Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: січень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до січневого номеру
 

Рубрика «святi лютого»

 

1 ЛЮТОГО – ПРЕПОДОБНОГО МАКАРІЯ ЄГИПЕТСЬКОГО

Преподобний Макарій Єгипетський народився 300 році в Єгипті. Уже в юні роки покинув світ і жив у малій келії. У перші роки його самотнього життя одна грішна жінка пустила наклеп, що Макарій вчинив над нею насилля. Побожний пустель¬ник зносив зневагу і наругу від людей, поклавшись у всьому на Господа. Коли наклепниця призналася, що Макарій невинний, тоді люди задумали просити в нього вибачення, але 30-літній Макарій, довідавшись про це, втік у пустелю в Єгипті. Життя Макарія було дуже суворим, а їв він тільки раз на тиждень. Він повчав своїх учнів: «Упродовж останніх 20 літ я ніколи не їв, не пив і не спав стільки, скільки потребувало моє тіло». До Господа преподобний Макарій відійшов у 390 році.

 

 

6 ЛЮТОГО – ПРЕПОДОБНОЇ КСЕНІЇ РИМЛЯНКИ

Преподобна Ксенія Римлянка називалася Євсевією і походила з родини заможного сенатора в Римі. Невинна й надзвичайно побожна Євсевія мріяла про те, щоб душею й тілом належати лише одному Ісусові. Тим часом батьки, що не здогадувалися про наміри дочки, вже готувалися до весілля. Тоді Євсевія разом з двома служницями втекла з дому на малозаселений острів Коа, де вони почали вести аскетичний спосіб життя. Євсевія назвала себе Ксенією, тобто чужою, щоб ніхто не довідався, хто вона і звідки. Невдовзі Ксенія заснувала в карійському місті Милассі монастир і стала його ігуменією. Господь покликав її по небесну нагороду 450 року.

 

 

 

7 ЛЮТОГО – СВЯТОГО ГРИГОРІЯ БОГОСЛОВА, АРХИЄПИСКОПА ЦАРГОРОДСЬКОГО

Святий Григорій Богослов народився 329 році в Аріянзі у Малій Азії. Покинувши блискучу кар’єру юриста, разом із св. Василієм Великим декілька років у понтійській пустелі вів аскетичний спосіб життя. Згодом батько Григорія, св. Григорій Старший, який був єпископом Назіянза, висвятив його на священика. Невдовзі став єпископом у м.Сазимі. У 381 році – царгородський патріарх. Перебуваючи на катедрі Царгородським патріархом, виголосив свої славні проповіді про Пресвяту Трійцю. Помер Григорій Богослов 389 року в Аріянзі.

 

 

 

10 ЛЮТОГО – ПРЕПОДОБНОГО ЄФРЕМА СИРІЙСЬКОГО

Преподобний Єфрем Сирійський народився у Сирії. Був учнем нисибійського єпископа св. Якова, з яким побував у 325 році на Соборі в Нікеї. Пізніше Єфрем поселився у печері серед скель міста Едесси, де вів аскетичний спосіб життя. Святий Єфрем був великим проповідником, марійським поетом й відважним оборонцем Христової віри. У 373 році закінчив своє богоугодне життя.

 

 

2 ЛЮТОГО – ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ

Три архієпископи – Василій Великий, Григорій Богослов та Іван Золотоустий – ще за життя здобули славу своєю святістю, спасенними проповідями й релігійними творами. Східна Церква святкує їхню пам’ять в окремі дні, однак, було введено спільний празник вшанування трьох святих. Підставою для цього стала суперечка між людьми: кого з них вважати більшим і святішим за інших. Тоді три святителі уві сні з’явились єпископові міста Евхаїти Іванові й сказали такі слова: «Ми – одне в Бога. Тож немає між нами ні більшого, ні меншого, але як назвеш одного, то за ним ідуть два інші. Встань, отже, і поклади край суперечці вірних, бо як за життя, так і після смерті нашим намаганням було всі сторони світу приводити до миру і єдності».

13 ЛЮТОГО – СВЯТИХ ЧУДОТВОРЦІВ І БЕЗСРІБНИКІВ КИРА ТА ІВАНА

Святий чудотворець Кир жив у ІІІ ст., в м.Олександрія. Він був побожним лікарем, який не брав жодної винагороди, а закликав людей не грішити, бо недуги часто є наслідком грішного життя. Згодом він вступив до монастиря в Арабії. Бог дав йому чудесний дар лікувати недужих молитвою. Пізніше до нього долучився колишній військовий Іван. Довідавшись про ув’язнення Анастасії та трьох її малолітніх дочок, Кир та Іван вирушили, щоб підтримати їх на дусі. Але побожних мужів також ув’язнили та жорстоко мучили, схиляючи до відступництва від Христової віри. В 311 році Кира та Івана убили мечем


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:18, 13 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464