Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: березень 2005р.

   
  повернутися
 
У номері:
 
 

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ІВАН ПАВЛО ІІ «ВЕЛИКИЙ»

О годині 21.37 (за Римським часом), в суботу, 2 квітня 2005 року, на 85-му році життя перестало битися серце Великого Церковного і Державного керівника, духовного Батька – Папи Івана Павла ІІ (у мирі Кароля Войтили).

Десятки тисяч вірних на площі Святого Петра в Римі останній раз засвідчили свою вдячність за любов, за приклад християнського життя, за душпастирську ревність і євангельський дух, які він, як Наслідник Святого Петра, впродовж свого понтифікату так ясно й виразно виявляв.

Єпископ Римський, вікарій Ісуса Христа, наслідник Святого Петра, князь апостолів, найвищий первосвященик Вселенської церкви (Pontifex Maximus), патріарх Заходу, примас Італії, архиєпископ-митрополит Римської провінції, глава Ватиканської держави і раб рабів Божих – цей офіційний титул на протязі 26 з половиною років носив Кароль Йозеф Войтила, відомий усьому світу як Папа Римський Іван Павло ІІ.

Люди молилися за зцілення, щоб Господь дав Папі сили в його терпіннях душі і болях тіла. А у моменті, коли насувається пустка від утрати, християни усвідомлюють собі, що ця недуга була його дорогою до Спасителя, до вічного життя.

З особливою вдячністю Українська греко-католицька Церква згадуватиме Папу Івана Павла ІІ за його велику пошану і любов. Саме він обороняв нас у часі переслідувань та спричинився до відбудови Церкви, коли вона вийшла з підпілля. Український народ надовго пам’ятатиме знаменний Пастирський Візит Святішого Отця в Україну в 2001 році.

ВІЧНА ЙОМУ МОЛИТОВНА ПАМ’ЯТЬ!


 

 

 

Понтифікат Його Святості став цілою епохою як в житті Римо-католицької церкви, так і в усій сучасній історії. Особистість Папи, Його праці та ідеї надзвичайно вплинули на хід світових подій. Він залишив свій слід в історії другої половини ХХ-го століття, адже був масштабною фігурою не тільки релігійного, але й політичного життя.

 


 
 

ХРОНОЛОГІЯ ПОНТИФІКАТУ ІВАНА ПАВЛА ІІ

Понтифікат Івана Павла ІІ – третій за тривалістю за всю історію Римо-католицької церкви (після правління Святого Петра і Пія Дев’ятого) і є одним з найбільш насичених подіями.


 

 
 

Життєпис Святішого Отця Івана Павла ІІ

Життя Кароля Войтили повне трагічних та радісних подій ще до проголошення його Папою Римським: він рано втратив батьків, пережив Другу світову війну, часи Гітлера і Сталіна, комуністичну окупацію Польщі; був науковцем, поетом, актором, професором; ще замолоду став єпископом, а згодом архиєпископом та кардиналом. Наскрізним у його житті була посвята Богові та служіння Церкві.


 
 

КОНКЛАВ ГОТУЄТЬСЯ ДО ОБРАННЯ НОВОГО ВІКАРІЯ ХРИСТА
ЧИН ПОХОРОНУ

Новий Папа Римський буде обраний на конклаві (зборах Колегії кардиналів) за правилами, описаними в апостольській конституції «Universi Dominici gregis» («Вся паства Господа»), 1996 року, видав Іван Павло II.


 
 
 
Рубрика «Інформаційний блок»
Автор: Інтернет-видання «УКРАЇНСЬКА ПРАВДА»

ЮЩЕНКО познайомив САНДРУ СААКАШВІЛІ з УКРАЇНСЬКИМИ ТРАДИЦІЯМИ

Президент України Віктор Ющенко і його дружина Катерина Ющенко відвідали фольклорне дійство «Вечорниці в піст».
Подія відбулася увечері 26 березня в Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», що у Києві, повідомляє прес-служба президента.


 
 
Рубрика «Інформаційний блок»
Автор: Ярослав КМІТ, проректор університету «Львівський Ставропігіон»

ІНАВГУРАЦІЯ ПОЧЕСНИХ ДОКТОРІВ університету "ЛЬВІВСЬКИЙ СТАВРОПІГІОН"

За вагомий внесок у розширення та зміцнення австрійсько-українських зв’язків, за заслуги у галузі духовності та культури, активне сприяння в презентації України в європейських державах Вчена рада та ректорат університету «Львівський Ставропігіон» присвоїла екс-міністру фінансів Австрії, президенту Австрійсько-Українського товариства д-ру Рудольфу Едлінгеру та керуючому президенту і співзасновнику Австрійсько-українського товариства, головному редакторові журналу «Австрійсько-український огляд» Борису Ямінському звання Почесного доктора універсітету «Львівський Ставропігіон» з врученням дипломів та мантій.

 


 
 
Рубрика «Інформаційний блок»
Автор: Оленка ПОКОТЮК

Сокальчанин ПАВЛО ОСОС - лауреат ІІІ премії "ДИТЯЧОГО ПІСЕННОГО ВЕРНІСАЖУ в Києві

У Києві 24-26 березня відбувся VI Всеукраїнський фестиваль дитячого та юнацького мистецтва «Дитячий пісенний вернісаж – 2005», в якому брало участь 300 учасників з різних куточків України.

 


 
 
Автор: Оксана ПАНЬКОВИЧ, Сокальський районний центр соціальних служб для молоді

ДІЄМО РАЗОМ

16 та 24 березня Сокальський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводив зустрічі із батьками, як виховують неповносправних дітей.

Метою зустрічей було поширення інформації про діяльність організацій самодопомоги та сприяння активності сімей, що виховують неповностправних дітей у вирішенні актуальних проблем.


 
 
Автор: Оксана ПАНЬКОВИЧ, Сокальський районний центр соціальних служб для молоді

ОРГАНІЗАЦІЯ ГРУП САМОДОПОМОГИ – ПОЛЬСЬКИЙ ДОСВІД

22-23 березня у м.Львові проходив семінар «Організація груп самодопомоги – польський досвід», котрий організовували Люблінський центр самодопомоги LOS та Товариство Лева (м.Львів). Під час семінарів була можливість обмінятись досвідом функціонування груп самодопомоги в Польщі та Україні.


 
 
Рубрика «Нові видання»
Автор: Тарас ЛЕХМАН, м.Червоноград

З ВІРОЮ У БОГА

Чи може людина жити без Бога? Безперечно, ні! Що таке Віра? Це усвідомлення того, що без Бога ти не зможеш прожити жодної миті. Чи дає Бог терпіння? Дає, бо любить цю людину і завжди пам’ятає про неї. Такі основні мотиви третьої збірки молодої поетеси зі Сокаля Ольги Головацької «Струна любові» (Сокаль: ТзОВ «Вісник», 2004. ).

 

 
 

Рубрика «святi квітня»

1 КВІТНЯ – СВЯТИХ МУЧЕНИКІВ ХРИЗАНТА Й ДАРІЇ

10 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО ІЛАРІОНА НОВОГО

12 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО ІВАНА ЛІСТВИЧНИКА

14 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

19 КВІТНЯ – СВЯТОГО ЄВТИХІЯ, АРХІЄПИСКОПА ЦАРГОРОДСЬКОГО

26 КВІТНЯ – СВЯТОГО СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА АРТЕМОНА ЛАОДИКІЙСЬКОГО


 
 
Рубрика "Духовна віднова"

Залиши, душе моя, гріх

Піст – час покаяння і духовної віднови... навернення і очищення. В сьогоденні люди по-різному сприймають ці поняття посту. Більшість просто не усвідомлює правдивого їх значення. Хтось зустрічає час Великого посту з байдужістю, намагаючись віддати данину даній традиції або звичці, на когось піст навіває сум, адже треба буде відмовитись від деяких приємностей, ще інші вважають, що це тяжкий обов’яок, який треба раз на рік виконати, а потім можна знову спокійно насолоджуватись грішним життям.
Однак для справжніх християн піст – це час сповнений душевної радості, час благодаті і уповання на Бога, час втаємничення у таїнство страстей Христових, що допомагає пройти через випробування до зустрічі з Воскреслим Христом.


 
 
Рубрика "Духовна віднова"

Історія виникнення Великого посту

 

Апостоли і перша християнська громада почали заміняти день жидівської Пасхи днем поминання Христових мук і смерті. Роковини Христової смерті були для них дуже сумним днем. Тож, щоб його належно відсвяткувати, вони зберігали піст у цей день. І так первісна християнська Пасха почала існувати у вигляді посту. Це була хресна Пасха.

 


МОЛИТВА
перед образом Божій Матері
«Неспита чаша»

Царице наша Преблага, Надіє наша, Пресвята Богородице, Приятелько опущених і жебраків Заступнице, бідним Допомого і озлобленим Покрове. Пробач нашу напасть, побач нашу скорботу, ми є постійно від спокус залежними, а заступника не маємо. Ти вже Сама допоможи нам, бо ми немічні, заопікуйся нами як жебраками, навчи нас, як заблудших, вилікуй і спаси нас, бо ми є безнадійними. Не маємо іншої допомоги, ні іншого заступництва, ні потіхи, крім Тебе, о Мати всіх скорботних і обтяжених. Поглянь на нас пречистим омофортом Твоїм, щоб звільнилися ми від зла, який оволодів нами, і найперше від пияцтва. Щоб восхваляли ми завжди пресвяте ім'я Твоє. Амінь.

 

МОЛИТВА
за з'єднання всіх християн

Ти, Господи, з'єднав різні народи у визнаванні святого імені Твого, благаємо Тебе за з'єднання всіх християн, а зосібна за християнські народи Сходу. Просимо Тебе, влий у нас всіх бажання єдности, щоб ми разом творили одне стадо під проводом одного пастиря.
Учини, Господи, щоб вони перейнялися наукою своїх святих учителів, які є однаково й нашими отцями у вірі. Бережи їх від злого, що могло б їх від нас відлучити. Дух згоди й любови, що є знаком Твого перебування між вірними, нехай прискорить той день, в якім наші бажання злилися б з їхніми, щоб так кожний нарід усякої мови пізнав і прославляв Господа нашого Ісуса Христа, Твого Сина. Амінь.


 

 
 
Проект "Добробут кожної людини – запорука демократії"
Сторінку підготувала Оленка ПОКОТЮК, головний редактор часопису «Храм Серця»

ЧЕРГОВИЙ МОНІТОРИНГ СОКАЛЬСЬКОГО ПРОЕКТУ

25 березня 2005 р. відбувся черговий квартальний моніторинг Сокальського проекту «Добробут кожної людини – запорука демократії», який проводили менеджери з моніторингу та оцінки програми «Демократизація України: програма малих проектів» Олена ЄГОРОВА та Іванна ІБРАГІМОВА.


 
 
Автор: Жанна ЖУРАВІНСЬКА, співвиконавець проекту

Тренінг
«Основи громадянського представництва»

Як ефективно представляти та захищати інтереси громадян та організацій? Які інструменти можуть бути застосовані для успішного здійснення кампаній адвокасі?
Відповіді на ці та інші запитання дав тренінг під назвою «Основи громадянського представництва».


 
 
Рубрика «Педагогічна творчість»
Автор: Надія ПИНКА, вчитель-методист НВК "Школи-дитсадок" м.Сокаль

ПІЗНАННЯ ПРЕКРАСНОГО

Навчання та виховання дитини починається з першої казки, вірша, пісеньки. Ознайомлюючи дітей з народною творчістю, творами мистецтва, передаємо їм ключ до поетичного відкриття світу. Мистецтво ми називаємо джерелом радощів, натхнення, разом з тим воно є і джерелом виховання, відкриття.

 

 

 
Автор: Оленка ПОКОТЮК

Відбувся конкурс
«МОЛОДИЙ ВИХОВАТЕЛЬ РОКУ»

18 березня 2005 р. у приміщенні дит. садочку №8, відбувся конкурс «Молодий вихователь року». Це звання виборювало п’ять молодих, красивих, талановитих, розумних конкурсанток: Войтко Мирослава (д/с №8), Мусієнко Світлана (д/с №8), Волошин Світлана (д/с №5), Зварич Юля (д/с №9), Тимощук Ольга (д/с №9).

 


 
 
Рубрика "Нові видання"
Автор: Лідія ДАШКО, старший вчитель СЗШ № 5 м.Червонограда

«Літав метелик»

 

 

Вийшла в світ нова збірочка для дітей, «Літав метелик» червоноградської поетеси Людмили Ржегак.

 

 


 
 
Рубрика "Молодіжний погляд"
Автор: Микола КРАТ, учень 11 класу Червоноградської гімназії

Рідна мова!

Рідна мова! Коли чуєш це слово, перед нами зразу постає червона калина, вишитий рушник, хліб, стріха...Загнані в свідомість, мов гострі сталеві цвяхи, вони стирчать там, стаючи на заваді будь-яким проявам не здорового глузду. Вузькі рамки стереотипів не дають дихнути тим, хто любить мову, але на її розвиток має іншу точку зору. Строгі педантичні контури, обмежений погляд щодо подальшого розвитку української мови, не дають вирішити її глобальні проблеми. Тому постає питання: подальший розвиток чи занепад? 
 
Рубрика «Гармонія душі та тіла»
Автор: Луїза ХЕЙ, «Зцілююча сила всередині нас»

Дати почуттям вирватись на волю

За звичай, як і в випадку з критикою, наш гнів викликається одними і тими ж причинами. Коли ми вважаємся не в силі виразити свій гнів, ми заганяємо його в середину. Це стає причиною образи, розпачу та депресії. Значить ми повинні якось справлятися з гнівом, що наближається, щоб не причинити собі шкоди 
 
Рубрика «Мить минулого»

Професорсько-викладацький склад Сокальської гімназії, червень 1942 р. м.Сокаль

(Світлина з архіву музею «Людина. Земля. Всесвіт»)

 
 
Рубрика «Серед книг»
Підготувала Валентина СКИБІНСЬКА

"Осяяна Світлом"

(Продовження. Поч. в № 36-43, 46, 47)

В попередніх номерах нашого часопису ми друкували розповідь про велику Божу таїну: що нас чекає після земної смерті. Пропонуємо Вашій увазі продовження уривків з книги Бетті Джин Еді "Осяяна Світлом".


 

 
 
Рубрика «психологічний аспект»
Автор: Іванна АДАМЧУК, психолог, м.Червоноград

Роздуми про родину

Звісно, всі ми різні люди, різні батьки і по-різному виховуємо своїх дітей. Хоча, кажуть спеціалісти, що способів, якими ми це робимо, тобто стилів виховання не так багато.

Так, якщо ви вважаєте, що кожен акт вашої взаємодії з дитиною мусить завершитися кінцевим результатом, – ваш син чи донька повинні стати негайно слухняними, охайними, розумними і т. і., як тільки ви з ними переговорили, якщо основною формою вашого звертання до них є проповідь, моралізування.


 
 
Рубрика «з історії»
Підготувала Валентина СКИБІНСЬКА

ІСТОРІЯ КОНКЛАВУ

 

Конклав (з лат. clave – закриті на ключ) – зібрання кардиналів, що скликалося між 15 та 20 днем після смерті Папи Римського для обрання нового.

 


 
 
Рубрика «світ таємниць»
Автор: Марія ГУЩИК, вчитель історії Сокальської гімназії

НУМІЗМАТИКА та БОНІСТИКА – науки, що вивчають гроші

Наші гроші вивчає дві історичні науки: нумізматика та боністика. Вони належать до цілого ряду так званих додаткових історичних дисциплін, які викликають інтерес не тільки в спеціалістів, а й серед широкого загалу, особливо серед колекціонерів.
Коротко про ці цікаві науки і предмет їх вивчення. Термін «нумізматика» походить від лат. «numisma», що в перекладі означає монета.


 
 
Рубрика «Цікавинки»

Знайдено невідоме Євангеліє від Іуди

Швейцарські дослідники стверджують, що знайшли Євангеліє від Іуди.
У II столітті текст визнання апостола, який нібито зрадив Христа, був оголошений єретичним і зник. Учені вважають, що нарешті знайшли його серед рукописів, які були привезені з Єгипту в 50-х роках минулого століття, повідомляє «Газета.Ру».

Інтрига в кольорі

В ізраїльському музеї виставили на огляд одну з найдревніших мармурових статуй Венери, створену в ІІ столітті нашої ери в місті Афродізій на території сучасної Туреччини.

 


 
 

Життєвий і творчий шлях Романа МОКРИКА

(19.ХІІ.1944 – 25.ІІІ.2005)

 

 


 
 

Рубрика «Джерело мудрості»

Грошима треба керувати, а не бути їхнім слугою. (Сенека)

Є речі, набагато важливіші від грошей, але без грошей їх не придбати. (П.Меріме)

Перше правило бізнесу – чини з іншими так, якби ти хотів, щоби чинили із тобою. (Ч.Діккенс)

Істинно великою є та людина, котра зуміла заволодіти власним часом. (Гесіод)


 
 

Рубрика «Святкуймо-вітаймо»

1.IV – День сміху
3.IV – День геолога
7.IV – Благовіщення Пресвятої Діви Марії
7.IV – Всесвітній день здоров’я
11.IV – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
12.IV – Всесвітній день авіації та космонавтики
12.IV – День працівників ракетно-космічної галузі України
16.IV – День довкілля
18.IV – День пам’яток історії та культури
18.IV – Міжнародний день пам’яток та історичних місць
22.IV – Всесвітній день Землі
24.IV – Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)
26.IV – День Чорнобильської трагедії
28.IV – Всесвітній день книги і авторського права
28.IV – Всесвітній день споріднених міст

 

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:30, 29 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464