** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Історія

І.Вашків ::"Сокаль і Прибужжя"::

Сокаль і Сокальщина :: Історія :: І.Вашків Сокаль і Прибужжя

 

ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ, ДІЯЧІ КУЛЬТУРИ, МИСТЕЦТВА, ЛІТЕРАТУРИ

РОКАХ ШОЛЕМ

Тривалий час місто Белз, що на Сокальщині, асоціюється в єврейському світі з іменами визначних рабинів Шолема Рокаха, Агарона Рокаха та інших. Згідно з легендами, їх родовід сягає у XIII століття і бере свій початок від царя Давида.

Шолем Роках народився 1779 року. Ще під час свого навчання дивував усіх неперевершеним знанням Талмуду і Тори. У Белзі він очолив громаду євреїв-хасидів. Також умів лікувати і надавав медичну допомогу місцевому населенню. В Шолема Рокаха все дуже добре виходило, і він незабаром набув слави чудотворного рабина. Протягом багатьох літ євреї з усього світу з'їжджалися до нього за порадами і допомогою.

Коли Шолем Роках у 1885 році помер — почалося масове паломництво євреїв до його могили, що на белзькому цвинтарі. Воно тривало до Другої світової війни. З перших літ незалежності України приїзд євреїв до Белза відновився і продовжується до наших днів.

Після смерті Шолема Рокаха рабинами у Белзі були його нащадки. Останнього з них — Агарона Рокаха, котрий став теж дуже відомим і популярним, називали великим рабином. У Белзі його відвідували високопоставлені особи єврейського і християнського світу.

Перед німецькою окупацією Белза Агарон Роках переселився до Перемишля. Та коли у липні 1941-го гітлерівці зайняли усю Галичину, над рабином нависла небезпека. Його врятував від смерті посадник Перемишля Михайло Шкільняк. Про це він оповідає у своїй статті «Врятування великого рабина з Белза», що вміщена в збірнику «В боротьбі за українську державу» [1] .[1] Шкільняк Михайло. Врятування великого рабина з Белза // В боротьбі за українську державу. Вінніпег, 1990. С. 739-742.

 
назад      далі
 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:34, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464