** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Перша світова. З альбому виглядів будівництва і евакуації залізничних доріг Володимир-Волинський - Сокаль - Камянка - Львів 1914-1915 роки

Перша світова.

З альбому виглядів будівництва і евакуації залізничних доріг Володимир-Волинський - Сокаль - Камянка - Львів 1914-1915 роки

 

Перша світова війна - глобальний збройний конфлікт, який розвивався у Європі від 28 липня 1914 до 11 листопада 1918 року.
Війна спричинила розпад чотирьох імперій: Австро-Угорської, Німецької, Османської і Російської. Німеччина втратила свої колоніальні території, а такі країни як Чехословацька Республіка, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польська Республіка та Королівство Сербів, Хорватів і Словенців отримали незалежність. Великий збройний конфлікт у Європі призвів до розпаду Британської імперії.
Тим часом, впродож 1914 року Росія намагалась реабілітувати себе успіхами у війні проти Австро-Угорщини перемігши австро-угорське військо на Галичині.
У 1915 році Німеччина та Австрія спробували досягти вирішальної перемоги на сході.
Відступаючи з Галичини під натиском німецької та австрійської армії військове командування Росії віддало наказ про руйнування тут залізничного полотна, мостів та грабування цінностей загальнонаціонального значення. Вивозили куполи, вироблені з жовтого металу та харчі. Особливої руйнації зазнала новозбудована залізнична магістраль Володимир-Волинський-Сокаль-Кам’янка-Львів.

Унікальна колекція фотоальбому з 200 фотографіями:
будівництво російськими солдатами залізничної колії Володимир-Волинський-Сокаль-Львів, 1914-1915; роки руйнування залізничної колії , спалювання мостів, грабування цінностей Галичини після поразки Росії у війні.
Підпис під фотографіями оригінальний.У складі Російської імперії.
Внаслідок третього поділу Польщі у 1795 році, Володимир-Волинський увійшов до складу Російської імперії як один з повітових центрів Волинської губернії.
У 1908 році була проведена залізниця, яка з’єднала Володимир-Волинський з Ковелем та іншими містами Російської імперії, тоді ж був збудований вокзал.
На фотокадрах створена реальна картина будівництва російськими солдатами залізничної колії 1914 року Володимир-Волинський - Сокаль.

 


Перша світова почала руйнувати історичні місця. Під цей негатив потрапила залізнична станція Сокаль (постраждала її верхня частина). Завоювавши частину Галичини, а пізніше всю її територію, російське командування почало прокладати залізничний шлях Володимир-Волинський –Сокаль-Львів
На фотокадрах відображена реальна картина будівництва залізничної колії 1914 - 1915;роки на відрізку Сокаль - Львів.


матеріал зібрав Ярослав Підкіпняк

Переглянути фото у галереї:

З альбому виглядів будівництва і евакуації залізничних доріг Володимир-Волинський - Сокаль - Камянка - Львів 1914-1915 роки

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
00:27, 17 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464