Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: січень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до січневого номеру
Оленка ПОКОТЮК

ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ «КАЛИНЦІ» – 40

 

 

«...«Калинонька» – наш
рідний дитсадок,
Де ми росли, як квіти!
Всіх, хто тут виховує діток,
Ми будемо пам’ятати і любити!»–

такими словами пісні щорічно прощаються випускники-дошкільнята зі своїм дитячим садком «Калинка». А скільки вже тих пташеняток-дошкільняток випурхнуло із цього затишного гніздечка за 40 років годі й полічити! Десь близько тисячі!

Уже його випускники самі стали мамами і татусями, і, не зраджуючи «Калинці», водять сюди своїх доньок та синочків. І часто, переступаючи поріг затишного дому, признаються, що поринають в дитинство. Відчувають те ж тепло, знайомі звуки і запахи дитинства. А було це...

В 60-ті роки місто Сокаль відчувало величезну потребу у великому дошкільному закладі нового типу, хоча на той час у місті вже було три дитячі заклади. Це ясла на вул. св.Володимира, ясла-сад №2 вул. Шашкевича, ясла-сад №3 на Курбаса. Групи цих дошкільних закладів були переповнені дітьми, а приміщення розраховані на 3-4 групи дітей різного віку. Черги на прийом дітей в дитсадки були неймовірні! І от сталося!

У січні 1965 року задіяв щойно зданий дошкільний заклад нового типу ясла-сад (комбінат) №1. Ключі від його гостинних дверей вручив завідуючій Стефанишиній Світлані Сергіївні завідуючий Сокальського районного відділу освіти Вовк Анатолій Максимович.

У садочку одночасно відкрилося 8 груп – 4 ясельних ( для дітей від 0,5 до 3-років), та 4 дошкільних ( від 3 до 7 років).Садочок на той час був обладнаний усім необхідним для повноцінного розвитку і догляду за дітьми ясельного і дошкільного віку, просторі групи, безліч ігрового та навчального матеріалу.

Нова будова водночас наповнилася дитячим гомоном, радісним сміхом, трудовим завзяттям і наснагою колективу працівників.

Перших вихованців ясла-садка №1 зустрічали вихователі груп: ясельних Дирда Б.П., Горобець Г.О., Іванус Н.В., Шевченко Н.Г.; дошкільних: Левицька В.С., Наводич К.В., Тріфонова П.В., Гула С.Р., Демчик М.В., Єгорченкова С.Ф.; муз керівник Ярема Б.М., медсестри Путілова Л.І., Столярова В.Г.; методист Петренко Н.О., кухарі Назар Я.В., Коваль С.Й., завгосп Калюжний Л.А., кастелянша Приступа О.Й.; няні Стефанюк Л.С., Бенрод А. М., Мартинюк Г.П., Лукіних І.М., Залуцька Я.В., Лозинська Л.М., Полянчук О.П.; пралі Скуба М.П., Буртело А.І. та багато інших.

Спливав час, мінялись не тільки працівники та керівники садочка, мінялись часи і події в державі та суспільстві. Садочки закривалися, забиралися під інші державні установи. Та, не дивлячись на важкі часи, двері «Калинки» завжди були і є відчинені для малечі.

Сьогодні «Калинці» – 40, ювілей. Отже, як і колись, 40 років тому, привітно та радісно в цій затишній оселі Вас зустрінуть завідувач садочку Мазурак Галина Ярославівна та колектив працівників.

В садочку функціонує 6 груп: 4 різновікові групи – для виховання дітей 3-го, 4-го, 5-го, 6-го років життя; 1 – логопедична група для дітей з вадами мови; 1 – санаторна група – для дітей з малими та згасаючими формами туберкульозу.

Навчально-виховний процес – це важливий та дуже важкий процес, адже кожна дитина це вже індивідуальність – майбутній митець, педагог, духівник, вчений і просто вихована інтелігентна особистість. Тому дуже важливо в якому середовищі і як починає вона формуватися.

Саме це є одним з основних завдань дитячого садочка №1. Тут виховують інтерес та повагу до національних традицій, культури, бо саме це очищає душу дитини, пробиває замулені джерельця доброти та любові до батьків, рідних, народу, світу, в якому так багато жорстокості, зла та ненависті.

Завідувач садочку №1 «Калинка» Мазурак Галина Ярославівна

Неабияке значення має розвиток музично-естетичних, зображувальних творчих здібностей, формування елементарних математичних уявлень, розвиток зв’язного мовлення, культури спілкування, етикету та виховання культури поведінки.

Поряд з усім цим велика увага надається охороні та зміцненню здоров’я дітей, вдосконалюванню рухових навичок на заняттях з фізкультури, а домінуючим методом роботи з дітьми є гра, через яку вони пізнають і вивчають світ.

Як з кожною весною оновлюється природа, так час від часу оновлюється колектив, наповнюючись новими силами, творчими ідеями, методами, напрацюваннями. Але є в цього колективу добрий стержень – це ветерани праці, які виховали не одну сотню малечі: Нечипорук О.М., Гавронська О.С., Парфенюк Г.М, Коцюба М.В., допомагають їм створити домашній затишок Соловій М.М., Швець Н.Й. Саме вони пам’ятають садочок таким, яким він був колись, зберігають його традиції і плекають родинне вогнище «Калиньки», щиро радіючи новим працівникам та вихованцям.

Разом з ветеранами в дитячому закладі творчо співпрацює молодий, завзятий, енергійний колектив педагогічних працівників, помічників вихователів та інших підрозділів дошкілля.

Садочок знаходиться в затишному та зручному куточку Сокаля. Поміж ялинок червоніють кущики калини, наче своїми кетягами вітаються при зустрічі. Калина на подвір’ї – це родинний оберіг цього дому, який радий всім, хто прийде сюди, щоб зростати вправними, розумними, ввічливими.

Завітайте і Ви за адресою:
вул.Шептицького 117.
Садочок №1 «Калинка».

На світлині: Завідувач садочку №1 «Калинка» Мазурак Галина Ярославівна
Світлина Оленки Покотюк

.


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:04, 13 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464