** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : Голос з-над Бугу :: новини ::10.09.2018

 

  
освіта

БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА РЕМОНТИ ШКІЛ

На підготовку матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти Сокальського району до нового навчального року були скеровані кошти, передбачені на зазначені цілі кошторисами утримання освітніх закладів. Їх обсяг склав 1104,6 тис. грн. В основному ці кошти направлені на освітні заклади в червні-липні поточного року і використані на проведення господарським способом поточного ремонту приміщень, будівель та споруд, придбання запчастин на поточний ремонт шкільних автобусів, виконання обов’язкових вимог органів державного контролю та нагляду по забезпеченню освітнього процесу. Зокрема: технічне опосвідчення та перезарядка вогнегасників, повірка приладів обліку енергоносіїв, проведення бактеорологічних, хімічних та паразитологічних досліджень води, повірка ваг, тощо.

Іншим напрямком підготовки шкіл до нового навчального року стала реалізація мікропроектів. Переможцем в галузі освіти Львівською обласною радою визнали тринадцять мікропроектів освітніх закладів Cокальського району, загальною вартістю 1967,1 тис. грн. Вісім з них передбачали придбання комп’ютерної техніки і меблів; чотири – виконання ремонтно-будівельних робіт по заміні покрівель, вікон та дверей, а також ремонту підлоги та один – придбання та обладнання дитячого ігрового майданчика.

Станом на 6 вересеня 2018 року реалізація мікропроектів знаходиться в завершальній стадії, крім ремонту покрівлі Поторицької ЗШ І-ІІІ ст., виконання заплановано на вересень поточного року.

Найбільш об’ємним напрямком підготовки шкіл до нового навчального року як за об’ємом коштів, так і за переліком передбачених до придбання засобів, обладнання та матеріалів, стала реалізація державної програми «Нова українська школа». Загальний обсяг її фінансування по закладах освіти Сокальського району становить 3289,6 тис. грн. А це, зокрема, на придбання дидактичних матеріалів - 1355,8 тис. грн., закупівлю сучасних меблів для початкових класів – 936,0 тис. грн., придбання комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного комплексу – 858,5 тис. грн.

Зважаючи на те, що закупівельні процедури по реалізації програми «Нова українська школа» були розпочаті 3 липня 2018 року (відразу після відповідного рішення сесії Сокальської районної ради), а також те, що по оголошеннях про закупівлю дидактичних матеріалів та сучасних меблів тричі закупівлі не відбулися через відсутність учасників, невідповідність поданих пропозицій тендерній документації, а також відмову переможців від укладення угоди, станом на 1 вересня по закладах освіти району забезпечено придбання комп’ютерної техніки на загальну вартість 610,5 тис. грн.

По дидактичних матеріалах та сучасних меблях розміщено наступні оголошення, результати по яких стане відомо до 12 вересня. Згідно з ними, термін поставки як дидактичних матеріалів, так і сучасних меблів визначено на вересень-жовтень цього року. Така ситуація є проблемною по всій Україні, адже виробники не встигають забезпечити виконання замовлень.

По програмі розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 рр., загальний обсяг фінансування по якій складає 5834,4 тис. грн. У серпні поточного року для закладів освіти Сокальщини придбано два шкільних автобуси, загальною вартістю 3700,0 тис. грн., комп’ютерне обладнання для Белзької опорної школи на 483,0 тис. грн. Цього місяця передбачаємо повне завершення реалізації зазначеної програми.

На вересень також заплановано освоєння коштів Державного бюджету на соціально-економічний розвиток по двох об’єктах галузі освіти Сокальщини: на капітальний ремонт Волицької ЗШ І-ІІІ ст. в обсязі 355,0 тис. грн. та на придбання комп’ютерної техніки (загальна сума 290,0 тис. грн.).

За кошти районного бюджету протягом червня-серпня виконані наступні основні проекти та види робіт по підготовці закладів освіти до нового навчального року:
- капітальний ремонт приміщень Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 під розміщення Інклюзивно-ресурсного центру;
- капітальний ремонт міжповерхового перекриття школи в с. Княже;
- капітальний ремонт котельні школи в с. Матів;
- поточний ремонт санвузлів шкіл у населених пунктах Скоморохи, Карів, Перетоки, Забужжя;
- встановлення вікон та дверей шкіл у смт. Жвирка, селах Завишень, Домашів;
- придбання покрівельних матеріалів для шкіл с. Муроване та с. Тудорковичі.

Вперше з метою захисту закладів освіти від пожеж було проведено обробку дерев’яних конструкцій даху в Горбківській ЗШ І-ІІ ст., найближчим часом це також зроблять у школах Сокаля.

У повному обсязі для всіх шкіл та дошкільних закладів придбано вогнегасники.

Також до початку навчального року вперше за останні десятиліття за рахунок бюджетних коштів закупили фарбу та інші матеріали для ремонту освітніх закладів. А раніше це закуповували за батьківські гроші.

За висновками робочих комісій з обстеження готовності шкіл до нового навчального року, цьогоріч навчальні заклади набагато краще були підготовлені.

Микола Мисак, директор комунальної установи районної ради «Центр обслуговування закладів освіти Сокальського району» вважає, що чимало ще треба буде зробити. Але спільними зусиллями з депутатами районної ради, місцевих органів самоврядування, педагогами, можливо подолати усі труднощі.

стаття із часопису Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"
RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:35, 3 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464