Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: березень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до березневого номеру

Рубрика «святi квітня»

 

1 КВІТНЯ – СВЯТИХ МУЧЕНИКІВ ХРИЗАНТА Й ДАРІЇ

 

Хризант був сином патриція Полеміка. Він охрестився і невдовзі почав визнавати Христову віру явно. Тоді батько насильно одружив сина з поганкою Дарією, яка завдяки молитві свого чоловіка Хризанта прийняла Хрещення і погодилася після вінчання жити в чистоті. Невдовзі погани святе подружжя ув’язнили і після жорстоких мук закували в кайдани. Проте після побоїв на їхніх тілах не залишилося жодного сліду, окови самі поспадали, а в’язниця, в якій замкнули подругів, наповнилася надзвичайним світлом. Святих Хризанта і Дарію каменували у 288 році.

 


10 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО ІЛАРІОНА НОВОГО

Преподобний Іларіон жив VІІІ столітті. Будучи ще юнаком, без вагання покинув світ і вступив до монастиря. Пізніше його висвятили на священика, а згодом він став ігуменом монастиря Пелекита поблизу Геллеспонту в Малій Азії. бог наділив Іларіона даром творення чудес. Він зцілював сліпих, кривих і сухоруких, відганяв шкідників з полів і виноградників, стримував сильний град, наповнював сіті рибалок, якщо їхня праця була безуспішною, виганяв злих духів. Святий Іларіон загинув у 750 році мученицькою смертю за почитання святих ікон.


 

12 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО ІВАНА ЛІСТВИЧНИКА

Святий Іван Ліствичник походив з Палестини і був святого Григорія Богослова. У 16 років вступив до монастиря біля підніжжя гори Синай. В обителі Іван прожив 19 років зі своїм духовним провідником Мартирієм, а після його смерті поселився у пустелі, в місцевості Тола, де 40 років жив на самоті. Бог наділив преподобного Івана даром чудотворення. Після смерті ігумена Синайського монастиря його наступником став 75-річний Іван. Саме тоді преподобний Іван написав твір «Драбину досконалості», у якій вчив вірних різними ступенями чесноти підніматися до християнської досконалості. Коли преподобному Івану виповнилося 80 років, він покинув ігуменство і незабаром спочив у Бозі в пустелі 605 році.


 

14 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

У життєписі святого Киріяка згадується, що його два учні зустріли в безлюдній пустині в Єгипті невідому жінку. Вона розповіла їм, що називається Марія, і походить з Олександрії, а тепер на пустині спокутує свої гріхи. Через якийсь час ці два монахи, проходячи пустинею, в печері застали тільки мертве тіло Марії. Вони поховали побожну пустельницю в тій печері, в якій вона довгі роки вела життя каянниці. Пустельниця Марія з часом стала відома між християнами як свята Марія Єгипетська.

 


 

19 КВІТНЯ – СВЯТОГО ЄВТИХІЯ, АРХІЄПИСКОПА ЦАРГОРОДСЬКОГО

Святий Євтихій народився 512 році у Фрігії. Після навчання у Константинополі його висвятили у 542 році на священика. Після свячень Євтихій вступив до монастиря і невдовзі його було обрано архимандритом Амасійської митрополії в Понті. Святий Євтихій був учасником V Вселенського Собору у Констан¬тинопоі. Посівши патріарший престол, святий Євтихій мужньо протистояв єресі монофізитів. За це патріарха засудили на заслання, а згодом замкнули в монастир, де він перебув 12 років. В монастирі Бог наділив його даром пророцтва й творення чудес. У 577 році святий патріарх вернувся із заслання до Константинополя. Помер в Томину неділю у 582 році.


 

26 КВІТНЯ – СВЯТОГО СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА АРТЕМОНА ЛАОДИКІЙСЬКОГО

 

Cвятий Артемон був священиком і жив у місті Лаодикії. Артемон разом і з християнами спалив поганський храм. Згодом старенького Артемона ув’язнили і намовляли до відступництва від Христової віри, але це виявилося марно. Тоді розгніваний урядник наказав жорстоко мучити Артемона, а потім приготувати котел з розпаленою смолою. Але сталося так, що він сам упав у той котел і зварився у смолі. Багато поган навернулося тоді до Христової віри. Згодом Артемон був звільнений і вирушив в Азію проповідувати слово Боже. В 310 році святого Артемона погани зарубали мечем.

 


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:50, 12 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464