Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: січень 2005р.

повернутися на головну Храму серця
повернутися до січневого номеру
Оленка ПОКОТЮК

СЕБЕЧІВ У РОЗПОВІДЯХ ТА СПОГАДАХ

 

– Пам’ятаймо минуле заради майбутнього! –
Такі слова кидаються у вічі, перегорнувши першу сторінку видання.
Ця збірка є працею багатьох авторів-себечівців. Вона дає можливість повернутись думками у минуле і роздумувати над тими подіями, які мали місце у с.Себечів, побачити його духовне і культурне життя. Це історичне минуле й буде добрим вчителем для кожного, щоб не забути, хто ми є, чиї ми діти, хто наші батьки, яка в нас мати-Батьківщина. Щоб ми навчилися любити свою землю, свій народ, Церкву та продовжувати славні традиції наших предків.
Книжка «Себечів у розповідях та спогадах» присвячена 100-літньому ювілею Себечівської церкви Вознесіння Христового, а також тим колишнім та нинішнім парафіянам, які в більшій чи меншій мірі спричинилися до її становлення.
Минають роки, десятиліття, і все менше нині залишається тих, які б могли розповісти нинішньому та майбутньому поколінню про перебіг подій, що відбувалися на наших землях (Сокальщині). Саме від них можна довідатись про ті жахливі 40-50 роки, коли жорстока депортація ділила українців Закерзоння, переселяючи одних у 1944-46 і 1951 роках до УРСР, а інших у 1947 р. на поміщицькі території Польщі. Довідуємось про концтабори у Явожно і за Полярним колом, про розстріли і репресії, про тюрми і дикий Сибір, про те, як нищили Божі храми, викорчовуючи під корінь національну свідомість.


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:00, 13 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464