** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Історія

::Невідомі сторінки історії сокальського педучилища::

:: зміст :: покажчик прізвищ ::

Сокаль і Сокальщина :: Історія :: Невідомі сторінки історії сокальського педучилища ::

СКУПІ ФАКТИ - А ЗА НИМИ НЕЛЕГКА ДОЛЯ

Ольга Камінецька
Ольга Камінецька
Народилася я у 1925 році в селі Перетоки. Навчалася у школі в рідному селі, яку закінчила в 1939 році. У 1940 році поступила в Сокальське педучилище. Наступні два роки навчалася в Сокальській кравецькій школі. А в 1944-му продовжила навчання в Сокальському педучилищі, яке закінчила в 1945 році. Опісля два роки працювала вчителькою у Перетіцькій школі, але в жовтні 1947 року разом з родиною була виселена у Кемеровську область, м. Прокоп'євськ. Там працювала у швейній майстерні. Лише 1956 року була реабілітована і в 1961 році повернулася зі Сибіру до Сокаля.

З 1962 року отримала посаду вчителя виробничого навчання у Сокалі, спочатку в Сокальській СШ №1, а згодом - у СШ №3. У 1980 році пішла на пенсію. Одружена, маю двох дітей, а чоловік помер у 1992 році.

Ольга КАМІНЕЦЬКА (БУНДА) м. Сокаль

* * *

Теодор Бойко
Теодор Бойко
Теодор БОЙКО народився 8 вересня 1926 року у селі Поздимирі, де закінчив початкову школу. У Сокальському педучилищі навчався з 1944 по 1947 роки. Його скерували на роботу у село Двірці. У 1950 році повернувся у рідне село. Його сестру засудили на 10 років, а всю їх родину виселили на спецпоселення в Іркутську область. Після повернення його не приписували у Поздимирі, тому вся сім’я переїхала у Пархач. Теодор працював у геологічній розвідці, а потім на шахті №2. Помер 12 травня 1994 року, похований у рідному селі Поздимирі.

Записав Григорій ГУК

* * *

Ксенія КОНОПАЦЬКА народилася у селі Лещатові. Закінчила семирічку і вступила в Сокальське педучилище. А у 1949 році разом з батьком, матір’ю та сестрою була виселена в Сибір. Після повернення із заслання поїхала у Луганську область, де прожила усе своє життя. Там і померла й похоронена.

П. КОНОПАЦЬКИЙ, брат

* * *

ПАРФЕНЮК (Полійчук) Текля Антонівна народилась 14 жовтня 1928 р. 1941 р. закінчила 7 кл. Лучицької семирічної школи. У роки воєнного затишшя працювала вчителем початкових класів. У жовтні 1945 р. була направлена на підготовчі курси вчителів при Львівському університеті, які закінчила, і продовжувала працювати вчителем початкових класів. 1946 р. поступила на 3 курс навчання Сокальського педучилища. З 1947 р. працювала в Лучицькій семирічній школі, 1948 р. була переведена у Спасівську школу. У січні 1952 р. за зв’язок з УПА була вислана в Сибір у Тюменську обл. Ханти-Мансійський округ. Відбула 7 років заслання. Після звільнення в 1960 р. повернулася в Лучиці. Працювала вчителем обслуговуючої праці в Лучицькій СШ, звідки в 1983 р. пішла на пенсію. Виховала 2-ох синів і дочку. Проживає в Лучицях.

Записав ГУК Г.

 

 

попередня наступна

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:03, 2 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464