** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Сокальська гімназія

Літературно-мистецький кабінет-музей "Сокальщина"

 

Краєзнавча криниця глибока і багатоджерельна. Кожне джерело нашої історії варте уваги. Ось і у Сокальській гімназії задзюрчав один з таких струмочків. Він бере свої витоки з мистецтва, літератури, музики, поезії, адже митцями була і є багата на таланти сокальська земля.

Літературно-мистецький кабінет-музей «Сокальщина» було створено і презентовано 1 червня 2004 року. Вчителька української мови та літератури Оксана Васьків разом зі своїми вихованцями пірнула у захоплюючий світ прекрасного і вічного мистецтва.

Коли заходиш у цей кабінет-музей, то зі світлин дивляться на тебе стільки знайомих облич. Для школярів, які у стінах гімназії здобувають знання, кожна інформація про поета, композитора, чи літератора минулого або ж сучасного, то є майже «вікно у Європу».Через поетичні і прозові рядки вони не лише збагачуються духовно, лише отримують дивосвіт емоцій і думок, але і вивчають біографії митців рідного краю.

В музеї є такі розділи: «З історії літературної Сокальщини», «Літературно-мистецьке об’єднання «Колос», «У світі дитячої поезії», «На музичному небосхилі», «Майбутнє літературної Сокальщини». В музеї зберігаються також кращі дитячі ілюстрації до творів сокальських митців. Якщо хтось думає, що вся експозиція музею викладена лише на стендах, то він глибоко помиляється. Тут є і рукописи, і біографії, і цікаві світлини, і записи авторського виконання поетичних творів і пісень.

Тут і глибина, і всесторонність, і багато цікавих й неординарних миттєвостей життя і творчості митців Сокальщини.

Вихованці п.Оксани знають величезну кількість поетичних і прозаїчних творів своїх земляків. Вони разом зі своєю вчителькою співпрацюють з центральною районною бібліотекою ім. В.Бобинського, літературно-мистецьким об’єднанням «Колос», членом якого є і пані Оксана. Їх спільні заходи, то справжня скарбниця духовних цінностей Сокальщини.

Експонати музею використовують школярі та вчителі на своїх уроках. На екскурсії до музею приходять діти і вчителі з інших шкіл району, які закохані в художнє слово і ті , які хочуть почерпнути дещо більше з історії Прибужжя.

Отже перший листочок на гілці нашого краєзнавства розвинувся, але пані Оксана хотіла б, щоб уся її крона зазеленіла. Ці ентузіасти з нетерпінням чекають співпраці з іншими, мудрої поради і допомоги. Можливо, у скринях чи архівах багатьох сокальчан зберігаються давні світлини, пов’язані з нашими митцями, рукописи, інші цікаві речі, які не є такими сімейними реліквіями, а для музею вони були би знахідкою. Можливо, у творчих людей є задуми, ідеї? Поділіться ними, аби цей струмочок розливався у велику бурхливу ріку.

Музею потрібна допомога і розуму, і серця, і звичайно, матеріальна.

Можливо, гімназійний музей митців Сокальщини стане першою цеглинкою для створення краєзнавчого музею Прибужжя.

Ми щиро в це віримо.

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:41, 8 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567