** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : Голос з-над Бугу :: новини ::15.10.2019

 

  
здоров'я

Які зміни чекають на пацієнтів та медиків з 2020 року

У 2020 році медичні заклади усіх рівнів перейдуть на модель  фінансування Національної служби здоров`я згідно з Законом "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

До програми медичних гарантій увійдуть послуги  первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога.

Що зміниться для пацієнтів у 2020 році?

Вперше пацієнти отримають чітке розуміння, які безоплатні медичні послуги в рамках програми медичних гарантій їм нададут.  Також діятимуть зрозумілі та прозорі правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантій:

* Екстрена медична допомога. На екстрений випадок завжди приїздить швидка, пацієнт отримує допомогу. Національна служба здоров`я України оплачує екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна. Екстрена допомога надається незалежно від того, чи є у вас декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

* Планова медична допомога. Ключ до отримання планової медичної дрпрмрги - декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром для дітей. Якщо у вас є декларація, це означає, що НСЗУ бачить вас у електронній системі і оплатить необхідні вам медичні послуги, які входять до програми медичних гарантійю

Щоб отримати планову медичну послугу, гарантовано оплачену НСЗУ, необхідно:

1. Мати електронне направлення від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра або вузькопрофільного лікаря.

2. Обрати заклад і лікаря, які вам подобаються, НСЗУ покриє певний перелік послуг у певному медичному закладі. І оплатить цю послугу закладу, де вона була надана.

3. Записатися на прийом.

4. Прийти у призначений час і отримати медичну послугу.

5. Якщо послуга була надана неякісно, лікар вимагав гроші - потрібно подати скаргу до НСЗУ. І зробити це легко - зателефонувати за номером 16-77.

Що зміниться для медиків?

* Медичні заклади всіх рівнів медичної допомоги у 2020  році перейдуть на нову модель фінансування та матимуть договір з Національною службою здоров`я.

* Медичні послуги, в рамках програми медичних гарантій, будуть оплачуватися Національною службою здоров`я України за прямими договорами із медзакладами.

* Заклади почнуть працювати за Господарським кодексом України. Це означає, що лікарні більше не працюватимуть як бюджетники, а стануть неприбтковими підприємствами. Зможуть самостійнл розпоряджатися своїми коштами, складати фінансовий план, планувати закупівлю обладнання та ремонт, вільно формувати зарплату своїх медичних працівників.

* Почне формуватися конкурентний ринок, який дасть поштовх для розвитку успішних закладів.

Що зміниться для місцевої влади?

Місцева влада повинна усвідомити, що тепер вона відповідає  за доступність медичної допомоги для пацієнтів. Саме місцева влада має робити ремонти медичних закладів, власниками яких вона є, допомагати з закупілею обладнання, оплачувати комунальні послуги та забезпечити доїзд до закладів (дороги).

Сьогодні перед місцевою владою стоять декілька простих завдань, які вже були виконанні для первинної ланки:

* Автоматизація всіх медичних закладів,  власниками яких вони є.

Комп`ютеризація та підключення закладів до eHealth.

Газета
"Голос з-над Бугу"
RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:29, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567