Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: січень 2005р.

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до січневого номеру
Мирослава СОПОТУХ,
член Всеукраїнської Асоціації фахівців з прикладної естетики, косметолог салону краси «Мирослава»

ЦІЛЮЩІ СИЛИ ПРИРОДИ

 

Людина – невід’ємна частина природи.

Ще в древності вона добре розбиралася в тому, що її оточувало. Тисячоліттями передавався нагромаджений досвід предків, який дозволяв існувати в гармонії з природою: отримувати їжу, ліки, насолоджуватися життям, відчувати запах трав і квітів, бачити синяву гір, безкрайні степи, слухати тишу вечора, шум хвиль, спів лісу, володіти силою, спритністю, здоров’ям.

Серед різноманіття рослинного світу вже в древності людина звернула увагу на рослини з приємним або гострим ароматом, липкі на дотик і широко застосовувала їх для лікування недугів.

Ефірні масла навчились отримувати близько 5 тис. років тому назад, про це свідчать розкопки археологів в Месопотамії, Китаї, Індії, Персії, Єгипті.

Вже в ХV столітті були відомі масла лаванди, троянди, шалфею. В ХVІ-ХVІІ ст. отримані основні ефірні масла з більш як 120 рослин та плодів.

В наш час при багатьох захворюваннях широко застосовують антибіотики. Але ж сьогодні вже доведено, що їх дію на наш організм можна порівняти з ефектом «випаленої землі», яка вже не плодоносить. Як тоді бути? У Франції дослідили, що в деяких випадках ефект антибіотика дають ефірні масла. Але повністю їх замінити поки що не вдається, хоча споживати антибіотик допустимо, коли мова йде про дійсно серйозні захворювання. При хронічних же захворюваннях природа залишається найсучаснішим цілителем.

Ефірна олія – це ароматична есенція, що утворюється і збирається в ефіроолійних залозах всієї або окремих її частинах. Наприклад: листя евкаліпта, герані, м’яти, пепенгрейна; плодів кмину, фенхеля, кардамону, коріандру; у шкірі плодів помаранчі, лимона, грейпфрута; у корі кориці, кедра, сандала, ялівця; у корінні валеріани, дягеля, петрушки. Ефірні олії мають широкий спектр косметологічного, дерматологічного і терапевтичного впливу завдяки вмісту близько 500 складних органічних речовин різної хімічної структури, високої проникної здатності, зумовленої їхньою молекулярною масою та структурою. Вони легко проникають у шкіру, слизові оболонки, органи дихання, забезпечуючи тим самим високу ефективність при зовнішньому застосуванні. До того ж, при будь-якому способі застосування, особливо в низьких концентраціях, вони є потужними регуляторами емоційного тла. Використовуються для масажу, догляду за шкірою обличчя і тіла, терапевтичних ванн, випаровування в аромалампі, парових інгаляцій, ополіскування волосся, збагачення шампунів і т.ін.

Ефірні олії не розчиняються у воді, тому для змішування з водою слід їх спочатку змішати з медом, молоком, вершками, кефіром. Вони розчинні в спирті, рослинних оліях. Ефірні олії під впливом світла й кисню окислю¬ються й есмолюються, тому зберігати їх слід щільно закритими і в темному місці.

Ефірні олії мають широкий спектр біолгічної активності:
– біологічно активні речовини ароматів здатні проникати крізь клітинну стінку і постачати кисень і поживні речовини в клітину;
– здатні підвищувати імунну систему;
– підвищують рівень озону і кількість негативних іонів в атмосфері, що пригнічує ріст мікробів;
– приглушують неприємні запахи;
– здатні зв’язуватись з металами і токсичними хімічними речовинами і виводити їх з організму;
– можуть зменшувати в’язкість крові, посилювати швидкість кровотоку;
– виявляють загоювальну дію;
– здатні припиняти процеси гниття;
– антисептичні властивості з часом не зменшуються, відсутнє звикання організму до ароматичних засобів.

Маленька інформація: за даними Г.Янга електрична частота здорової людини становить приблизно 62-78 Гц. За зниженням цього рівня порушуються функції імунної системи, і може виникнути хвороба. Наприклад, симптоми засуди виявляються на рівні 58 Гц, кандидозу – 55 Гц і т.ін. Отже, для здоров’я організму слід належно підтримувати електричну частоту тіла. Зазначимо, що консервована їжа має електичну частоту, що дорівнює 0 Гц, свіжа їжа – 15 Гц, сухі трави, сухофрукти – 12-22 Гц, ефірні олії – 52-320 Гц.

ПОРАДИ:
ЗУБНА БІЛЬ: на хворий зуб покласти важкий тампон з гвоздичною або базиліковою ефірною олією. Для полоскання: відвар шалфею 50 мл + 3 крап. соснової ефір. олії.
ТОШНОТА, РВОТА: 1 ч.л. меду + 2 крап. еф. олії м’яти, два рази на день.
СОНЯЧНІ ОПІКИ: змащувати 50 мл рослинної олії + 30 крап. лавандової, евкаліптової або розмаринової ефір.олії.

Хто ж серед жінок не хоче бути здоровою та привабливою? Тому записуйте:
ВАННА: 0,5 л молока + 5 кр. лимонної еф. олії, 3 кр. неролі, 2 кр. трояндової.
ЯБЛУЧНА МАСКА: натерти свіжі яблука, додати вершки, жовток, листочки троянди в співвідношенні 1:1:1:0,5. Всю масу збити міксером, додати пару крапель трояндової ефірної олії (на 30 г маси 2-3 краплі), нанести на чисто вимите обличчя і через 15-20 хвилин змити теплою водою, ополоснути прохолодною.
МАСАЖ: змішати 50 мл рослинної олії + по 10 крапель помаранчевої й лавандової олії.

.


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:05, 12 жовтня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464