зорів, тим гірше вони навчаються. При цьому комп’ютери чинять на учнів молодших класів абсо¬лютно протилежний вплив.

Знайдено вірус, що вбиває ракові клітини

Американські вчені знайшли нешкідливий для людини вірус, здатний знищувати ракові клітини. Вірус із назвою «аденоасоційований (аденосателітний) вірус типу 2», скорочено AAV-2, міститься в організмі приблизно у 80% людей. Однак він не викликає ніяких захворювань.


 
 
 

Рубрика «ІМЕНИННИКИ ЛИПНЯ»

 

1 Леонтій
2 Іван, Зосим
3 Гліб, Інна, Мефодій, Міна, Рімма
4 Терентій, Юліан (Юлій)
5 Галактіон, Зіна, Юліан
6 Артем, Герман
7 Антон, Іван, Яків
8 Євфросинія, Давид, Петро
9 Давид, Іван, Тихон
10 Георгій, Іван, Мартин
11 Герман, Іван, Павло, Сергій
12 Павло, Петро
13 Андрій, Варфоломій, Іван, Іуда, Матвій, Петро, Симон, Фадей, Філіп (Пилип), Фома (Хома), Яків
14 Ангеліна, Арсен, Василь, Дем’ян, Кузьма, Никодим, Никон, Петро, Тихон
15 Фотій
16 Анатолій, Василь, Іван, Костянтин, Марк (Марко), Никодим, Олександр, Пилип
17 Андрій, Богдан, Єфим (Юхим), Марфа (Марта), Федір, Федот
18 Анна (Ганна), Варвара, Єлизавета, Кирило, Сергій
19 Антон (Антоній), Валентин, Василь, Єремій, Інокентій, Лука (Лук’ян), Марина, Марфа (Марта), Сидір, Уляна, Фелікс
20 Герман, Євдокія, Євфросинія, Лук’ян, Папій, Фома (Хома)
21 Прокіп
22 Кирило, Панкрат, Олександр, Федір
23 Антон (Антоній), Данило, Леонтій, Олександр
24 Єлена (Олена), Ольга
25 Арсен, Гаврило, Іван, Іларій, Михайло, Симон, Федір
26 Маркіян, Степан (Стефан), Юліан
27 Онисим, Степан (Стефан)
28 Василь, Володимир
29 Валентина, Павло, Юлія
30 Лазар, Леонід, Маргарита, Марина
31 Іван


 
 
Рубрика «гармонiя душi та тiла» 
За матеріалами книги Луїзи ХЕЙ
«Зцілююча сила всередині нас»

Дати почуттям вирватись на волю

ПРИГНІЧЕНІ ПОЧУТТЯ– ШЛЯХ ДО ДЕПРЕСІЇ

Трагедія може обернутися величезним благом, якщо взяти з неї урок для духовного росту. Депресія – це гнів, загнаний в середину людини. А ще це такий гнів, на який, як нам здається, в нас не має права.


 
 
Рубрика «паломництво»

 

ЄВХАРИСТІЙНИЙ СОБОР у ЛЬВОВІ
 Авторська ікона Анатолія Покотюка «Сокальська Божа Мати» 24-26 червня на Євхаристійному Соборі з паломниками Сокальщини. Світлина Марії Климчук

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «УКРАЇНА ПІД ПОКРОВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ»

 

 

Авторські ікони Анатолія Покотюка «Покрова Неба і Землі», «Белзька Божа Мати» і «Сокальська Божа Мати» біля фігури Божої Матері у Львові, 18-30 червня 2005 р. у дні Всеукраїнської акції. Світлина о.Мирослава Медвідя


 
 

Рубрика «Святкуймо-вiтаймо»

1. VIІ – День архітектури України
3.VIІ – День військ протиповітряної оборони України
3.VIІ – День працівників морського та річкового флоту
3.VІI – Міжнародний день кооперації
7.VІI – Різдво святого Івана Хрестителя
10.VIІ – День рибалки
11.VІI – Всесвітній день народонаселення
12.VІI – Святих Верховних апостолів Петра і Павла
16.VІI – День бухгалтера
17.VІI – День металурга
31.VІI – День працівників торгівлі


 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:08, 19 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464