** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Історія

І.Вашків ::"Сокаль і Прибужжя"::

Сокаль і Сокальщина :: Історія :: І.Вашків Сокаль і Прибужжя

 

ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ, ДІЯЧІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВА, ЛІТЕРАТУРИ

ДІДИЦЬКИЙ БОГДАН

У 1827 році в місті Угнові народився український письменник, видавець і громадсько-культурний діяч Богдан Дідицький (псевдоніми Богданко, Будегріш, Шляхтиченко). Вищу освіту здобув у Львівському та Віденському університетах. У 1853—1854 роках редагував газету «Зоря Галицька» і видав перший західноукраїнський альманах «Зоря Галицкая яко альбум на год 1860», в якому, як писав Іван Франко, «був ряд досить важних статей історичних, літературно-історичних і етнографічних, задля яких ся книга має й досі свою вартість» [1] .

У 1861 році Богдан Дідицький став редактором політичної газети «Слово». Через декілька літ цей народний часопис круто змінив своє українське спрямування на москвофільське.

Богдан Дідицький є автором поем «Конюший» та «Буй-Тур-Всеволод», «Історії Русі», написаної, за висловом Івана Франка, «не без таланту, хоч з джерел сумнівної вартості». У газеті «Слово», яку впродовж десяти літ редагував і видавав у Львові Богдан Дідицький, було розміщено чимало цікавих матеріалів про наш край, різні події і людей. Дідицький перекладав твори зарубіжних письменників, а також «Слово о полку Ігоревім», є автором ряду публікацій про мову, спогадів про М. Шашкевича та Ю. Федьковича, мемуарів..., які в основному написані «язичієм» — мішаниною українських, польських, церковнослов'янських і російських  слів. .Він був у числі перших західноукраїнських письменників, які знайомили читачів з поезією Тараса Шевченка.

Богдан Дідицький помер 19 січня 1909 року. Похований на Личаківському цвинтарі.

 [1] Франко Іван. Зіб.творів: У 50 т. К., 1984. Т. 41. С. 296.

 
назад      далі
 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
03:30, 22 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464