Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua                             /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокаль і Сокальщина :: Храм серця:: січень 2005р.

повернутися  на головну Храму серця
повернутися до січневого номеру
 

Рубрика «Цікавинки»

 

В Японії створена перша в світі віолончель зі скла

Перша у світі віолончель зі скла створена в Японії. Вона виготовлена компанією, що спеціалізується на кухонному посуді. Як повідомив представник фірми, скло додало звучанню «тонкого, вишуканого тембру», якого не можна домогтися на дерев’яному інструменті.

Як матеріал використовувався особливий вид термостійкого скла. Віолончель з золотим каркасом складається майже з 40 частин. Її створення обійшлося компанії приблизно в $150 тисяч. При всій своїй прозорості і уявній легкості інструмент важить 11 кг, тобто майже втричі важчий за дерев’яний аналог. /Форум/

Через два покоління люди зможуть жити по 100 років

Уході нового дослідження, результати якого опублікували швейцарські вчені, з’ясувалося, що через два покоління – або, за мірками розвинутих країн, через 60 років середня очікувана тривалість життя в благополучних суспільствах при збереженні нинішніх тенденцій може досягти 100 років.

На сьогоднішній день у Великобританії 100-річний рубіж є свого роду досягненням, і людина, яка дожила до 100 років, одержує від королеви телеграму з поздоровленнями. Через 60 років ситуація зміниться, і 100-річний ювілей буде «такою ж рядовою подією, як придбання квитка на автобус».

У 2000 році у Швейцарії, країні з населенням близько 7 млн. чоловік, нараховувалося 796 жителів, яким було більше 100 років, і, як відзначають дослідники, число довгожителів з 1950 року неухильно зростає, подвоюючись кожне десятиліття.

Швейцарія, поряд з Японією, є країною-рекордсменом за тривалістю життя, як відзначають керівник дослідження професор Фред Пако і його колеги з Лозанни, «значну роль у зростанні тривалості життя зіграла комбінація факторів, таких, як поліпшення санітарних умов, харчування і медичного обслуговування, а також збільшення доходів». /Independent/

Іспанські вчені знайшли батьківщину Дон Кіхота

Іспанські вчені стверджують, що їм вдалося визначити те географічне місце «десь в Ла-Манчі», з якого починається «Дон Кіхот» Сервантеса. Йдеться про місечко Вільянуева де-лос-Інфантес, розташоване за 90 кілометрів від міста Сьюдад-Реаль – столиці однойменної провінції.

Цей факт вдалося встановити завдяки заснованому на новій науковій методиці дослідженню тексту «Дон Кіхота», який провів колектив учених у складі філологів, істориків, географів, соціологів, математиків і фахівців в області інформатики.

У «Дон Кіхоті» згадується безліч міст і селищ, розташованих в регіоні Ла-Манча, де відбувається основна дія роману. Проте Сервантес на самому початку свого роману пише, що «місце в Ла-Манчі», в якому жив і звідки пішов в мандри у пошуках пригод Дон Кіхот, він навмисне «не буде називати».

Професор Парра Луна з Мадридського університету Комплутенсе Франсіско відзначив, що він і його колеги розцінюють своє відкриття як «скромний внесок» у святкування 400-річчя першої публікації роману Сервантеса, яке широко святкуватиметься в 2005 році. Завдяки цьому відкриттю, Вільянуева де-лос-Інфантес, напевно, стане місцем паломництва багатьох туристів, які подорожують так званою дорогою «Дон Кіхота» в Ла-Манчі.

Хоча Іспанія з часів Сервантеса невпізнанно змінилася, ці зміни мало позначилися на батьківщині Дон Кіхота. У Вільянуева де-лос-Інфантес, в якому живуть близько шести тисяч чоловік, як і раніше вирощують зерно, вирощують овець і, обробляють виноград, виробляють вино і борошно. /Форум/


     

 

  Пиши українською
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:08, 13 жовтня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464