** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Історія

І.Вашків ::"Сокаль і Прибужжя"::

Сокаль і Сокальщина :: Історія :: І.Вашків Сокаль і Прибужжя

 

ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ, ДІЯЧІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВА, ЛІТЕРАТУРИ

АНДРІЙ КАМІНСЬКИЙ

Угнів — рідне місто ще одного українського письменника — Андрія Камінського (псевдонім Підеша), який народився тут у 1873 році.

Андрій Камінський закінчив філософський факультет Львівського університету та Рільничу академію в Бонні (Німеччина) [1] . У літературі дебютував твором «Восток і Запад», який видав у 1903 році в Коломиї. Ця книга справила на багатьох читачів значне враження і викликала появу чотирьох рецензій. Дві з них опублікувала газета «Діло», третю — «Киевская старина», а четверту, яку написав Іван Франко, — «Літературно-науковий вістник».

У книзі «Восток і Запад» Андрій Камінський яскраво змалював тип галицького інтелігента-рутенця, який з іронією дивиться на все українське і плює на нього, щоб виглядати «європейцем» і привернути до себе увагу. Тим часом у рутенця вельми благенькі світогляд і мислення. В нього нема елементарного розуміння історії. Вона в рутенця починається лишень з часу його народження, а розвиток зводиться тільки до таких розумінь: пилка, шахи, дівчина, шинок.

Андрій Камінський написав також публіцистичні твори «З подорожі по Європі», «Університет через підписку», праці «Галичина Піємонтом», «Народники й загальноруси», «Загадка України і Галичини» та інші. В останній період свого життя схилявся до ідей слов'янофільства, а за часів СРСР його називали українським письменником буржуазно-націоналістичного напряму.

З 1921 року А. Камінський жив у Югославії. Там же, у місті Марибор, 1957-го року помер.[1] Українська літературна енциклопедія. К.: 1990. Т.2. С. 390.

 
назад      далі
 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:29, 13 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567